PDA

Zobacz pełną wersję : nie chce wlaczyc drugiego obiegu



alowy
25-12-10, 20:17
witam!
mam pytanie ,wymienialem u siebie plyn w chlodnicy i przy okazji termostat,zlalem wode z chlodnicy wyjąlem termostat zlalem z bloku przy okazji plyn.zalozylem wlalem i jest problem bo na wskazniku nagrzewa sie normalnie wskazowka jest w poziomie nawiewy grzeją ladnie gorącym ale nie chce sie wlaczyc ani wentyl ani drugi obieg .dolny waz od chlodnicy do termostatu jest zimny.teraz pytanie czy termostat zwalony bo na stay jest tak samo bo sprawdzalem czy co moze byc nie tak .wlalem 4 litry wiec chyba okej .no kurcze jezdze na jednym obiegu i teraz czy nie przegrzeje silnika czy cos podobnego bo z chlodnicy paruje co jakis czas ale nie jest jakos gorąca na maksa.
to jest honda civic coupe 1998 rok.
prosze o jakies rady .
dziekuje i pozdrawiam

maniak2007
26-12-10, 00:49
lol, faktycznie:D spróbuj odpowietrzyć układ.

Chipsy2
26-12-10, 01:19
Ziom czytaj ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane że chodzi o "obieg" zresztą w temacie też.

Tiga
26-12-10, 13:55
Nie przegrzewa sie? lapie temperature odpowiednia? leci cieple z nawiewow?
Jezeli na wszystkie pytania odp. jest tak, to czym sie przejmowac? ;]

pablo_020
26-12-10, 14:05
Jest zimno i duży obieg się włącza trochę poźniej.
Przy mrozach -10 po przejechaniu 25-30km duzy obieg sie nie włączał. Wymieniłem termostat no i jest tak samo.
Jak sie nie przegrzewa to jak Tiga pisze nie ma się czym przejmować

alowy
27-12-10, 11:38
dzieki serdeczne za pomoc ,wydaje sie ze macie racje bo sprawdzalem u kolegi w innym aucie i tez duzy obieg mu sie nie wlaczyl bo chyba zimno i dlatego.

maniak2007
27-12-10, 11:43
zawsze mozesz przyslonić połowe chłodnicy jakimś kartonem( mam tak u siebie i przy mrozach -10'C po przejechaniu 3km, wskazówka idzie do góry)