PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwna wnerwiająca sprawa ;/ ;/



windriders
29-12-10, 19:56
Cześć
Szukałem na Forum. Znalazłem ale nie taki przypadek, A więc skrzypi coś z lewej strony na przodzie. A co dziwne skrzypi ( odgłos starych zamykanych drewnianych drzwi) gdy jest mokro, jak jest sucho to cisza spokój pojedże trochę po śniegu tzn zrobię tak ok 10 km to znów zaczyna się niemiłosierne jęczenie Pojechałem do mechaniora ale niestety było sucho i nic nie skrzypiało opowiedziałem mu o tym to powiedział że na odwrót powinno być ale tak nie jest. Podnieśliśmy samochód do wymiany górne wahacze. Po wymianie i oględzinach że wszystkie sworznie są całe nie powybijane itd.Przez jakieś 30 km było git. Ale spadł snieg zrobiło się mokro i znów to samo jakie macie pomysły??? Dodam że na moje oko skrzypienie dochodzi z pod tej gumki co wychodzi z maglownicy . Skrzypi przy skręcie najbardziej w lewo i na nie równościach. ;/ załamka normalnie.

radar333
29-12-10, 21:01
Mi tak skrzypiały sworznie dolne, przy postoju robiąc krótkie ruchy i przy hamowaniu przed zatrzymaniem miałem odgłos jak portfel skórzany stary wyginany dokładnie. Szukałem z 2 miesiące przyczyny i o sworzniach dolnych przeczytałem i to sprawdziłem i się przy wykręcaniu rozsypały prawie...

thompson17
29-12-10, 21:40
potwierdzam, to może być właśnie sworzeń wahacza dolnego, mnóstwo na forum jest tematów o skrzypieniu, szukanie nie boli :D

windriders
29-12-10, 22:12
Tak wiem. Ale czy nie powinien skrzypieć na sucho??? a skrzypi gdy jest mokro.... Bo gdy sucho to nic nie słychać...

sivy
29-12-10, 22:15
jedno jest pewne szykuje sie wymmiana:D

windriders
29-12-10, 22:23
hmm... jade jutro do mechanika i będziemy patrzeć. Oglądał to dziś i powiedział że są ok. Ale jutro pojeżdżę troche i pojade ze skrzypiącą hanią ;p i dam info co było ;p

mayday-82
29-12-10, 22:40
stawiam na sworzeń wahacza :)

Budziniak
29-12-10, 22:58
glądał to dziś i powiedział że są ok.
Widzisz zawieszenie w naszych Hondach są na tyle sztywno spięte że samo patrzenie czy sprawdzanie łyżką nic jemu nie powie. Gdyby z przodu był zwykły McPerson to problem był by mniejszy :)
a tak musisz posłuchać bardziej doświadczonych kolegów i wymieniać sworzeń.

windriders
30-12-10, 10:27
Mieliście racje koledzy. Sworzeń dolnego wahacza. Co ciekawe jest cały, gumka nie po wycinana ale w środku suchutko ;p Dzięki za pomoc i Szczęśliwego Nowego Roku. ;)

thompson17
30-12-10, 10:57
My zawsze mamy racje :D

colus
17-01-11, 22:28
Mieliście racje koledzy. Sworzeń dolnego wahacza. Co ciekawe jest cały, gumka nie po wycinana ale w środku suchutko ;p Dzięki za pomoc i Szczęśliwego Nowego Roku. ;)

pytanko. ile cie wyniosła naprawa ? pozdrawiam

Yotomeczek86
17-01-11, 22:46
Podepnę się... bo bez sensu zakładanie milionów tematów :)

Mam problem ze skrzynią u siebie - mianowicie jak chce ruszyć na 1 aby zapiąć vtec'a itp to już 2 wrzucić nie za bardzo chce... oczywiście przy normalnej jeździe tego niema... jedynie na wysokich ? Synchra padają? Skrzynia S20 silnik D16Z6

windriders
18-01-11, 06:53
Naprawa wyniosła mnie 100zł.