PDA

Zobacz pełną wersję : problem z d14a4



hubabuba
20-12-10, 12:58
Witam.

Od około 2 tygodni mam problem z moją ej9. Mianowicie problem dotyczy odpalania zimnego silnika. Muszę długo przytrzymywać kluczyk w pozycji rozruchu i z tego co słyszę to silnik łapie, ale nie na wszystkie cylindry ? . Pewnie wiecie o co mi chodzi. Przytrzymywanie kluczyka daje podtrzymanie uruchomionego zimnego silnika. Za chwilę jest już ok i silnik pali normalnie. Ciepły startuje od razu z kluczyka bez problemu. Są nowe świece, przewody, rozrząd, akumulator.

Nie wiem też czy ten powyższy problem nie ma związku z moim drugim problemem. Mam instalację sekwencyjną Landi Renzo Omegas. I okazuje się, że auto pali sobie bardzo ładnie na gazie ale w trakcie pracy na gazie wciąga sobie benzynę. ok 5 litrów benzyny na 100 km przejechanych na gazie.

Czy aby oba problemy nie mają wspólnego związku z wtryskiwaczami od benzyny ? Landi Renzo Omegas programo nie ma możliwości pobierania benzyny, czy aby wtryski od benzyny nie leją i dlatego pobiera benzynę w pracy na gazie i jest problem z odpalaniem zimnego silnika na benzynie ?

sivy
20-12-10, 13:35
mógł zepsuc sie komp od omegasu i nie rozłącza wszystkich wtrysków od benzyny można to sprawdzić na kompie
a kopułke zmieniałeś?
po zmianie rozrządu ustawiłeś zapłon?

GT-R
20-12-10, 16:30
To że łapie benzyna przy jeździe na gazie może być spowodowane uszkodzonym reduktorem.

sivy
20-12-10, 17:17
To że łapie benzyna przy jeździe na gazie może być spowodowane uszkodzonym reduktorem.
what ?!

hubabuba
20-12-10, 21:08
Koledze GT-R zapewne chodziło o nie wydolny reduktor (np. rozerwana membrana), z tym, że centralka od sekwencji nie przełącza się w ogóle (ani razu) z LPG na PB. Nie przerywa, nie dławi się i nie gaśnie, więc myślę, że reduktor ma się dobrze.

Mam wrażenie, że przy pierwszym rozruchu jest opóźnione ssanie, tzn jak już załapie na wszystkie garnki to minie ok 5 - 10s zanim będzie ssanie. Wobec tego, czy to nie aby nie domykająca się przepustnica (np. zabrudzona) nie powoduje tego typu problemów z rozruchem zimnego silnika ?