PDA

Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb



KubaBe
15-12-10, 18:06
Witam,
temat trochę popierdółka, ale potrzebuję pomocy. Szyby strasznie mi zachodzą, niezależnie czy auto stoi, czy jest na chodzie. Przeszkadza mi to, szczególnie teraz, w czasie mrozów. Proszę o pomoc i ewentualną poradę, jak się tego pozbyć

krisii
15-12-10, 18:52
Jeśli masz dywaniki welurki lub gumy to wysusz lub wylej wodę. Bo jak auto dostaję temp. gdy sobie grzejesz woda paruję i masz ją na szybach :) a jeszcze lepiej jak masz AC to używaj na szyby bo ona daję "suche" powietrzę i para ładnie schodzi.:D

w_rebacz
15-12-10, 18:53
Filtr kabinowy wymień :) Jak z cyrkulacją powietrza? Może masz ustawioną na wewnętrzną? Wtedy szb będą parować.

skolopendra
15-12-10, 19:28
ewentualną poradę,
rada
szukaj leniu :cool:


http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?1372-parujace-szyby!!-ajuuuuto!!&highlight=parujace+szyby

Baracuzzz
15-12-10, 20:18
Jeżeli filtr kabinowy jest suchy to tylko ogrzewany garaż może pomóc. Auto w zimie jest zawilgocone i stąd te problemy. Ja swoje od czasu do czasu chowam do ciepłego garażu, wyciągam wszystkie wycieraczki, zostawiam drzwi pootwierane i problemu nie ma.

KubaBe
15-12-10, 21:35
Ja swoje od czasu do czasu chowam do ciepłego garażu, wyciągam wszystkie wycieraczki, zostawiam drzwi pootwierane i problemu nie ma.
Ja chciałbym mieć ciepły garaż :rolleyes:

szukaj leniu
Nawet na forum mi to wypominają?:p

Powell
15-12-10, 22:54
Szamponem dla dzieci Bambi(Bambino) wyczyść szyby od wewnątrz, pomoże, sam tak zrobiłem i jest mega :D

PlushaQ
15-12-10, 23:12
Dokładnie wypucuj szybę z tego syfu, który już tam jest, a później na to Anti-fog za 8-10zł do kupienia na stacji/w tesco/ w sklepie z kosmetykami samochodowymi. Naprawdę *****ista sprawa, tylko że trzeba to powtarzać raz na 2-3 tygodnie.

WaSSIL
15-12-10, 23:36
Witam,
temat trochę popierdółka, ale potrzebuję pomocy. Szyby strasznie mi zachodzą, niezależnie czy auto stoi, czy jest na chodzie. Przeszkadza mi to, szczególnie teraz, w czasie mrozów. Proszę o pomoc i ewentualną poradę, jak się tego pozbyć
wystarczyło poszukać a znalazł byś co najmniej kilkanaście różnych zabiegów pomagających przy tym problemie

Kris21
16-12-10, 00:46
Filtr kabinowy wymień :) Jak z cyrkulacją powietrza? Może masz ustawioną na wewnętrzną? Wtedy szb będą parować.

W V gen. jest coś takiego jak filtr kabinowy?

PlushaQ
16-12-10, 08:43
W V gen. jest coś takiego jak filtr kabinowy?

Nie

creative
16-12-10, 08:59
Nie

Jest

yautja
16-12-10, 09:21
Nie we wszystkich...

mayday-82
16-12-10, 10:31
napewno w EG3 bez elektryki nie ma nie wiem jak w innych :D:D:D

voxuran
16-12-10, 13:00
Miałem ten sam problem, dodatkowo para na szybach po mroźnej nocy zamarzała na szybie od środka ( to dopiero masakra) a wystarczy na kilkaset metrów przed dojechaniem na miejsce otworzyć wszystkie okna i w pęd mroźnego powietrza wywieje całą wilgoć i osuszy wnętrze i szyba nie jest zaparowana i zamarznięta od środka po dłuższym postoju.

mayday-82
16-12-10, 14:06
stary sprawdzony sposób umyj od środka szyby płynem do mycia naczyn typu Ludwik i po kłopocie na pewien czas bo nic nie jest wieczne hehe lub kup sobie preparat w spray do spsikiwania Anti fog dostaniesz go raczej na kązdej stacji CPN lub hipermarkecie

thompson17
16-12-10, 15:02
e tam, najlepszy do tego jest szampon dziecięcy "bambi" :D
to robi robote :)
żadne preparaty z cpnów :)

kupeja_style
16-12-10, 15:13
stary sprawdzony sposób umyj od środka szyby płynem do mycia naczyn typu Ludwik i po kłopocie na pewien czas bo nic nie jest wieczne hehe lub kup sobie preparat w spray do spsikiwania Anti fog dostaniesz go raczej na kązdej stacji CPN lub hipermarkecie

użyłem taki preparat i nic to nie dało także odradzam bo kasa w błoto...

thompson17
16-12-10, 15:42
dokładnie, mówie Wam, Bambi :D
przetestowałem i spisuje sie dobrze:)

kaawa
16-12-10, 16:37
co z tym filtrem w eg3?
mam z 94r, elektryka szyb, szyberdach, światła. Bez klimy. Jeśli jest to w którym miejscu?

tezapl
16-12-10, 16:46
odkrec sobie schowek i sam zobacz

sivy
16-12-10, 17:09
potwierdzam szmpon BAMBI robi robote!!!
genrlanie filtr kabinowy jest montowany fabrycznie jeśli go nie ma to znaczy ze ktoś już wyjał ;P kiedyś czytałem tutaj na ckpl ze w 5 genie jest wszystko tak ciulowo pomyślane z wentylacją ze filtr kabinowy tylko psuje ( tzny gdy jest on na swoim miejscu szyby odparowywują jeszcze dłużej niz bez;) dlatego wiekszośc ludzi juz je powyciągała w tym ja
porady:
1. posprzatać w aucie
2. umyć szyby szamponem BAMBI

wniosek EFekt jest zadowalający i da sie zyc z tym problemem;)

thompson17
16-12-10, 22:26
dokładnie, dobrze jest przed zimą i wczesie również odkurzać, to ważne, wtedy auto nie trzyma tak wilgoci bo ten syf na wykładzinie jest higroskopijny i trzyma wilgoć...
ale pewnie sivy pisząc o posprzątaniu auta miał właśnie to na mysli:)

sivy
16-12-10, 23:37
ale pewnie sivy pisząc o posprzątaniu auta miał właśnie to na mysli
dokładnie ;)

Baracuzzz
17-12-10, 10:20
Ostatnio w radiu słyszałem że najbrudniejszym miejscem gdzie przebywa człowiek w ciągu życia jest właśnie samochód. Panowie dbajmy o czystość w autkach to i przyjemniej będzie i jak się okazuję szyby nie będą tak parować. Same plusy.

mayday-82
17-12-10, 21:53
in plus ;););)

erkey
06-01-11, 20:55
ja sprsykałem anty fogiem k2 i naprawde daje rady. to samo zrobilem z lustrem w łazience i nie mam problemu

kaawa
06-01-11, 21:52
dzis u mnie + 5 stopni, traska 30km, po 15 zaczeły mi szyby parować, pomimo nadmuchu na szyby o sile 2 i temp gdzieś w połowie civicowego wskaznika. Uchyliłem szybę pasażera, 2min i było ok, tyle że momentalnie zimno. Przez chwilę połączyłem otwarcie szyby + grzanie na max, ale to bez sensu. Dodam, że wczoraj osuszyłem dywaniki i dywany w aucie. co jest?

augustflacha
06-01-11, 22:09
dzis u mnie + 5 stopni, traska 30km, po 15 zaczeły mi szyby parować, pomimo nadmuchu na szyby o sile 2 i temp gdzieś w połowie civicowego wskaznika. Uchyliłem szybę pasażera, 2min i było ok, tyle że momentalnie zimno. Przez chwilę połączyłem otwarcie szyby + grzanie na max, ale to bez sensu. Dodam, że wczoraj osuszyłem dywaniki i dywany w aucie. co jest?

podejrzewam że w naszych Haniach już tak musi być, parowanie jak jest wilgotno a jak mróz to jeszcze gorzej bo zamarzanie od środka...to jest dopiero porażka...bo po zaparowaniu klimka i za 2 minutki jest luzik....

czego ja nie robiłem żeby to ogarnąć, pół auta rozebrałem - uszczelnienie tylnych lamp, odpowietrzników, pochłaniacz wilgoci woziłem w aucie...wody z auta się pozbyłem, wymieniłem filtr kabinowy ale poprawa niewielka, antyfogiem to nie polecam bo dopiero po tym zaczęły mi parować i usunąć z szyb tego ustrojstwa nie mogłem...

chyba nam zostało tylko poczekać na ciepłe suche dni...:rolleyes:

kaawa
06-01-11, 22:37
eh, wiec zostaje mi uchylona szybka/szyberdach, temp na maxa i nawiew 2/3 ogarnie, hehe :)

bednar_ek35
07-01-11, 09:41
Ale nadal nie napisałeś czy masz ustawione czerparie powietrza z zewnątrz czy cyrkulacje wewnętrzną.Jeżeli czerpie z zewnątrz to szyby nie powinny parować,jeżeli pobiera powietrze z kabiny które jest zazwyczaj wigotne to niestety ale szybki będą parować.chyba że czegoś nie doczytałem.

kaawa
07-01-11, 10:56
hm, w sumie na desce mam własnie dwie opcje, z wewnątrz i z zewnątrz i nigdy nie włączam żadnej z nich. To źle?

skolopendra
07-01-11, 11:37
To źle?

przetestuj obydwie,a się dowiesz :)

Nemereth
07-01-11, 11:52
Włącz nawiew z zewnątrz i nie będą parować.

bednar_ek35
07-01-11, 12:10
Ten przełącznik nie powinien być wciśnięty,bo wtedy pobiera powietrze z kabiny.

Nemereth
07-01-11, 14:15
Ten przełącznik nie powinien być wciśnięty,bo wtedy pobiera powietrze z kabiny.

Nie bierz już tych prochów.

bednar_ek35
07-01-11, 16:41
He he he.Dla scislosci juz pare dobrych lat nie cpam:D

Nemereth
07-01-11, 21:01
Zdarza się przynajmniej u mnie, że czasem te guziki wyskoczą.

Generalnie jeden z nich powinien być wciśnięty. Przy używaniu obiegu zewnętrznego szyby nie będą parować.

kaawa
07-01-11, 21:45
dzis odwiozłem dziewczyne, miałem po drodze kupić anti foga ale włączyłem powietrze z zewnątrz i po problemie :)
na noc wrzuciłem jeszcze raz farelke zeby osuszyc i powinno być miodzio !

Nemereth
08-01-11, 14:16
Umyj dobrze szyby, w zimie jak ktoś pali w aucie to szyby masz defacto czarne od środka.
Tłusta szyba = wiekszy współczynnik parowania.

kaawa
09-01-11, 10:20
papierosów nie paliłem, nie pale i nie będę palił :)
Jeśli chodzi o szyby to problem został rozwiązany przez wciśnięcie jednego przycisku i osuszenie od wewnątrz auta :)

derwisze
09-01-11, 13:46
Można pod siedzenie wrucić coś takiego.
http://allegro.pl/wklad-stop-pochlaniacz-wilgoci-gratis-i1392969772.html