PDA

Zobacz pełn± wersję : Dziwne głosy z D14A4



Borek29
13-12-10, 12:14
1. Przy wci¶nięciu pedału sprzęgła dziwny dĽwięk ustępuje. Co to może być?
http://www.youtube.com/watch?v=OS8CO-d7QbM
2. Dziwny dĽwięk (cykanie) z okolic pokazanych na filmiku (jak się nazywaj± tamte dzióbki wchodz±ce do silnika?), poważne to jest czy normalne w Civicu? Dodam, że po dodaniu gazu cykania raczej nie słychać (raczej bo może zagłusza dĽwięk silnika)
http://www.youtube.com/watch?v=u5o3ydxZ0c0

PS: Sry za zakładanie milionowego tematu, ale cały czas co¶ się dzieje, a ja się mało co znam na mechanice...

jasiek09
13-12-10, 13:17
zapewne łożysko oporowe do wymiany

lar
13-12-10, 13:57
AD 2. te "dzióbki" to wtryskiwacze i fakt one potrafi± tak cykać, ale taki dĽwięk mog± wydawać tez zawory, jeżeli nie byly regulowane to mog± cykać

Borek29
13-12-10, 17:37
Ok, dzięki. Tak my¶lałem, że to wtryski, ale wolałem się dopytać. Zawory odpadaj± raczej, ponieważ ze strony zaworów jest najciszej. Jest tak jak na filmiku czyli gło¶no to słychać przy wtryskach, a jak się odsun±ć od wtrysków (np w stronę zaworów) to "cykanie" cichnie. Trzeba jeszcze kupić łożysko i można będzie latać ;)

Saiti
13-12-10, 20:17
a to przypadkiem nie s± łożyska skrzyni biegów? Cykanie to raczej na pewno wtryski.

Borek29
14-12-10, 17:55
Ogólnie to nie wiem, może wam to pomoże, ale czytałem, słyszałem, widziałem, że spora liczba osób ma problem z 1 biegiem. Niezbyt często, ale się zdarza, że nie chce mi się jedynka wrzucić. Zapinam wtedy 2 a następnie 1 i już wtedy wchodzi. Ma może to co¶ wspólnego z łożyskiem?

michalm320
15-12-10, 10:42
Ten dĽwięk który ustępuje przy wciskaniu pedału sprzęgła u mnie też jest...i nie jest to łożysko oporowe tylko łożysko w skrzyni... Jak wrzucisz jedynkę i lekko popu¶cisz sprzęgło to tego szumu już nie ma. Ja mam u siebie w tej chwili 3 skrzynie i przy okazji ich wymiany zakładałem nowe łożyska oporowe i dalej szumi. U mnie też jest taka kwestia że obecn± skrzynie mam złożona z dwóch tzn. rozebrałem moj± od D15B2, kupiłem od D14A3 któr± też rozebrałem, powybierałem najlepsze łożyska na ucho i poskładałem...i niestety nie wychwyciłem tego szumi±cego łożyska... :(