PDA

Zobacz pełną wersję : Sprowadzony i lipa...



zerdo
02-01-07, 22:43
Mam honde civic 1.4 5D z 1996 r w benzynie. Została sprowadzona z zagranicy i jak zaczełem jeździć to doznałem szoku. Okazało się że przy spokojnej jeździe w mieście spala mi ponad 13l benzyny. Czego to może być wina?? Jeżdze tylko po mieście i powoli zaczynam sie załamywać. POMOCY

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2007 ]
Aha i jeszcze jedno...! Jak zgaszę silnik po chociazby krotkiej jezdzie to cos strzela pod maska tak jakby stygl- strzela od zmiany temperatury i z rury wydechowej leci jeszcze dym przez ajis czas! Dziwi mnie to bo jezdzilem wieloma autami i w zadnym tak sie nie dzialo nawet po przejechaniu dlugiej trasy. Czego to moze byc wina????

Tomek__121
02-01-07, 22:50
Prawdopodobnie sonda lamda

tomekk
02-01-07, 23:07
Zacznij od samodiagnostyki oraz wymiany wszystkich zalecanych po zakupie autka elementów (czyt. oleje, paski itp.).
No i zapraszamy do lektury - można się całkiem sporo nauczyć.

zerdo
03-01-07, 09:23
Aha i jeszcze zapomniałbym...! Jakiś czas po zgaszeniuta dymi sie z rury wydechowej co mnie bardzo dziwi. Czy to znaczy ze nie przepala paliwa??

xms
03-01-07, 10:24
mi też strzela, ale z tego co wiem to jest to najnormalniejszy w świecie odgłos stygnięcia nagrzanych części. co do dymu po zgaszeniu to nie wiem. posprawdzaj czy masz wszystko popodłączane w silniku, jak wszystko gra to pewnie lambda. Ja przy spokojnej jeździe po mieście spalam 8-8,5 na trasie 6,5

Vex
03-01-07, 10:39
Mam honde civic 1.4 5D z 1996 r w benzynie. Została sprowadzona z zagranicy i jak zaczełem jeździć to doznałem szoku. Okazało się że przy spokojnej jeździe w mieście spala mi ponad 13l benzyny. Czego to może być wina?? Jeżdze tylko po mieście i powoli zaczynam sie załamywać. POMOCY

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2007 ]
Aha i jeszcze jedno...! Jak zgaszę silnik po chociazby krotkiej jezdzie to cos strzela pod maska tak jakby stygl- strzela od zmiany temperatury i z rury wydechowej leci jeszcze dym przez ajis czas! Dziwi mnie to bo jezdzilem wieloma autami i w zadnym tak sie nie dzialo nawet po przejechaniu dlugiej trasy. Czego to moze byc wina????

Bardzo czesto stuka tyka oslona kolektora albo cos w chlodnicy, to normalny odglos spotykany prawie wszedzie.
Co do spalania to jak ktos juz pisal, powymieniaj wszystkie filtry, olej itd (ja bym wymienil i rozdzad).

Byc moze wystarczy zrobic reset kompa, jak mial podrodze odpinany akumulator to moze byc tu cala przyczyna.

wojtaspan
04-01-07, 01:27
100 % sonda lamda 8)

Dzida
04-01-07, 01:30
100%

odważniak

zerdo
04-01-07, 13:04
Dobrze więc w weekend zresetuje kompa a jak to nic nie pomoze to zmienie sonde lambda. Mam nadzieje ze to cos pomoze. A co do sond...- patrzylem na allegro i rozbieznosc cenowa jest dosyc duza od 100 do 300zł. Czy jest między nimi jakaś wielka roznica?? Czym one się roznia?
http://www.allegro.pl/item153182889_sonda_lambda_ntk_ngk_uniwersalna_4_p rzewodowa.html
http://www.allegro.pl/item153269089_sonda_lambda_toyota_honda_nissan_sub aru_z_flansza.html
http://www.allegro.pl/item153271754_sonda_lambda_toyota_honda_lexus_niss an_mazda_denso.html

Dzida
04-01-07, 13:13
Atakuj gościa, który na tym forum ma nick Siwas.

Ogarnia dobre sondy po taniości.

Tomac
04-01-07, 15:09
Co do cykania to zapewne cyka układ wydechowy jak stygnie.

_drobny
04-01-07, 15:14
Byc moze wystarczy zrobic reset kompa, jak mial podrodze odpinany akumulator to moze byc tu cala przyczyna.
ja robiłem z przymusu to u siebie niedawno, faktycznie wzrosło mi spalanie i to duzo... co teraz? trzeba zrobic cos z ECU? probowalem go 'nauczyc' (ma sie niby wlaczyc dmuchawa chlodnicy - ale nie wlacza sie, bezpiecznik sprawdzałem - git) czy to moze byc wina temperatury na zewnatrz? jezeli sie zaprogramuje go w zimie to spalanie moze wzrosnac? jak nalepiej teraz to wszystko odkrecic ?:D

pzdr :D