PDA

Zobacz pełną wersję : Sworzeń górny (przedni,prawy) w eg3 D13B2 - wymiana



Niclaus
29-12-06, 17:00
Na dzisiejszym przeglądzie wyszło, że górny sworzeń na wahaczu od strony pasażera kwalfikuje się do wymiany, w związku z tym mam pytanie.

Miamowicie czy wymienić muszę cały wahacz czy może dostanę gdzieś sam sworzeń? W sklepie, w którym pytałem powiedziano mi że sprzedają tylko w kompletach :neutral:

Z góry dziekuję za pomoc

Matey
29-12-06, 17:13
ja ostatnio wymienialem caly wachacz, bo sworznia nie moglem dostac nigdzie :/

Niclaus
29-12-06, 17:44
ile Cię kosztowała ta zabawa ?

Matey
29-12-06, 17:49
okolo 170 PLN ze wahaczem...

webi
29-12-06, 19:27
mozna kupic sam swozen szukaj na forum jest opisane jak sie wymienia i fotki nawet jest link gdzie mozna dostac za 30zl

Niclaus
29-12-06, 19:38
mozna kupic sam swozen szukaj na forum jest opisane jak sie wymienia i fotki nawet jest link gdzie mozna dostac za 30zl

Jesteś pewien, że mówisz o sworzeniu (sworzniu :wink: ) GÓRNYM :?: :?:

webi
29-12-06, 19:39
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=20875&highlight=sworzen+wachacza+gornego

Niclaus
29-12-06, 20:02
Dziękuję bardzo.

Chipsy2
30-12-06, 10:49
Na 1000% można kupić sam sworzeń może nie oryginał. Ale wiem bo jakiś miesiąc temu wymieniałem zajęło mi to bez żadnego warsztatu około godziny czasu i po sprawie. JBC to polecam fajna zabawa :)

Niclaus
31-12-06, 12:29
Roger :D

marcin_g2
05-01-10, 20:56
ok odgrzeje troche...
u mnie też jest do wymiany górny sworzeń przedniego wahacza.. na allegro są takie np:
http://www.allegro.pl/item862127252_sworzen_wahacza_gornego_ctr_honda_ci vic_87_01.html
tylko pytanie do was: czy takie coś wytrzyma i nie wyleci?? czy ten seger czy jak sie to zwie utrzyma sworzeń w wahaczu?? pytanie kieruje generalnie do tych co juz to robili.. Wiadomo ze lepiej dołożyć 100 PLN i kupić caly wahacz 555 ale moj jest calkiem w dobrej kondycji więc pytam...

TOMEK840123
05-01-10, 21:28
Nic Ci nie wyleci!!!
Ja zmieniałem z rok temu i nic się nie dzieje.

PeJot
05-01-10, 22:49
Potwierdzam, do kupienia np. w Intercarsie :)

marcin_g2
06-01-10, 06:28
ok, ok ale obaj wymienialiście w VI gen, a ja mam V... w EPC faktycznie figuruje jako część niewymienna... wczoraj zdjąłem wahacz i go obejrzałem - faktycznie dobrym młotkiem powinno dać się to wybić, tylko ten oryginalny nie ma tego segera zabezpieczającego...

Mario
06-01-10, 09:48
Jezeli przyjzysz sie dobrze to prawdopodobnie sworzen jest "hefniety" ori do wachacza, jak dobrze pamietam jak wymienialismy u kumpla w jajku to kwestia byla naciecia delikatnie spawu, mlotek 5kg, w imadlo i plum wylecial, pozniej robisz w odwrotnym kierunku i po sprawie. Tylko pamietaj ulozyc dobrze sworzen przed nabiciem go na wachacz.

sodaone
06-01-10, 10:44
Jak wymieniałem dolne sworznie to febi miało takie z wejściem na imbus. Proponuje poszukać właśnie takich, znacznie łatwiejszy montaż\demontaż.

marcin_g2
06-01-10, 16:33
no właśnie jak powinien być ułożony?? ma mieć więcej luzu na boki czy przód-tyl?? i jeszcze jedno: trzeba robić geometrie po wymianie samego górnego sworznia??

Chipsy2
06-01-10, 16:48
Większy luz powinien mieć na boki bo tak on pracuje. Ale to na boki patrząc na ułożenie w aucie. Nie musisz ustawiać geometrii po tym zabiegu no chyba że nie wiadomo ile tam dookoła na rozkręcałeś ;)

I pamiętaj o tym żeby pierścień dobrze wskoczył na swoje miejsce.

marcin_g2
06-01-10, 17:15
super:) dzieki wielkie:) chyba zdecyduje się na sworzeń firmy CTR - przynajmniej fajna nazwa:D

sodaone
06-01-10, 17:53
Nie musisz ustawiać geometrii po tym zabiegu no chyba że nie wiadomo ile tam dookoła na rozkręcałeś ;)


Kompletna bzdura.
Każda ingerencja w zawieszenie = kontrola geometrii.

Paso
13-01-10, 07:41
czyli po wymianie amorków też musisz jechać na geometrię??? to bez sensu
ja wymieniałem sworzeń dolny i żadnej geometrii nie robiłem od tego czasu z 5tys. i wszystko ok
a sworzeń górny da się wymienić podobno tylko w zamiennikach w oem'owym wachaczu górnym nie bardzo, tak słyszałem

sodaone
13-01-10, 10:40
czyli po wymianie amorków też musisz jechać na geometrię??? to bez sensu
ja wymieniałem sworzeń dolny i żadnej geometrii nie robiłem od tego czasu z 5tys. i wszystko ok
a sworzeń górny da się wymienić podobno tylko w zamiennikach w oem'owym wachaczu górnym nie bardzo, tak słyszałem

Co to znaczy ,że jest ok ?
To ,że nie ściąga na żadną stronę i nie szarpie opon, wcale nie znaczy ,że geometria jest ustawiona prawidłowo.

PaĆko$
13-01-10, 11:59
Ja za górny prawy wahacz (ten element duży w ksztalcie podkowy ) zapłaciłem 63 zł za nowy firmy kamoka
11613960 to numer gg pod ktorym mozna zapytac czy maja jeszcze takie , albo mogą sciagnac.

muzammil
13-01-10, 12:15
czyli po wymianie amorków też musisz jechać na geometrię??? to bez sensu

co bez sensu??
po kazdej ingerencji w zawieszenie POWINNO sie zrobic zbieznosc/ geometrie(a przynajmniej kontrole). Po to sie wymienia jakies elementy bo sa wybite, zuzyte i jst na nich luz. Jesli jest na nich luz to po zamontowaniu nowej czesci luzu nie bedzie i juz bedzie inne ulozenie zawieszenia-chyba to jest oczywiste???
Wracajac do samego sworznia-wymiana jest naprawde prosta ale:
- na sworzniu u gory jest male wyciecie(lub kreska/ inny znacznik) jak nalezy go montowac. gorny sworzen ma zakres ruchu w jednej plaszczyznie(niewielki w drugiej ale chodzi o zakres w ktorym pracuje) i trzeba go dobrze zamontowac
- czesto zdarza sie ze nowy sworzen jest luzny na otworze w starym wahaczu-niestety oznacza to potrzebe wymiany calego wahacza; jest on juz wyrobiony i nie radze zadnych domowych sposobow odratowania(typu przyspawanie sworznia czy proba zmniejszenia troche otworu mlotkiem!!!)


Sama wymiana to kilka uderzen porzadnym mlotkiem lecz przy wbijaniu trzeba to robic mocno ale z wyczuciem(zeby sworzen sie nie skosil przy pierwszych uderzeniach)-wazne jest aby nie bic na srodku sworznia(tam gdzie jest ta "zaslepka"/przykrywka) tylko naokolo, na tym rancie.