PDA

Zobacz pełną wersję : Stuknięcie przy dodawania gazu



cichy
02-01-07, 12:04
Witam!

Mam pytanie, może ktoś z was będzie znał na nie odpowiedź. Mianowicie byłem dziś u mechanika z moim samochodzikiem i (mechanik) zauważył iż przy dodawaniu gazu słychać jakieś stuknięcie w silniku... tego dźwięku nie słychać jeśli siedzi się za kierownicą - jedynie jeśli podniesie się maskę i nasłuc**** :)

Dźwięk ma brzmienie jakby jakiś metal uderzał o metal i słychać go jedynie w momencie dodawania gazu... czy to jest jakaś poważna usterka :?: A może początek poważniejszej awarii :?:


ps. szukałem takiego tematu na forum ale niestety nie znalazłem takiego samego problemu (podobne owszem)

Furious
02-01-07, 12:08
ale raz go slychac po dodaniu gazu? czy cyklicznie z jakas czestotliwoscia? jak tak to jaka?

cichy
02-01-07, 12:19
Słychać tylko raz... właśnie w innych wypowiedziach wszyscy pisali ze później też słychać ten dźwięk, a u mnie jest to jeno "uderzenie" (stuknięcie)

Dodam że mam automatyczną skrzynię - wcześniej albo nie było tego "stuknięcia" lub go poprostu nie słyszałem (nie zwracałem na to uwagi)

[ Dodano: Sro 03 Sty, 2007 ]
Dziś natomiast jak słuchałem prace silnika to ten wyżej wymieniony dźwięk nie jest już jednokrotny - słychać go klika razy co w stylu:

_| |_|________


Czy to mogą być uszkodzone lub poluzowane zawory lub panewki?

[ Dodano: Czw 06 Wrz, 2007 ]
Dawno nie zagladałem tu na forum, ale powyższą spraę jużwyjaśniłem i postanowiłem że się tym z Wami pozdielę ;-)

Rozwiązaniem mojego problemu była regulacja zaworów :)