PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z civic g5



ArtusiusS
29-12-06, 00:49
Witam. Mam problem, gdyż moja honda 1,5 16v, która miała być ekonomicznym autem, spala dwa razy tyle co powinna. Wydaje mi się, że 10l przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym to za dużo a nie moge zejść poniżej tego poziomu. Znajomy mówił, że jego spala 6l i wszystkie zestawienia jakie widziałem też tak mówią. Może wystarczy coś wymienić albo coś wyregulować. Kolejny problem tkwi w tym, że polscy mechanicy znają się na Golfach i Astrach i trudno znaleźć dobrego fachowca w dziedzinie Japońców. Prosze o rade.

Cywa
29-12-06, 00:55
SZUKAJ !!!


Kolejny problem tkwi w tym, że polscy mechanicy znają się na Golfach i Astrach i trudno znaleźć dobrego fachowca w dziedzinie Japońców
Ciekawe..

Lcfr
29-12-06, 01:06
Witam. Mam problem, gdyż moja honda 1,5 16v, która miała być ekonomicznym autem, spala dwa razy tyle co powinna. Wydaje mi się, że 10l przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym to za dużo a nie moge zejść poniżej tego poziomu. Znajomy mówił, że jego spala 6l i wszystkie zestawienia jakie widziałem też tak mówią. Może wystarczy coś wymienić albo coś wyregulować. Kolejny problem tkwi w tym, że polscy mechanicy znają się na Golfach i Astrach i trudno znaleźć dobrego fachowca w dziedzinie Japońców. Prosze o rade.

zawory - ustawione?
filtr paliwa - drożny/czysty?
filtr powietrza - czysty?
zapłon - ustawiony?
swiece - dobre?
termostat - sprawny?
ssanie - sprawne?

standardowy zespół, który powoduje nalezy sprawdzic bo moze powodowac wieksze zuzycie paliwa (przy załozeniu, ze reszta jest seryjna-np. nie masz opon 225 :roll: )
+ ewentualana kwestia stylu jazdy

ciamek
29-12-06, 03:27
sonda lambda?

ArtusiusS
29-12-06, 03:59
Mam opony 175/13 więc serial. Zastanawiam się nad chłodzeniem, bo wskazówka od tęperatury cały czas leży na dole a z tego co wiem to powinna być w poziomie. Wiatrak na chłodnicy tez nie chodzi. Może coś w tym kierunku[??] Faktjest taki, że jak odpalam samochód a jest on zimny to na "luzie" jest 1500obr. a jak się podgrzeje, to spada do 1000. Filtr powietrza jest w miare czysty nie wiem w jakim jest stanie filtrt paliwa bo nie mam pojęcia gdzie go znajde.

coala_16
29-12-06, 12:19
Zastanawiam się nad chłodzeniem, bo wskazówka od tęperatury cały czas leży na dole a z tego co wiem to powinna być w poziomie.

Jak masz caly czas na dole to autko jest na ssaniu cały czas - na 99% masz problem z termostatem - koszt 40zł ibędzie po sprawie, jeżeli nie masz teraz czasu tego robić proponuje mały kartonik na chłodnice - autko napewno szybko się zagrzeje i temperatura będzie ok.

Pozdrawiam

ArtusiusS
29-12-06, 18:24
Dzwoniłem do mechanika i powiedział że mam problem z termostatem lub z sądą lambda. Mówił, że termostat moge łatwo sprawdzić. Wystarczy chwycić za wąż od chłodnicy i jeśli jest on ciepły odrazu po odpaleniu silnika, to znaczy, że termostat dostał w łeb. Jutro jade odebrać termostat. Mówił, że sonde lambda też można łatwo sprawdzić ale nie chciał powiedzieć jak. Więc może ktoś z was wie? Pytam dlatego, że zrobiłem reser kompa. Odłączyłem akulumator, potem go podłączyłem i wskażówka po chwili ustawiła się w poziomie. Ale gdy pojechałem na przejażdżke to wskazówka znów spadła do 0 a nawet poniżęj.

ciamek
29-12-06, 18:42
Zeby sprawdzic sonde potrzebny Ci jest woltomierz. Odlaczasz wtyczke od sondy i na wlaczonym silniku sprawdzasz napiecie, powinno sie zmieniac w zakrese 0,1-1 V wraz ze zmiana obrotow. jesli sie nie zmienia to lambda do wymiany. u mnie pomoglo, palil zawsze 10l na 100km a po wymianie ok 8-8,5.

ArtusiusS
29-12-06, 21:22
Zeby sprawdzic sonde potrzebny Ci jest woltomierz. Odlaczasz wtyczke od sondy i na wlaczonym silniku sprawdzasz napiecie, powinno sie zmieniac w zakrese 0,1-1 V wraz ze zmiana obrotow. jesli sie nie zmienia to lambda do wymiany. u mnie pomoglo, palil zawsze 10l na 100km a po wymianie ok 8-8,5.

Witam. Skoro wie Pan jak sprawdzić sonde lambda może też potrwfi mi Pan powiedzieć jak sprawdzić zegar. Jutro sprawdze sonde. Ktoś powiedział mi, że mam odłączyć sonde i do wtyczki podłączyć mase lub +12V. Przyznam szcerze, żę po tym co mi Pan napisał zaczynam się obawiać o zegar, bo jeśli sonda działa na zasadzie, to się chyba nazywa bimetal, czyli dwóch zgrzanych metali, na których wytawarza się napięcie od 0,1 do 1V, a ja podałem tam napięci 12V to skutki mogą być nie za ciekawe. Prosze o pomoc. Mam nadzieje, że wskaźnik jest cały.
:(

[ Dodano: Sob 30 Gru, 2006 ]
:D he he :D Wymieniłem termostat wszystko "loto"!!!

Jowita
08-05-07, 19:21
z tego co podpowiada mi tutaj kolega to jak chcesz sprawdzić sondę lambda to nie wolno odłączać żadnej wtyczki tylko na rozgrzanym silniku bierzerz woltomierz i jeden jego przewód podłączasz do masy a drugi przewód to przewodu sondy koloru czarnego najlepiej na wtyczce ale nie wolno odłączać żadnej wtycki tylko do przewodu się dopinasz i wtedy na mierniku powinno pokazywać się napięcie od 0,1 do 0,9V gdyby na wolnych tak nie było to niech ktoś doda gazu i trzyma tam ze 2 tys obrotów i napięcie powinno pływać jeśli nie to może być uszkodzona sonda choć to nie powiedziane gdyż jeśli będzie zły skład miesznki paliwo/ powietrze to sonda też będzie stała w którejś skrajnej pozycji