PDA

Zobacz pełną wersję : Ryglowanie od wewnątrz, a centralny d13b2 94'



Radzio_WWL
03-01-07, 19:50
Witam wszystkich. Przejzalem chyba wszystkie posty i nic akurat na ten temat nie znalazlem, wiec do rzeczy.
Moj problem jest nastepujący:
Klamka do blokowania w drzwiach od kierowcy najpierw wogole nie chodzila, po przesmarowaniu i przy uzyciu sily udalo sie zablokowac drzwi za pomoca w/w klameczki lecz nie da sie ich odblokowac.Zamykanie i otwieranie kluczykiem dziala bez problemu.
Mam mozliwosc kupienia oryginalnego centralnego ale obawiam sie ze centralny jest podlaczony do ciegielka ktore idzie od tej klameczki i niestety nie zamknie mi drzwi.
Mial moze ktos z was podobny klopot, jesli tak bede bardzo wdzieczny za pomoc.

kicus
04-01-07, 11:15
Musisz rozebrać tapicerkę z dzwi i poprzyglądać się ty drucikom :D
Zapewne któryś się gdzieś blokuje ...
Albo jest dorobiony ręcznie i w nie odpowiedni sposób ...

Pozdrawiam
Kicuś

mozes
04-01-07, 13:10
Mam mozliwosc kupienia oryginalnego centralnego ale obawiam sie ze centralny jest podlaczony do ciegielka ktore idzie od tej klameczki i niestety nie zamknie mi drzwi.
Oryginalny centralny nie jest podłączony do cięgien tylko jest przykręcany bezpośrednio do zamka w drzwiach.
siłowniczek drzwi tylne (http://img99.imageshack.us/my.php?image=img03891111ro4.jpg)

wojtaspan
04-01-07, 14:55
hej,a moze i mi skombinujesz centralny do mego autka,jesli mozna wiedziec po ile chodzą takie centralki:>

Lcfr
04-01-07, 16:11
Klamka do blokowania w drzwiach od kierowcy najpierw wogole nie chodzila, po przesmarowaniu i przy uzyciu sily udalo sie zablokowac drzwi za pomoca w/w klameczki lecz nie da sie ich odblokowac.Zamykanie i otwieranie kluczykiem dziala bez problemu.


do tej klameczki dochodzi jedno cięgło bodajze... ale chcąc by wszystko chodzilo trzeba zdjac boczek i nasmarowac wszystkie... zadnej w tym filozofi nie ma...

Radzio_WWL
04-01-07, 21:09
Heh.. dziala :) rozebralem dzisiaj oba boczki, wyjełem zamki, okazalo się że jest jedna mała różnica między tym u kierowcy a tym u pasażera. Tzn. te u pasażera można ryglować od środka nawet przy otwartych drzwiach(tj. uchylonych), a te u kierowcy tylko przy drzwiach zamkniętych. Po rozebraniu i założeniu na nowo działa wszystko cacy. Ale pojawił się mały kłopot :) orginalny centralny jest taki jak kolega wspomniał dopinany do zamka, ALE jest tylko jeden siłownik-w drzwiach od pasażera, u kierowcy jest tylko styk podający impuls na centralke i drzwi pasażera.Więc trzeba zamek kierowcy krecić kluczykiem żeby załączyło centralny na pasażera... LIPA totalna, jak w daewoo :) (pewnie taka wersja centralki).

Jeśli ktoś jest zainteresowany takim centralnym to proszę o PW, cena 80zł

mozes
04-01-07, 21:12
Dlatego jak chcesz sterować centralnym zamkiem za pomocą pilota lub alarmu musisz zamontować siłowniczek w drzwiach kierowcy.

wojtaspan
04-01-07, 21:20
czyli mam rozumiec ze i w moim aucie bedzie jeden siłownik od strony pasazera tylko, tak panowie??

Lcfr
04-01-07, 21:24
czyli mam rozumiec ze i w moim aucie bedzie jeden siłownik od strony pasazera tylko, tak panowie??

ano ...

kicus
05-01-07, 09:53
Heh.. dziala :) rozebralem dzisiaj oba boczki, wyjełem zamki, okazalo się że jest jedna mała różnica między tym u kierowcy a tym u pasażera. Tzn. te u pasażera można ryglować od środka nawet przy otwartych drzwiach(tj. uchylonych), a te u kierowcy tylko przy drzwiach zamkniętych. Po rozebraniu i założeniu na nowo działa wszystko cacy. Ale pojawił się mały kłopot :) orginalny centralny jest taki jak kolega wspomniał dopinany do zamka, ALE jest tylko jeden siłownik-w drzwiach od pasażera, u kierowcy jest tylko styk podający impuls na centralke i drzwi pasażera.Więc trzeba zamek kierowcy krecić kluczykiem żeby załączyło centralny na pasażera... LIPA totalna, jak w daewoo :) (pewnie taka wersja centralki).

Jeśli ktoś jest zainteresowany takim centralnym to proszę o PW, cena 80zł

Bez sensu taki centralny ... a co jak się ma alarm z zamykaniem centralnym? Fakt .. lipa ...

Pozdrawiam
Kicuś

Radzio_WWL
05-01-07, 11:39
To zamknie Ci tylko drzwi pasazera bo tylko one maja silownik. Rozwiazania sa dwa: szukac drugiego silownika, lub wybrac inny centralny.

ajro
29-12-07, 20:28
A i ja się dopnę bo bardzo trafny temat. Czy jest możliwość kupić taki zamek z siłownikiem ale oryginalny dla drzwi kierowcy. Zawsze oryginalne hondowskie rozwiązanie będzie stabilniejsze niż silównik z allegro zakręcany na cięgnie a jak się zesunie to drzwi nie zamknie. I jeszcze jedno można dokładniej opisac jak dostać się do mechanizmu zamka w drzwiach kierowcy, dużo roboty. Mam zepsuty nie da się ryglować od środka wogóle więc nie ma co centralnego instalować. Dzięki

karpik85
30-12-07, 01:06
Czy jest możliwość kupić taki zamek z siłownikiem ale oryginalny dla drzwi kierowcy. Zawsze oryginalne hondowskie rozwiązanie będzie stabilniejsze niż silównik z allegro zakręcany na cięgnie

Oryginalnie nasze Hondy nie miały siłownika w drzwiach kierowcy, bo zamek centralny nie był otwierany z pilota tylko za pomocą kluczyka, wiec siłownik w drzwiach kierowcy nie był potrzebny z oczywistej przyczyny. Ja u siebie mam najzwyklejszy siłownik założony i działa bez jakiegokolwiek problemu i podejrzewam, ze u innych także, więc nie martw się i zakładaj.

ajro
30-12-07, 07:59
A miałbyś chęć przysłać na forum zdjęcie gdzie ten siłownik się tam zakłada.
Dzięki za odp. Teraz założe sobie normalny siłownik tylko jaki uciąg tam muszę mieć do wyboru są 4,7,8kg.

karpik85
30-12-07, 08:02
Niestety nie mam zdjęcią, a aparat wróci do mnie dopiero po nowym roku razem z Siostrą.