PDA

Zobacz pełną wersję : Uciążliwe i głośne stuki... przegub wew? Proszę o wskazówki.



TrAcer90
12-12-10, 23:44
Miał ktoś do czynienia z uszkodzonym przegubem wew.?
Parę miesięcy temu walnęła mi osłona tego przegubu.
Dziś jadać zacząłem słyszeń stuki... od małych, aż w końcu stukało bardzo głośno!
Chciałem się dowiedzieć czy to czasami nie walnął mi przegub wew.
Objawy są takie, że gdy przyspieszam dość mocno to stuków nie słychać, ale jak wrzucę na luz lub jadę jednostajnie to stuki są.
Dodam, że stuki są regularne im wolniej jadę tym wolniej stuka, im szybciej to stuka szybciej, ale tak jak pisałem wyżej jak przyspieszam mocno stukanie ustępuje.
Mam walnięty tłumik gdzieś pod drążkiem zmiany biegów po prostu rura gdzieś pękła i układ wydechowy jest w dwóch częściach. Zastanawiam mnie czy czasem to tak nie stuka, ale jeżdżę już tak około tygodnia i dopiero dziś jadać nagle zaczęło coś stukać.
Również trzęsie całą budą, sprawdzałem czy koła są dokręcone ale są dokręcone, kierownicą nie telepie ani nie drży ale mimo uciążliwego odgłosu stukania, czuć w środku że coś nie tak.
Osłonę przegubu miałem walniętą po stronie kierowcy, i odczucia że coś stuka również idą od strony kierowcy (za pasażera nie jechałem więc ciężko mi powiedzieć).
Wszystko przez moją prace i brak czasy by auto było na biężąco naprawiane :(