PDA

Zobacz pełną wersję : Z6 po dotknieciu pedału gazu wykazuje jak by przez około 2 sekundy silnik padł......



hudi21
21-12-10, 10:04
tak ajk w temacie mam problem złozyłem od podstaw swe autko ale to moj pierwszy vtec i nie mam pojecia zrobiłem generalny silnika co sie dało to powymieniałem na serie i nie mam pojecia zrobiłem 20 tys i cos nie tak dotykam pedał to tak jak by chciał gasnac po chwili odnowa działa. jest wszystko oki ale gdy złapie temperature taka jak trzeba zaczyna przerywac trzeba go na starcie trzymac ok 1.5 tys obr/min gdyz szarpie i skacze normalnie postawiłem do garazu bo wstyd. mysle ze morze cos z aparatem zapłon. wymieniłem rownierz wszystkie mozliwe czujniki. i nic jeszcze nie miałem takiego problemu morze mi ktos pomoze bede wdzieczny

zakit
21-12-10, 12:52
najpierw to sprawdz filtr powietrza i paliwa. mialem podobnie.

maniak2007
21-12-10, 13:29
według mnie masz coś z zapłonem, podmień aparat i sprawdź czy coś sie poprawi.

Tompro
21-12-10, 14:35
tak ajk w temacie mam problem złozyłem od podstaw swe autko ale to moj pierwszy vtec i nie mam pojecia zrobiłem generalny silnika co sie dało to powymieniałem na serie i nie mam pojecia zrobiłem 20 tys i cos nie tak dotykam pedał to tak jak by chciał gasnac po chwili odnowa działa. jest wszystko oki ale gdy złapie temperature taka jak trzeba zaczyna przerywac trzeba go na starcie trzymac ok 1.5 tys obr/min gdyz szarpie i skacze normalnie postawiłem do garazu bo wstyd. mysle ze morze cos z aparatem zapłon. wymieniłem rownierz wszystkie mozliwe czujniki. i nic jeszcze nie miałem takiego problemu morze mi ktos pomoze bede wdzieczny

Nie podłączyłeś przypadkiem odwrotnie TPS i map sensora?

Muzyk-Grzes
21-12-10, 14:41
O obstawiamy? he he ja obstawiam źle złozony rozrząd jeśli spada prawie do zera i obroty "rytmicznie" falują.

hudi21
21-12-10, 21:25
rozrzad rozebrałemi i jest oki ale dzieki ona ma moc tylko dopiero po 1,5 tys obr.
Co to te TPS i mapy sensora wytłumaczy mi kolega

chudypiter
21-12-10, 22:09
To wiesz, że rozrząd jest ok, a nie wiesz co to jest TPS :D:D( Throttle position sensor tłumacząc czujnik położenia przepustnicy ), oraz map sensor. Na samej przepustnicy masz te "urządzenia"
http://www.wonderbart.com/images/09/march/honda_throttle_positioning_sensor_tps.jpg