PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką macie przednią szybę?



Maciej B
29-12-06, 19:14
Witam!
Kupując swoją Hondę zauwarzyłem, że przednia szyba jest Pilkingtona. Byłem przekonany, że była wymieniana. Ale czy napewno? Kumpel kupił ostatnio bliźniaczą Hanie i też ma taką szybę. Przypadek? Jakie macie przednie szyby?

fenix
29-12-06, 19:16
Imo oryginalna ma znaczek hondy, nie 'pilingtona'. Pewnie i u Twojego kolegi byla tez wymieniana.

Maciej B
29-12-06, 19:19
Pewnie tak. Nie będe się łudził.

bratex
29-12-06, 19:27
pilingtona, ale wymieniłem bo pękła jak coś spadło z drzewa. dobre oszybienie !

mozes
29-12-06, 19:32
Ja mam Pilkingtona ale widziałem Hanie która miała szybę HONDA także nasze to raczej nie oryginały ale myślę, że równie dobre.
Pozdr

Maciej B
29-12-06, 20:30
Ja nie mam żadnej szyby spod znaku Hondy.
Reszta jest Asahi.

mozes
29-12-06, 20:33
Ja nie mam żadnej szyby spod znaku Hondy.
Reszta jest Asahi.
Nie wiem czy jest czy nie wiem co widziałem 8)

Lcfr
29-12-06, 20:53
Witam!
Kupując swoją Hondę zauwarzyłem, że przednia szyba jest Pilkingtona.

oryginalna szyba to nie jest szyba Pilkingtona...
jednakze to nic nie znaczy moim zdaniem (ok - człowiek staje sie podejżliwy)
bo szyba np. tak jak w hondzie mojego fathera była wymieniona przez nas z powodu.... rys... (ktos chyba jakaś szmata na sucho ja czyscił czesto- o ile w dzien luzzzz to w nocy te rysy dawały takie refleksy, ze zdecydowalismy sie zmienic szybe... - wiem na dodatek, ze nikt w to nie uwierzy...)
są też przypadki (wbrew pozorom dosc czeste-sam mialem 2szt) pekniecia od kamienia na drodze....
tak czy inaczej nie jest to wymiernikiem czy autko mialo dzwona..... mozna jedyn ie zacząć "szukac dalej..."

bratex
30-12-06, 10:38
no dokładnie jak to mówi Lcfr.
w kwietniu wchodząc na parking widze że z boku jest delikatne pęknięcie na 2-3cm, coś spadło z drzewa albo może ktoś czymś rzucił. pęknięcie poszło dalej co groziło zabraniem dowodu. zdecydowałem się na nową szybę P. w dodatku z ładnym niebieskim paskiem przeciwsłonecznym czego nie miała oryginalna. a firma P. jest bardzo dobra i uznana.

reszta szyb z emblemacikiem hondy.

marf
30-12-06, 12:05
ja mam przednią splintex, a reszta asahi, a czy jest oryginalna to możesz popatrzeć po dacie produkcji, oraz w starszych modelach (może nawet niektórych) w oryginalnych szybach są białe nadruki a w stawianych czarne (chyba że są z second hand) tam mam w fordzie ta sama firma a inna data i kolor nadruku :D

szamanm
20-01-07, 13:09
Jak wymieniałem szybę czołową u siebie na Pilkingtona to gościu powiedział mi, że splintex i secursiv to szyby produkowane przez pilkingtona.
Poza tym u mie wszystkie szyby są (teraz już oprócz czołowej) są orginalne i nie mają znaczka hondy. Czołowa i tylna splinex a wszystkie boczne secursiv. (Civic 5d 00r)
Pozdrawiam