PDA

Zobacz pełną wersję : Bujający fotel ...



kicus
01-01-07, 19:03
Witam w nowym roku.

Na dzień dobry życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku :grin:


A dzisiaj mój problem to ... :
Fotel kierocy buja się ... tzn lewa szyna ma jakiś luz i się huśta do tyłu i do przodu.
Z mojego dochodzenia wyszło, że w szynach są takie tulejki i chyba jednej z przodu brakuje.
Czy ktoś miał taki problem?
Czy moje wnioski sa prawidłowe?

A tak przy okazji to fotel pasażera też się buja :D ale tam jest luz w prawej szynie ...

Dziękuje za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kicuś

tomiek
01-01-07, 19:15
http://www.honda.lub.pl/htech/
temat: bujający fotel.
Tak, większość z nas ma ten problem.
Używaj opcji SZUKAJ, temat był wielokrotnie... Szkoda zaśmiecać forum.

kicus
01-01-07, 20:17
Dziękuję Ci bardzo ... :)

Pozdrawiam
Kicuś

[ Dodano: Wto 02 Sty, 2007 ]
Wszystko pięknie i super ... ale nie umiem znaleść informacji o tym jakie ma wymiary taka tuleja. Kulka 8mm napewno wypadnie bo za pomocę suwmiarki zmierzyłem tak na oko (nie miałem czasu dokłądniej tego zrobić) i tam jest ze 15-20 mm prześwitu.

Pozdrawiam
Kicuś

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 ]
Naprawdę nikt nie zna wymiarów tych tulei?

Pozdrawiam
Kicuś

DRAGi
12-01-08, 13:59
ja własnie borykam się z tym samym problemem...
Jak na razie wiem na pewno że kulki z prowadnicy zewnętrznej (od strony drzwi) są mniejsze niż kulki w prowadnicy od strony wewnętrznej (tam gdzie sie pasy zapina).
Miałem bowiem kulki z prowadnicy zewnętrznej i chciałem te własnie wbić w prowadnice wewnętrzną... no i dupa... są za małe i powypadały...
Tak wiec zaraz przecinam prowadnice wewnętrzną (bo mam 2 komplety z DelSol`a) no i zobaczymy

kicus jak chcesz to sprzedam ci komplet prowadnic z Del Sola rozetniesz sobie te prowadnice wyciągniesz kuleczki i gotowe.

dam jeszcze znac jak skoncze :aloha:

Lcfr
12-01-08, 14:59
Dmiałem czasu dokłądniej tego zrobić) i tam jest ze 15-20 mm prześwitu.


w złe miejsce chcesz włożyć tą kulkę
to nie tam gdzie jest 15-20mm prześwitu tylko miedzy szyny z boku.



Jak na razie wiem na pewno że kulki z prowadnicy zewnętrznej (od strony drzwi) są mniejsze niż kulki w prowadnicy od strony wewnętrznej (tam gdzie sie pasy zapina).
Miałem bowiem kulki z prowadnicy zewnętrznej i chciałem te własnie wbić w prowadnice wewnętrzną... no i dupa... są za małe i powypadały...
Tak wiec zaraz przecinam prowadnice wewnętrzną (bo mam 2 komplety z DelSol`a) no i zobaczymy
kicus jak chcesz to sprzedam ci komplet prowadnic z Del Sola rozetniesz sobie te prowadnice wyciągniesz kuleczki i gotowe.


one są takie same wg mnie
tylko masz "ubite" szyny i dlatego wypadają bo zmieniły sie wymiary (wątpię by robiono fotele z rożnymi kulkami w szynach :)
do tego przy demontażu/montażu nie trzeba nic rozcinać-wystarczy lekko rozgiąć szyny (wyjać/włożyc itd)

DRAGi
12-01-08, 17:12
one są takie same wg mnie
tylko masz "ubite" szyny i dlatego wypadają bo zmieniły sie wymiary (wątpię by robiono fotele z rożnymi kulkami w szynach :)
do tego przy demontażu/montażu nie trzeba nic rozcinać-wystarczy lekko rozgiąć szyny (wyjać/włożyc itd)
masz racje... sprawdzilem wlasnie dokladniej... kulki sa takie same po prostu mam szyny do dupy... cale do wymiany wiec... poszukiwanie szyn do V g in progress ;)

Radek
21-01-08, 02:05
ja u siebie tez mialem problem z fotelem pasazera i poradzilem sobie bardzo po spartansku. mianowicie po wyjeciu fotela w miejsce kulek wspawałem preciki o tej zblizonej grubosci co kulki nastepnie podgiolem prowadnice gdyz byly luzne i problem zniknol a fotel dziala tak jak powinien:):)

jacekm8423
05-05-08, 18:57
a ja nie moge naprawić tego fotela pasażera do h..ja bo tam na końcu od strony drzwi chyba powinna być jakaś zaślepka czy coś, bo ostatnio wsadziłem te tulejki i po kilku dniach wypadła 1 i jest to samo i już mnie trafia qurwica

Lcfr
05-05-08, 19:00
powinna być jakaś zaślepka czy coś,
jest zagniecenie na szynie...
jak szyna jest OK to nic nie wypada
jak jest za luźna (z czasem każda) to wąłsnie wypada
więc trzeba włozyć kulkę+zbić lekko szynę....

Sebulerbin
05-05-08, 21:37
Witam!
Ja też miałem ten sam problem już w czasie ostatnich wakacji. Znalazłem te kulki na wykladzinie i je powbijałem spowrotem, jednak po jakiś 2 miesiącach snowu powypadały i się bujał jak w lunaparku...:/ No ale na jesień jakoś nie było okazji i czasu i dopiero teraz na majówce na działeczce wziąłem sie za naprawę... Wcześniej wziąłem jedną z tych kulek do sklepu na wymiar, jednak nie mieli takiej samej to wziąłem minimalnie większą. Stwierdziłem że szyny są wyrobione więc większa powinna wejść i trudniej wyleci. Po wbicuu kulek zbiłem lekko szyny na brzegach, tak jak radzi mój poprzednik i mam nadzieję że teraz nie będę mial przez najbliższy czas z tym problemu. Co do dokładnej wielkości kulek niestety nie znam, bo mówię wziąłem na wymiar "starą" kulkę, ale jutro postaram się ją zmierzyć i podam wymiary.
pozdr.

kris-cf
06-05-08, 18:17
Witam,na http://www.honda.lub.pl/htech.html jest podany rozmiar kulki 8mm ale ja u siebie za cholere takiego rozmiaru nie dałem rady wsadzić,za to bez problemu weszły kulki o srednicy 6mm i chyba takie były oryginalnie