PDA

Zobacz pełną wersję : Coś mi mało gazu wchodzi do butli LPG??



BEREN
01-01-07, 12:48
Witam. Jak w temacie założyłem gaz i coś mi mało gaziu włazi do butli. Mam butle 39L wchodzi ok 25L. Wcześniej się przestraszyłem że przejechałem 250km na 31L, ale okazało się że coś mało wchodzi do butli i tyle. Może ktoś wie co tam odkręcić aby więcej weszło, jest tam jaka regulacja zaworu czy cóś??.

Dzida
01-01-07, 13:25
Nic nie odkręcaj, tylko upewnij się, że masz taką a nie inna butle :)

Jedź z tym do gaziarzy i tyle.

BEREN
01-01-07, 13:45
oki, jade i tak, tylko na dokumentach od butli mam 39l i ze wejdzie 31l. Hmm.. wchodzi 25 max pozdrawiam i życzę szczęśliwości w 2007. :D

adams84
01-01-07, 18:20
ja mam to samo butla 40 wejsc moze 32 a wchodzi tylko 30 o co chodzi

Waldek
02-01-07, 05:41
Jeżeli masz butlę w kole to jest to 35L. Wchodzi ok. 80% tej watości ~28L. To że u ciebie jest ok. 25L zawdzięczasz sprężarce na stacji LPG: jedne są mocniejsze inne nie (realnie). Jak masz nową instalację to moze być coś z zaworem tankowania , albo się jeszcze nie ułożył albo jest już walnięty i odbija przy niższym ciśnieniu niz powinien. Ale musisz trochę potankować i sam się zorientujesz że co stacja to inny wynik.

Mishka
02-01-07, 08:36
Jeżeli masz butlę w kole to jest to 35L. Wchodzi ok. 80% tej watości ~28L. To że u ciebie jest ok. 25L zawdzięczasz sprężarce na stacji LPG: jedne są mocniejsze inne nie (realnie). Jak masz nową instalację to moze być coś z zaworem tankowania , albo się jeszcze nie ułożył albo jest już walnięty i odbija przy niższym ciśnieniu niz powinien. Ale musisz trochę potankować i sam się zorientujesz że co stacja to inny wynik.

W miejsce koła wchodzi bez problemu większa butla niz 35L. Ja mam coś koło 45L (nie pamiętam dokładnie) i wchodzi ok. 37L.

Pozdrawiam,

BEREN
02-01-07, 08:48
Witam, mam butle 39L, braciak ma taką samą i wlewa 33l gazu, pewnie to wina zaworu na butli, dzisiaj jade do gazownika.

ropa2
04-01-07, 20:20
Ja mam 40 litrów w dokumentach...wchodzi ok 30- 31 litrów......tak musi juz byc... :)

wujek beret
04-01-07, 23:26
Czołem,
ja mam butle w kole firmy stako 34L a zawsze wchodzi ok 24, 25 L.
W książce serwisowej od inst gazowej pisze, że zbiornik gazowy nie może byc napełniony powyżej 85% pjemności.
Także raczej jest ok, no mozesz zmienic miejsce tankowania rownież i sprawdzic ile wlezie:)
Pozdrawiam Wszystkich uzytkowników Civica jest to tutaj mój 1szy post.

iwan
22-01-07, 01:03
Maksymalny poziom zatankowanego gazu NIE zalezy od cisnienia a od dzwigni z preta na koncu ktorego jest zamocowany plywak - zasada dzialania jest dokladnie taka sama jak w przypadku spluczki w ubikacji( automatyczne zamykanie wyplywu wody).Po oproznieniu butli mozna wymontowac wielozawor i wygiac troche dzwignie od plywaka do gory.UWAGA NA ( NIEBEZPIECZENSTWO WYBUCHU )RESZTKI GAZU PRZY ODKRECANIU WIELOZAWORU!!!!!!!!!!!!!!!ORAZ SZCZELNOSC PO MONTAZU.Po modernizacji sprawdzic ile wchodzi do butli.Max 80-85%. Najlepiej zlecic robote gazownikowi!!!
P.S.
Nie jest wskazane kazdorazowo wyjezdzac butle do zera az silnik bedzie sie dlawil.Powoduje to spalanie ubogiej mieszanki co jest przyczyna wyzszej temperatury spalania i przegrzewanie zaworow i gniazd.W kaprysnych autach komp beny moze lapac bledy.