PDA

Zobacz pełną wersję : Brzęczenie



drad
03-01-07, 22:23
Witam

Powiedzcie mi proszę czy to normalne i co jest tego powodem:

Jeżdżąc honoratą normalnie, tak jak się jeździ po mieście, przy przekraczaniu przez silnik 2000RMP gdzieś z pod podłogi lub komory silnika dobiega brzęczenie - dosłownie.

Dodatkowo jest wyczuwalne ręką przez drążek zmiany biegów, a nawet odgłos nasila się gdy przytrzymam wajchę po zminie biegu (wszystko przy przekraczaniu 200RMP w górę)

czy ktoś cos o tym wie ??

Pozdr

TOMI 3D
04-01-07, 00:33
Prawdopodobnie drążek zmiany biegów obija ci się o rurę wydechową. Wejdź pod auto i sprawdź. Ewentualnie jeszcze, może osłona kata brzęczy. Bez oględzin się nie obejdzie.

marecki27
04-01-07, 01:49
Myśle że to osłony na rurze wydechu .spawy pusciły i rezonują,przyspawac albo usunąc jedyna rada. :)

panteraj_joker
04-01-07, 08:59
Nie wiem jaki masz środkowy wydech.Jeżeli przed środkowym są dwa małe kolana to może być że jest on pęknięty w środku.Wejdż pod samochód i pięścią uderz w niego.Miałem tak osłony termiczne usztywniłem i nic nie dało rezultatu ,właśnie środkowy był pęknięty.

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 ]
Też mam D15Z3 VTEC 8)

xms
04-01-07, 09:07
u mnie tez brzęczy przy 2300-2500 rpm, i na 100% jest to tłumik... sprawdzałem.

panteraj_joker
04-01-07, 09:12
Tłumik można naprawić małym kosztem.Przeciąć między kolankami osłonę usunąć odłamaną część i pospawać. 8)

bartek3
04-01-07, 22:22
widze ze wszytskim cos brzeczy.mi takze cos brzeczy tak od 3tys obr do 4tys obr.pozniej cisza,na postuju jak przegazuje tez cisza i tylko podczas jazdy to slychac.wiecie moze co to?czy tez moze jakas oslona.

Konrad84
05-01-07, 00:24
Brzęczenie "w podłodze" może być również spowodowane źle założonym tłumikiem po wymianie. Mógł on zostać nacięgnięty przez co naciągnął również poprzedzające elementy powodując omawiane brzęczenie. :)

Pzdr

kubaa
27-06-07, 22:18
Kurcze mi też coś brzęczy, ale tylko na równych 3000, jak przygazuje na postoju to też na równych 3000 coś tam brzęczy. Jak byłem olej wymienić to mi gościu powiedział, że tłumik środkowy nidługo do wymiany bo już ktoś go "cementował' cokolwiek to oznacza :). Mam nadzieje, że to ten środkowy tłumik a nie coś innego... usuneliście to brzęczenie?

Lukasyaho
27-06-07, 22:52
Albo to wasze brzęczenie jest spowodowane że katalizator wkońcu zakończył swój żywot i się rozleciał niech ktoś mnie oprawi jeśli się mylę

havok
27-06-07, 23:08
To może być środkowy (w moim poprzednim aucie tak miałem), może też katalizator.

BRNK
28-06-07, 00:14
u mnie diagnoza padla na zle pospawany uklad wydechowy, a okazalo sie ze oslonka silnika sie urwala na 1 srubie i w okolicach 3000 wchodzila w rezonans

shamet
28-06-07, 01:55
U mnie to brzęczenie było spowodowane luźnymi osłonami (od góry) rury pomiędzy tłumikami. Pojechałem do mechesa od tłumików, żeby obadał i ewentualnie naprawił, a on na to, że naprawiać nie ma co (spawy popuszczały) bo dostęp trudny itd itp... no i pouwalał te osłony. Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale już nie brzęczy :)

s3kawek
28-06-07, 10:31
U mnie też brzęczało od 2 tys do 2300-2400 rpm, potem ustawało. Nie wiem jak u innych ale u mnie cały końcowy tłumik w środku się rozleciał i jak go odkręciłem i obstukując go dookoła to wysypałem całą zawartość w mniejszych i większych kawałkach. Generalnie wibracja od silnika powodowała że te szczątki tam drżały i dawały takie charakterystyczne dźwięki.
Oczywiście problem tej samej natury może być w środkowym albo w katalizatorze.

kubaa
28-06-07, 23:16
dzisiaj byłem u speca od hond i powiedział, że tak na "ucho" to jakas blaszka od katalizatora... Póki co na hondzie sie nie znam, przekazuję info bo może komuś się przyda..

cisoboy
25-04-08, 12:41
U mnie 3500 RPM, zerwany wewnątrz tłumik środkowy.
Dobra metoda to stuknąć ręką po tłumikach. W tylnim poskoczyła tylko rdza ;)
Zamówiłem już środek i tył - koszt 259zł z przesyłka i uszczelnieniami, modle sie aby pasował.

Kaś
25-04-08, 15:03
u siebie w solce mialam to samo, brzeczało kolo 2tys obrotów, kumple twierdzili, ze to standardowo oslona od katalizatora lata i usuneli mi ja z tego wzgledu, ze mieli tak samo i problem sie zakonczyl.. niestety po usunieciu problem u mnie nie zniknal..udalam sie do tlumikarza i okazalo sie, ze w srodkowym mam mala dziure a tlumik jest w ogole pekniety i dlatego brzeczalo.. problem został załatany :) wiec polecam sie udac do pana tłumika :d

LechuLK
25-04-08, 15:29
Kolega też miał takie brzęczenie chyba od 3 tyś. Przyczyną była poluzowana osłona katalizatora. Dokręcił i po problemie.

Lopez`
25-04-08, 16:23
W moim przypadku oslona katalizatora wpadala w drgania przy pewnych obrotach. Element usunalem i jest gites.