PDA

Zobacz pełną wersję : Spalane



kicibobek
03-01-07, 16:21
moja honda pali 8,5 litra. Czy to normalne? bo przed kupnem czytalem jak to ona mało pali ze kolo 7 a nawet mniej. ja mojej specjalnie nie dociskam jezdze pzrewaznie nie przekraczajac 3000 obrotow.

sunnboy
03-01-07, 16:52
..w zimie raczej norma..pzdr.. ;)

rooty
03-01-07, 16:54
Uwazam ze dla B2/B7 to raczej norma i nawet ciut nisko :)

AndMal100
03-01-07, 16:54
Zima jest.

BartCRX
03-01-07, 17:13
Mój d15b2 w lecie palił w granicach 7.5l a w zimie wali 9litrów. Śmigam szybko(dynamicznie) i po mieście. :grin:

Maxland
03-01-07, 20:30
Mój rekord w mieście to 7,3l / 100 km na przełomie listopada i grudnia przy spokojnej jeździe, ale dość często w korku (Bydgoszcz)... Ostatnio nie było już tak kolorowo, bo 8,9 l. Z pracy do pracy, po ok. 15 km. Nie ma powodu do narzekania...

Pozdrawiam

P.S. Moja Hania od rana zalana :-)

Bono
03-01-07, 21:21
ooo, kolejny fajny temat o spalaniu..... :roll: :roll:

redrac
03-01-07, 23:02
kup se golfa

kuba_bdg
03-01-07, 23:29
Kojarze autko ze spotow i nie dziwi mnie spalanie bo poprzedni wlasciciel nie oszczedzal tej maszynki :]

r7maly
03-01-07, 23:41
Wy byście chcieli, żeby wam paliły ile? 5l w mieście, to kupcie sobie diesla może jakiś będzie tyle palił. Moja d15b2 pali w zimie na krótkich odcinkach po mieście ok. 9-9,5l. Znając życie zaraz znawcy będą pisać komentarze, że mam silnik padniety bo mi dużo pali :evil:

Karl
03-01-07, 23:49
To standard. Mi pali 8,8- 9,5 więc 8,5 to itak mało. A jak ktoś pisze że mu w mieście pali 7 to nie wiem co to za miasto :)

agent_lol
03-01-07, 23:53
powiem tyle , w krakowie ponizej 8,5 litra z 1.4 nie wyciszniesz , no chyba ze pojedziesz tak 2.5 tys i nast bieg, chociż i tak za wiele pewnie nie zaoszczedzisz :)

Dzida
04-01-07, 01:18
Jakbym chciał móc to zamknąć... :roll:

flight8403
04-01-07, 04:55
D16A9

trasa 5.5l miasto od 7 do 8

martinox1
04-01-07, 21:29
D14A8 trasa: gdy było trochę cieplej - 7.4 lpg, teraz - 8.3 lpg:)

Tomi CVEG4 - 13
05-01-07, 16:20
Hehe sprawa jest prosta ja terz mam EG$ D15B2 mam ja już prawie rok i zauważyłem że gdy się jezdzi jak ****a to zeczywiście duzo pali :D
W każdym silniku jeśli chcesz zeby ci mało palił to musisz wykorzystywać jego moment obrotowy w tym silniku występuje on przy około 4200 obr/min
Jeśli bedziesz jezdził tak aby po zmianie biegu było około 4200 obr/min to na pewno Hania zacznie mniej palić mnie moja w zime pali 7,5 po mieście
7,2 latem a jak jade jak ****a i mule silnik to potrafi i 9 w*******ić
w trasie najmniej pali jak wrzuci się piątkę i nie przekracza 4500 obr/min wtedy schodzi poniżej 7 ale jak lecisz dwie paczki to żre ponad 10 w trasie
Pozdro Tomek :)

Dzida
05-01-07, 16:22
Hehe sprawa jest prosta ja terz mam EG$ D15B2 mam ja już prawie rok i zauważyłem że gdy się jezdzi jak ****a to zeczywiście duzo pali :D
W każdym silniku jeśli chcesz zeby ci mało palił to musisz wykorzystywać jego moment obrotowy w tym silniku występuje on przy około 4200 obr/min
Jeśli bedziesz jezdził tak aby po zmianie biegu było około 4200 obr/min to na pewno Hania zacznie mniej palić mnie moja w zime pali 7,5 po mieście
7,2 latem a jak jade jak ****a i mule silnik to potrafi i 9 w*******ić
w trasie najmniej pali jak wrzuci się piątkę i nie przekracza 4500 obr/min wtedy schodzi poniżej 7 ale jak lecisz dwie paczki to żre ponad 10 w trasie
Pozdro Tomek :)

Właśnie nie wiem jak przekazać to kierownikowi mojej strzały... :grin:

marcin EZG
05-01-07, 16:33
moja niunia - rekord po miescie 7,2 normalnie 8,5
na trasie ostatnio wyszla mi 6,3
a w ogole super temat hehe

pluczak
05-01-07, 16:34
Toni latasz w trasie d15b2 "dwie paczki"? Moja 180 z trudem osiąga :( Ale co do spalania masz rację. Jest jeszcze kwestia tego co lejesz do baku! Ja jeżdżę na v-power 95 i to nie ze względu na super osiągi, ale ze względu na lepszą jakość paliwa. Spalanie u mnie wychodzi około litra mniej na 100km więc koszty tankowania się zwracają... Pozdrawiam.

Feniks
05-01-07, 18:45
hmmm a ja jak w miescie nie przekraczam wlasnie 2500obrotow i jestem zadowolony bo mi pali max 6,5 a na trasie 5,2 do 5,5. fakt faktem vtec-e :twisted:

mclimak
05-01-07, 23:34
omg nie przekraczasz 2500??? da sie tak? ja ma ten sam silnik i jezdze emerycko by malo spalala moja Hania (jak chce to wciskam hehe) ale krece do 3000 jak mi sie wylacza economo :) ale 2500? podziwiam :)

Jarek104
06-01-07, 10:12
Mi ostatnio w cyklu mieszanym wyszło spalanie 6.55 l/100km :)
A jeżdzę normalnie, ani nie mulę ani specjalnie nie wciskam. Na trasie ok 120, w mieście wiadomo jak to jest...

silnik D15B7

rafalb33
06-01-07, 10:33
W każdym silniku jeśli chcesz zeby ci mało palił to musisz wykorzystywać jego moment obrotowy w tym silniku występuje on przy około 4200 obr/min
Jeśli bedziesz jezdził tak aby po zmianie biegu było około 4200 obr/min to na pewno Hania zacznie mniej palić

Hmm a to ciekawe co piszesz... :lol:
Czyli co ja mam nie schodzic ponizej 5300?? Czyli na kazdym biegu do odciecia :lol:
Ekonomicznie panie jak Ch#$

Zamknoł by to ktos :twisted:

Feniks
06-01-07, 11:23
[quote]W każdym silniku jeśli chcesz zeby ci mało palił to musisz wykorzystywać jego moment obrotowy w tym silniku występuje on przy około 4200 obr/min
Jeśli bedziesz jezdził tak aby po zmianie biegu było około 4200 obr/min to na pewno Hania zacznie mniej palić

Hmm a to ciekawe co piszesz... :lol:
Czyli co ja mam nie schodzic ponizej 5300?? Czyli na kazdym biegu do odciecia :lol:
Ekonomicznie panie jak Ch#$

z normalnego punktu widzenia najekonomiczniejsza jazda jest na obrotach pomiedzy max momentem a max moca i tak juz jest. czyli na przyspieszanie tracisz najmniej czasu i zawsze szybo sie zbierasz i na to wychodzi ze to jest racja :). ale oczywiscie nie zwsze teoria zgadza sie z praktyka. a jesli chodzi o te 2500 to niestety codziennie pokonuje trase 75km gliwice rybnik na zadupiu i szkoda mi kasiory co innego jak jezdze sobie po miescie czy na trasie spotkam golfa hehe wtedy nie ma zmiluj sie. pozdrawiam

kubazak
06-01-07, 11:26
mój miasto około 12-13 jezdzac jakoś normalnie, kilowanie to juz z 15-16 , trasa do 120 -7,5

rodzyneck
06-01-07, 13:49
Między max momentem a max mocą... hmm... między 4500 a 6300 w D14A4... wątpię w tą ekonomię ;)

qba1983
06-01-07, 14:07
z normalnego punktu widzenia najekonomiczniejsza jazda jest na obrotach pomiedzy max momentem a max moca i tak juz jest. czyli na przyspieszanie tracisz najmniej czasu i zawsze szybo sie zbierasz i na to wychodzi ze to jest racja n. ale oczywiscie nie zwsze teoria zgadza sie z praktyka. a jesli chodzi o te 2500 to niestety codziennie pokonuje trase 75km gliwice rybnik na zadupiu i szkoda mi kasiory co innego jak jezdze sobie po miescie czy na trasie spotkam golfa hehe wtedy nie ma zmiluj sie. pozdrawiam

juz bylo to przerabiane na tym forum, to nie jest vtak do konca. nie bede sie rozpisywal, napisze tak:
moc i moment mierzony jest przy w pelni otwartej przepustnicy( wiec jesli przepustnice masz uchylona w polowe, krzywa momentu i mocy wyglada zupelnie inaczej, prawda?)
w tym co piszesz jest tylko jedna prawda, ze jesli wciskasz pedal gazu do deski to rob to w granicach obrotowych od max Nm do max KM.(w tedy bedzie to najbardzie ekonomiczne szybkie przyspieszanie)
jesli bedziesz prezyspieszal z wcisnietym pedalem do deski i biegi bedziesz zmienial przy 3000obr/min to na 100% nie bedize to ekonomiczna jazda.
a i powiem ze silniki VTEC-E sa stwozone do tego zeby krecic je tylko do 2500obr/min, to wtedy jest minimalne spalanie( na 5 biegu przy 90km/h obroty to ok 2350obr/min i spalanie jest naprawde malutkie-kiedys na trasie przy predkosci od 70km/h do 95km/h wyslo mi 4,7l/100km),
Nie nalezy go mulic ale jechac tak zeby nie zgasic kontrolki ECONO i bedzie ok

dimo
06-01-07, 14:15
czy na trasie spotkam golfa hehe wtedy nie ma zmiluj sie
hehe rozwalilo mnie to :lol: jakbym siebie widzial :lol: jak widze golfa to tez dostaje swira :D (szkoda ze mam tylko d13b2, ale na sredniego golfa starcza bez problemu) 8) Feniks tak 3maj ;) 8) to taki maly OT :lol:

zielaq
06-01-07, 16:52
ale wyjasnijmy sobie pojęcie ekonomicznej jazdy. bo pod tym nie kryje sie tylko ilosc paliwa. to jest stosunek do ilosci paliwa do optymalnej jazdy. i ze pali załózmy 7 litrow w miescie to nie znaczy ze sie jezdzi ekonomicznie bo siewtedy w miare wolno jezdzi i małodynamicznie.

qba1983
06-01-07, 17:28
ale wyjasnijmy sobie pojęcie ekonomicznej jazdy. bo pod tym nie kryje sie tylko ilosc paliwa. to jest stosunek do ilosci paliwa do optymalnej jazdy. i ze pali załózmy 7 litrow w miescie to nie znaczy ze sie jezdzi ekonomicznie bo siewtedy w miare wolno jezdzi i małodynamicznie.

no ale co ma dynamika do gotowki w portwelu??
dla mnie ekonomika jest to ze, w miescie jak kozystam z tego co honda stwozyla to pali mi 8,5l/100km na stacje musze zjechac po przejechaniu 480km, jak jezdze w trybie ekono(fakt nie jest to przyjemne i ciezko sie powstrzymac przed wdepnieciem, szczegulnie jak jakis golf mnie wyprzedza ;) ) to spala mi nawet 6,4l/100km(moje minimum w miescie) wtedzy przejezdzam ponad 700km co w moim przypadku przeklada sie na dodatkowe 4 dni bez wizyty na stacji czyli jednoo tankowanie mniej w miesiacu(ok 170zl) jest zysk :?:

p.s. pisze o mozliwosciach, co nie dowodzi ze sie do tego stosuje, ciezko mi jest jezdzic wolno, robie tak wtedy gdy naprawde ine mam kasy, albo szykuja sie jakies wydatki :cry: te 170zl w miesiacu to dla mnie naprawde niezly zastrzyk

[ Dodano: Sob 06 Sty, 2007 ]

ale wyjasnijmy sobie pojęcie ekonomicznej jazdy
jeszce dodam ze mozesz miec racje ale tylko w sesie takim ze w czasie jaki zaoszczedzisz jadac szybko ale nie ekonomicznie, zarobisz wiecej niz stracisz na paliwo :P

marcin EZG
07-01-07, 09:35
2500 obr?hondą?
kurde przeciez to nie wolnossący motor!!! bron boze od takiego mulenia!

Dzida
07-01-07, 13:37
kurde przeciez to nie wolnossący motor!!

:570:

Da się jeździć do 2500 i tyle ;) Na trasie trzeba więcej bo nie ma 6 biegu :D

rodzyneck
07-01-07, 13:51
kurde przeciez to nie wolnossący motor!!!

A jaki, turbo masz? :D

qba1983
07-01-07, 14:07
2500 obr?hondą?
kurde przeciez to nie wolnossący motor!!! bron boze od takiego mulenia!
czlowieku a miales w reku ksiazke obslugi do swojej hondy?(chyba ze u ciebie jest inaczej) poczytaj i zobacz przy jakich predkosciach(w km/h) producent zaleca zmieniac bieg
nie bede przepisywal ale u mnie wychodzize 1 i 2 do 3tys a pozniej do 2500obr/min, jak przedobrze to gasnie lampka econo, jak go zamule to tez gasnie i dziejesie to ponizej 1300obr/min i jazde na takich obr uwazam za mulenie. NIe robie nic czego nie zalecal by producent.
to ze wolno przyspiesza nie znaczy ze to mu szkodzi!
chyba ze ci tzresie autem przy takich obr, mamy rozne skrzynie wiec to tez ma znaczenie( u mnie zaczym dojdzie do tych 2500 to mija na pewno wiecej czasu inz u ciebie(wez to pod uwage)

adams84
07-01-07, 14:46
ja terz mam EG$ D15B2 mam ja już prawie rok
ale jak lecisz dwie paczki to żre ponad 10 w trasie
Pozdro Tomek :)
Powiedz mi tylko jedno jeżeli nowy civic mógł sie rozpędzić do 180km/h to jakim cudem twój "poleci" az 200km/h bo w to ze honda zaniżyła prędkość max. nowej hani to nie uwierze.Poprostu te 200 to wybujała wyobraznia

r7maly
07-01-07, 15:30
Tomi CVEG4 - 13 napisał/a:
ja terz mam EG$ D15B2 mam ja już prawie rok
Tomi CVEG4 - 13 napisał/a:
ale jak lecisz dwie paczki to żre ponad 10 w trasie
Pozdro Tomek n

Powiedz mi tylko jedno jeżeli nowy civic mógł sie rozpędzić do 180km/h to jakim cudem twój "poleci" az 200km/h bo w to ze honda zaniżyła prędkość max. nowej hani to nie uwierze.Poprostu te 200 to wybujała wyobraznia
Ja wiem czy taka wybujała wyobraznia, ja swoją też bez większych problemów złapałem 200km/h :twisted:

maciek
07-01-07, 15:58
Ale po co tak upalac d15b2?
Ja swoim b16a w trasie mialem spalanie ok. 5.6-6litrow przy predkosci 105-120 (krótka piatka) w miescie nie umiem zejsc ponizej 12l.

marcin EZG
07-01-07, 16:26
po pierwsze (do niektorych agresywnych) zjazd ode mnie!
po drugie wyrazam swoje zdanie na dany temat i nikogo nie gnoje za to ze kreci silnik do 2500obr,dla mnie moze z 4 ruszac nawet
no i co do tych silnikow wolnossacych- i po co to sie madruje:)

adams84
07-01-07, 21:13
Tomi CVEG4 - 13 napisał/a:
ja terz mam EG$ D15B2 mam ja już prawie rok
Tomi CVEG4 - 13 napisał/a:
ale jak lecisz dwie paczki to żre ponad 10 w trasie
Pozdro Tomek n

Powiedz mi tylko jedno jeżeli nowy civic mógł sie rozpędzić do 180km/h to jakim cudem twój "poleci" az 200km/h bo w to ze honda zaniżyła prędkość max. nowej hani to nie uwierze.Poprostu te 200 to wybujała wyobraznia
Ja wiem czy taka wybujała wyobraznia, ja swoją też bez większych problemów złapałem 200km/h :twisted:
o tutaj kolega pisze ze w 90konnym aucie bez problemów jedzie200km/h bravo tylko ja mam pytanie dlaczego producent podaje z e max to 180 a poza tym mam 2 znajomych którzy maja d15b2 i kazdy z nich nie jechał szybciej niz 185km/h wiec nie jest tak ze moj to muł to wy piszecie bzduzy widze ze tutaj jest towarzystwo wzajemniej adoracji hehehehe

davnbb
08-01-07, 15:38
o tutaj kolega pisze ze w 90konnym aucie bez problemów jedzie200km/h bravo tylko ja mam pytanie dlaczego producent podaje z e max to 180 a poza tym mam 2 znajomych którzy maja d15b2 i kazdy z nich nie jechał szybciej niz 185km/h wiec nie jest tak ze moj to muł to wy piszecie bzduzy widze ze tutaj jest towarzystwo wzajemniej adoracji hehehehe

zaczyna sie lekki OT ale wtrace swoje 2 grosze. jechalem na rownej drodze w 4 osoby predkosc licznikowa ok. 180 (w niemczech oczywiscie;-) )i jeszcze byl zapas na obrotomierzu. szybciej nie probowalem bo bylo auto przedemna. w tym wypadku, w 1 osobe mysle ze po wejsciu na czerwone pole daloby sie pocisnac do 200. nie wliczam tutaj ze na lekkim spadzie to i szybciej pojdzie.
tyle ze wezmy pod uwage:
-blad licznika, wielkosc kol (to tez ma wplyw na wskazania licznika) - wtedy wskazania licznika a predkosc rzeczywista to dwie rozne sprawy (roznice moga byc ponad 10%-wiec wiadomo skad sie wzielo te 200)
-warunki na drodze ( wiatr w plecy, jazda z gorki)- to z kolei moglo pomoc uzyskac taka predkosc.

dimo
08-01-07, 22:58
widze ze temat lekko zboczyl... mialo byc spalanie a wyszlo, kto ile polecial :570: no do dobra to ja tez sie pochwale... d13b2---> 185 km/h... :diabelek: adams84, pewnie zaraz mnie zjedziesz, ze pisze bajki czy cos... i innym tez cisniesz... mysle ze d15b2 ponad dwie paczki sie nie poleci ale te 200 mozna liznac :611: chociaz nigdy sie taka hania nie bujalem... trzeba tez uwzglednic to co napisaldavnbb, :P
ahaadams84, uzupelnil profil, chociaz jaki masz silnik... pozdrawiam i przepraszam za male OT... :564:

adams84
08-01-07, 23:37
widze ze temat lekko zboczyl... mialo byc spalanie a wyszlo, kto ile polecial :570: no do dobra to ja tez sie pochwale... d13b2---> 185 km/h... :diabelek: adams84, pewnie zaraz mnie zjedziesz, ze pisze bajki czy cos... i innym tez cisniesz... mysle ze d15b2 ponad dwie paczki sie nie poleci ale te 200 mozna liznac :611: chociaz nigdy sie taka hania nie bujalem... trzeba tez uwzglednic to co napisaldavnbb, :P
ahaadams84, uzupelnil profil, chociaz jaki masz silnik... pozdrawiam i przepraszam za male OT... :564:
po 1 to ja nie chce nikogo zjechac po 2 dziwią mnie wasze przechwłki bo przeciż producent podaje max wieć nie mam pojecia jak wasze moga jechac więcej po 3 jeżeli to co piszecie(w co osobiscie oczywiscie nie wierze)jest prawdą to tylko pogratulowac . Nie wiem tylko czego wyobrazni czy hanekP.S.profil postaram sie uzupełnić jak tylko zrobie foty czyli jak umyje samochód.Pozdrawiam

Noon
08-01-07, 23:46
wracając do "tematu tematu" pare słów o spalanie mojego Cifa.

Silnik D15Z6 rok 1997.

Ostatni najlepszy wynik na trasie 410km - predkosc przelotowa 90-100 (jazda z Rodzinką) + ok. 80km miastem - spalanie 6.08l/100km. Komentując jestem w miarę zdziwiony.

Średni wynik potwierdzony już wiele razy na trasie + miasto, predkosci przelotowe 120-140 (najczęściej krajową jedynką) i wychodzi książkowe 6.7litra.

W mieście średnio wciąga mi 7.5-7.7, nigdy więcej niż 8 się nie zdarzyło.

Pare dni temu w trzy osoby po ok. 90kg każda + 80kg bagażu i pełen bak spaliła mi na szybkiej trasie (130-150) 7.3.

Ogólne rzecz biorąc - mam rzeczywiście ekonomiczne autko :556:

nester
08-01-07, 23:48
Ludzie honda jest stworzona do tego zeby ja krecic i jezdzic dynamicznie jak kogos nie stac na wahe niech kupi jakis szit niemiecki

maciek-zet
08-01-07, 23:51
predkosc jaka pokazuje predkosciomierz jest zalezna od rozmiaru kol, opon. Jesli rozmiar opony na danej feldze jest inny niz zalecany przez producenta wtedy predkosciomierz bedzie oszukiwal. np jesli mamy felge 13 ale rozmiar opony mniejszy niz zalecany to wtedy predkosciomierz moze pokazywac predkosc wieksza niz ta z jaka sie poruszamy. jesli sie myle to sprostujcie. pzodrawiam

qba1983
08-01-07, 23:59
Ludzie honda jest stworzona do tego zeby ja krecic i jezdzic dynamicznie jak kogos nie stac na wahe niech kupi jakis szit niemiecki
czlowieku, honda to samochod ktory ma jezdzic,(bez awaryjnie) a to ze auto dostaje kopa jak wejdziemy na wyzsze obroty to my juz wiemy!
a ten temat tyczy sie malego spalania... honda jak pewnie wiesz w porownani z niemieckimi autami osiagala wieksze moce ale tez charakteryzowala sie bardzo mamlym apetytem na paliwo(szczegolnie w porownaniu do aut swojej pojemnosci), po za tym juk juz napisalem ten temat wlasnie tyczy sie jednego z naj ekonomiczniejszych silnikow hondy wiec nie pisz swoich pierwszych postow w takim temacie i z taka trescia. (a wlasnie powinienes sie chyba przywitac w specjalnym watku, swoja drogo WITAM :d )

nester
09-01-07, 00:02
witam, posiadam civic 4 generacji 1.5 16v i chcialbym cos poczytac o silnikach oznaczeniach itp. spalanie na trasie mojej hani od warszawy do kielc (190 km) 12 litow, przy predkosciach 120-140 i raz 210, pozdrawiam i oczekuje fajne linki

qba1983
09-01-07, 00:03
po 1 to ja nie chce nikogo zjechac po 2 dziwią mnie wasze przechwłki bo przeciż producent podaje max wieć nie mam pojecia jak wasze moga jechac więcej po 3 jeżeli to co piszecie(w co osobiscie oczywiscie nie wierze)jest prawdą to tylko pogratulowac . Nie wiem tylko czego wyobrazni czy hanek
chcialem ci powiedziec o tym ze zanizanie predkosci max przez rozne marki to standart, ja mam 185km/h a mialem 210, u ojca w felicji 1,3 bujnol sie do 185(a ma 170), nie mowiac o cienkim 900 ktory pojechal 155km/h(prawie zamknol zegar)
i naprawde nie mam potrzeby klamac wiec uwierz na slowo(choc w moim opisie a dole masz zdjecie z Vmax)

Noon
09-01-07, 00:11
Ludzie honda jest stworzona do tego zeby ja krecic i jezdzic dynamicznie jak kogos nie stac na wahe niech kupi jakis szit niemiecki


nie trzeba jezdzic do 2.000 zeby Hania paliła 6-7 litrów.
Trzeba tylko mieć silnik w dobrym stanie, dbac o niego, a reszta sama się zrobi ;)

Autko ma mi śmigać bezawaryjnie, szybko i bezpiecznie - to jest baza do przyjemnej jazdy ;)

A co do niemieckich aut, to... ekhm... 1.9 TDI może mały wachy wierze, ale żeby beznzynki, to bym nie powiedział... :)

adams84
09-01-07, 00:21
po 1 to ja nie chce nikogo zjechac po 2 dziwią mnie wasze przechwłki bo przeciż producent podaje max wieć nie mam pojecia jak wasze moga jechac więcej po 3 jeżeli to co piszecie(w co osobiscie oczywiscie nie wierze)jest prawdą to tylko pogratulowac . Nie wiem tylko czego wyobrazni czy hanek
chcialem ci powiedziec o tym ze zanizanie predkosci max przez rozne marki to standart, ja mam 185km/h a mialem 210, u ojca w felicji 1,3 bujnol sie do 185(a ma 170), nie mowiac o cienkim 900 ktory pojechal 155km/h(prawie zamknol zegar)
i naprawde nie mam potrzeby klamac wiec uwierz na slowo(choc w moim opisie a dole masz zdjecie z Vmax)
ok jeżeli tak to biore hanie i trzeba bedzie ja przetestowac jeszcze raz bo dodam ze mam d15b2 i w 3 osoby + bagaże było 180-185 trzeba tylko wziąść poprawke na to ze jechałem na 14"Jeżeli to zdjecie to nie jakas lipa z górki to gratuluje zwłaszcza ze ze zdjec widze tez ze masz 5-cio drzwiowego hathbacka wiec jest napewno nico cieższyPozdrawiam

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 ]
a i jeszcze jedno ja rozumiem ze pojechałeś te 190 ale w "200 bez problemu" to już nie uwierze no chyba ze licznik ne pokazuje dobrze

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2007 ]
lolo

Wally
09-01-07, 09:07
Znowu spalanie i znowu predkosci max... Ludzie czy nie rozumiecie ze licznik OSZUKUJE zawsze :?: Jesli masz np. zalecane kola 195/50/15 i jedziesz np. licznikowe 200km/h to faktycznie nie jedziesz szybciej niz 170-180 bo liczniki obecnych aut sa stworzone, aby zanizac predkosc ~ 7-13%. Ma to na celu niwelowanie skutkow zakladania znacznie wiekszych kol niz zalecane a co za tym idzie, przeklamywanie wskazan licznika. W skrajnych przypadkach prowadziloby to do przekraczania wyznaczonej maxymalnej predkosci na danym odcinku drogi jadac teoretycznie poprawnie wg. wskazan licznika. Nie twierdze ze Honda nie potrafi jechac 200kmh majac 90 koni pod maska z silnika 1.5 ale sprawdzcie sobie wskazanie licznika to stanu faktycznego porownujac chocby z GPSem :?: Mysle ze ostudziloby to zapal wszystkich tych jezdzacych ponad 2paki :P :)

otis
09-01-07, 10:14
Wally
Nie jestem specem ale wydaje mi się że chyba troszkę bzdury opowiadasz. Producenci specialnie źle kalibrują prędkościomierze do seryjnych kół tak? Bo wiedzą, że ludziska większe założą? Nie wiem skąd owe info zaczerpnąłeś ale chyba ktoś z Ciebie zadrwił.
Zastanówmy się. Gdyby tak było w rzeczywistości to ludzie mandatów za nadmierną prędkość by nie płacili bo skarżyli by producentów o to, że źle prędkościomierze kalibrują.
Poza tym... Co obchodzi producenta, czy jeden z drugim założą sobie koła od traktora czy nie? Producenci chcą być wiarygodni i rzetelni. Po co w takim razie są jakiekolwiek specyfikacje do samochodów? Po to żeby sobie zaniżać lub zawyżać najróżniejsze wartości? To może olej też można zmieniać co 100 000km a nie co 10 000, a producenci tak polecają aby dobrze w ASO zarobić?
Chłopie... Instytucje np takie jak TUV kontrolują i homologują tysiące parametrów autka i żaden producent nie piozwoli sobie na naumyślne zawyżanie prędkości. Rzecz jasna są widełki, które normują możliwe przekłamania ale to są przekłamania +/- , które zawsze mogą się zdażyć. Co by było gdyby producenci naumyślnie zawyżali odczyty na pędkościomierzu o 13%, a do tego prędkościomierz sam z siebie zawyżałby o kolejne 5%??

Pozdrawiam

Melf
09-01-07, 11:08
Predkosciomierze faktycznie przeklamuja i to zawsze pokazuja wiecej niz faktycznie jedziesz.
Jesli predkosciomierz pokazuje Ci ze jedziesz np. 60 to faktycznie jedziesz powiedzmy 56. Jest tak zrobione po to zeby wlasnie nie mozna bylo zaskarzyc producenta ze licznik pokazywal 60 a Ty dostales mandat za predkosc 80!!!

Tomi CVEG4 - 13
09-01-07, 12:44
Ile spala juz pisałem to napisze jeszcze że moja hania ma obecnie po 14 atm sprężania na każdym cylindrze i tylko 129600km raz nia jechałem te 210 na seryjnych laciach, natomiast na letnim felażu z gumami 195/50R15 więcej niż 190 jeszcze nie zamkłem, ps jak zamykałem te 210 kumpel jechał za mną CRXem Delsol VTI i jemu na liczniku tyle samo pokazało bo go sie pytałem pozdro Tomek :agent:

rafalb33
09-01-07, 13:10
Macie wybujala fantazje jesli myslicie, ze samochod 90 konny pojedzie ponad 200km/h :aloha:

Praktycznie kazdy liczik klamie ale, wskazania sa tym bardziej klamliwe im szybciej pomykasz. Założmy przy licznikowej 60 jedziemy faktycznie powiedzmy 56 km/h to przy licznikowych 200 realna predkosc moze wynosci 180km/h.

Btw jechalem xsara 1,4 220 licznikowe :brawo2: (seryjne kola), z tym ze w drugim samochodzie bylo to 185...

Samochod 75-90 konny nie jest wstanie pojechac ponad 200km/h a jesli tak myslicie to zyjcie w błogiej nieswiadomosci :pocieszacz:


instytucje np takie jak TUV kontrolują i homologują tysiące parametrów autka

Tak owszem i czytałem kiedys własnie o normach dla liczników. Działa to tak Licznik nie moze zanizac predkosci nawet o 1%, ale w druga strone moze do 10%(albo 7 głowy nie dam sobie uciac, ale wydaje mi sie ze to napewno 10%).
Czyli 200=180 :pocieszacz:

Zamknoł by to juz ktos bo temat sie robi żałosny :zamkniety temat:

otis
09-01-07, 14:29
Jeśli jest tak faktycznie to zwracam honor. Ale 10% różnicy, to tak czy siak wydaje mi się trochę dużo ://

Wally
09-01-07, 17:50
otis, jeszcze za starych czasow jak czytalem AutoSmiecia byl test licznikow i nawet w BMW lub Audi (nie pamietam) sami stwierdzili ze przeklamuje minimum 5% ale zawsze w DOL a nie w gore. Jesli zalozymy ze jedziemy licznikowe 200, wowczas mamy 190 na kolach i to przy zalozeniu *****iscie skalibrowanego egz.


Zastanówmy się. Gdyby tak było w rzeczywistości to ludzie mandatów za nadmierną prędkość by nie płacili bo skarżyli by producentów o to, że źle prędkościomierze kalibrują.

Tak jak pisalem wyzej - wszystkie liczniki skalibrowane sa tak, aby ZANIZALY a nie zawyzaly predkosc...

P.S. nawet zjechanie nowej opony o 5mm da Ci jakies 1% obwodu kola mniej - choc nie chce mi sie liczyc ile to % przeklamania na liczniku.

Admini - temacik chyba fuck-tycznie to zamkniecia

Aquarius
09-01-07, 18:23
Ja mysle ze v max to dla kazdego auta inna historia...zalezy jak kto jezdzil autem...ja mam d14a4 i na poczatku tak 185 to max..ale z czasem na podpoznanskiej banie udalo sie przekroczyc minimalnie 190...to tak troszke poza tematem...jesli chodzi o spalanie to zastanawiam sie nad jednym...tankuje zawsze na BP i przewaznie lalem pb95 ale zauwazylem ze auto spala mi mniej jak zaleje pb98.teraz mam pytanie do fachowcow.bo zalecane paliwo to pb95 (pomijajac jakosc polskiego paliwa) a jesli dobrze mysle to pb98 jest bardziej "suche" czy tak?wiec wlasciwie co jest lepsze dla silnika...zalecane 95 czy 98? jak bzdury napisalem to mnie poprawcie...

rafalb33
09-01-07, 19:08
Na tej samej stronie masz temat jazda na 98 oktanach.... Tak ciężko przeczytać??

bertj
10-01-07, 12:35
to i ja sie dolacze:

trasa + miasto 7,7 LPG do 3000rpm
paliwo 6,2l trasa

jednym słowem:

POLECAM silnik D16Z6

dynamika i super spalanie

[ Dodano: Sro 10 Sty, 2007 ]
aha moja Vmax to 215km/h na benzynie i 205 na lpg BP

MTI
05-02-07, 20:48
a mi cos sie nie zgadza... w miescie d15b2 --- 11litrow... czy cos jest nie tak?? czy to mozliwe?? mierzone dzisiaj :D

poohcik
06-02-07, 00:42
Ja od paru tys km utrzymuję spalanie 7.2l/100
Oczywiście cykl mieszany: 70% jazda w mieście, 30% stanie w korku :d
Na trasie niestety nie wiem

_drobny
06-02-07, 09:33
no ja niemile jestem zaskoczony i moje D15Z6, które ponoc pali malo jara mi ok. 10l/100...
na baku robie cos kolo 420 km.

słabo

marcin EZG
07-02-07, 18:35
ja robie w tej chwili po miescie ok 8,5-9l na 100 :)

marecki27
07-02-07, 19:34
Ja do pracy dojezdzam codziennie i jest to 25 km (20 km trasa 5km miasto - w jedną strone).na trasie stała predkośc 110km\h. tankuje do pełna kasuje licznik przejzdzam 100km i dolewam do pełna. 6.5 na 100km wychodzi od 3 miesiecy..We wrzesniu zatankowałem do pełna zrobiłem 600 km trasy (POZNAN - EŁK) i weszło tylko 35 litrów przy tankowaniu (zbiornik 45 litrów)czyli spaliła 5.83l.\100km czy to mozliwe?
jestem happy z mojej Hani.

SpydeRR
09-02-07, 18:58
Ja do pracy dojezdzam codziennie i jest to 25 km (20 km trasa 5km miasto - w jedną strone).na trasie stała predkośc 110km\h. tankuje do pełna kasuje licznik przejzdzam 100km i dolewam do pełna. 6.5 na 100km wychodzi od 3 miesiecy..We wrzesniu zatankowałem do pełna zrobiłem 600 km trasy (POZNAN - EŁK) i weszło tylko 35 litrów przy tankowaniu (zbiornik 45 litrów)czyli spaliła 5.83l.\100km czy to mozliwe?
jestem happy z mojej Hani.


Zalezy jak jechales ale raczej mozliwe - przy spokojnej jezdzie.

Ja swoja Hanie odebralem calkiem niedawno, na trasie Czestochowa - Warszawa spalila 7.3/100 (raczej nie schodzilem ponizej 160 kmh :d - Czestochowa - Wawa - ponizej 1,5 godziny ;) )

W ogole to jestem mocno zaskoczony - fura najpierw stala miesiac u handlarza, pozniej miesiac u lakiernika - i bez problemu poleciala 180 kmh - a bylem przekonany ze bedzie ooostro zamulona)

Na miescie jeszcze nie mierzylem - boje sie :d

[ Dodano: Nie 18 Lut, 2007 ]
o lol
wczoraj zmierzylem spalanie na miescie w swojej d13b2 - wyszlo 11,5/100 przy umiarkowanie dynamicznej jezdzie. Nie powiem zeby to bylo malo :/

carlos
14-03-07, 21:39
dołączę się do tematu...
planuję wyjazd do pragi... i tu moje pytanie .. możecie podać ile wam się udało przejechać na jednym baku w trasie ? planuję kaskę :) jeżdżę w mieście i nie bardzo się orientuję ile można przejechać. w mieście pali mi 7-7.5L na 100. silnik D14A4:)
pozdro carlos

cifek wawa
14-03-07, 22:30
swoja d13b2 polecialem 210km/h!!!!!!!!!!!!!!!
.....po czym sie obudzilem :P :spie:

rodzyneck
14-03-07, 23:10
carlos, mi D14A4 pali w trasie 5,5-6 przy 90-120 więc sam policz. :]
Ale mi po mieście pali 9,5... jak to robisz? :]

carlos
15-03-07, 00:01
carlos, mi D14A4 pali w trasie 5,5-6 przy 90-120 więc sam policz. :]
Ale mi po mieście pali 9,5... jak to robisz? :]
bardzo prosto...:) zmieniam biegi w granicach 3200max....:) szaleję tylko wtedy kiedy mam nastrój :)
dzięki za info
carlos

sunnboy
15-03-07, 08:06
no to mi wychodzi ze mam zawsze nastroj ;)

otis
15-03-07, 10:23
He... Cały czas tu mówimy miasto, trasa, miasto, trasa... Ja jestem ciekawy ile palą wam Hanie (szczególnie interesuje mnie EG4 D15B2), podczas jazdy po naszych, polskich drogach (dużo wyprzedzania i zwalniania na wioskach) z prędkością 140-160km/h
Mi ostatnio Bydgoszcz - Poznań i z powrotem wyszło jakieś 7,5l/100km.

Pozdrawiam

mEjdej
15-03-07, 10:32
...mi wychodzi 6.5-7l w trasie
...miasto 8-8.5l, a nie mam lekkiej nogi
...pozdr

rodzyneck
15-03-07, 11:13
zmieniam biegi w granicach 3200max....:)
Ja też... heh :] Zresztą, temat rzeka.

_drobny
15-03-07, 14:25
u mnie to w ogole ostatnio powalone ... zawsze wlewam 37 litrów (od rezerwy az po korek)
przy spokojnej jezdzie przejezdzalem 370 km czyli wychodzilo rowno 10l/100km...
ostatnio przy czestym butowaniu i jezdzie do 7k obrotow spalil mi 8,8l/100km. Wszystko w miescie oczywiscie :D

zglupialem teraz :D

davnbb
15-03-07, 16:41
u mnie to w ogole ostatnio powalone ... zawsze wlewam 37 litrów (od rezerwy az po korek)

wlasnie sie zastanawiam bo podobnie tankuje (jak wskazowka juz lezy na dole) ile jeszcze paliwa zostaje (bo teoretycznie zbiornik ma cos ok 48L)

majdan
15-03-07, 17:50
4 osoby, pełen bagażnik - 4.5 litra w trasie!!! Fakt, ze nad wyraz rowna i spokojna jazda. W miescie roznie od 6 do 8 litrów (zależy czy jezdze ja czy moja dziewczyna)

W/g specyfikacji pojemnosc baku to 45 litrów w 92-95 rocznik od 1.3 do 1.6VTi

_drobny
15-03-07, 23:20
u mnie to w ogole ostatnio powalone ... zawsze wlewam 37 litrów (od rezerwy az po korek)

wlasnie sie zastanawiam bo podobnie tankuje (jak wskazowka juz lezy na dole) ile jeszcze paliwa zostaje (bo teoretycznie zbiornik ma cos ok 48L)
mi sie wydawalo ze ma jakies ~40l
edit: jednak 45l w baku.. czyli wychodzi ze przy rezerwie zostaje jakies 8-9l (bo chyba nie da rady wlać calych 45l)

E57
16-03-07, 00:13
zmieniam biegi w granicach 3200max....:)
Ja też... heh :] Zresztą, temat rzeka.
mam ten sam problem... niby chce jezdzic econo, biegi zmieniam tak jak w manualu napisane, nie przekraczam 3k obrotów, a jednak 1,4 żre mi te 9L po miescie (Kraków) :/ i co tu zrobić, auto sprawne, silnik w dobrym stanie, nie ma sie do czego doczepić tylko do tego spalania :(

stypall
18-05-07, 22:36
mamy pytanko ???

Mam hanie canadyjsko D15B7...

wczoraj zalałem bak to samego konca i kiedy wskazówka paliwa pokazała mi połowe baku miałem przejechana 215 mil logocznie rzecz ujmując kiedy wskazówka bedzie na razerwie powinienem mieć przejechane około 430 mil a mam 330 mil .... czy to błąd wskazówki czy to moja hanna coś odpier.... ze spalaniem ????

raMMzes
18-05-07, 22:37
Wskazówka jest b. niedokładna - było już o tym...

plakon83
19-05-07, 14:05
u mnie miasto Wrocław ok 8 jak jest ciepło, najmniej autostrada wrocław-olszyna 100-110km/h 5l samemu, stała prędkość.