PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie kółka rozrządu i jazda bez górnej osłony



Frydzio
12-12-10, 17:43
witam


przymierzam się do wsadzenia kółka rozrządu d16y7/y8 do b7. Wiem, że wiele osób, któe wrzucaja regulowane kółka usuwa takze górną oslone rozrządu.

1. chcialbym pomalowac swoje kolko zwyklym sprejem (chyba nie bedzie proelbmu z "wywazeniem"?)
2. chcialbym zdjac gorna oslone rozrzadu

czy osoby jezdzace bez niej nie maja zadnych problemow z syfem ktory moglby sie przedostawac?

pzdr

reaktor
12-12-10, 17:57
syf to nie problem ale jak dostanie się kamień i rozetnie pasek(widziałem takie rzeczy)
przy d15 nie problem ale jak bym miał b18 to raczej bym wolał nie ryzykować

jasiek09
12-12-10, 18:10
pytanie po co ? skróci się tylko żywotność paska

headone
12-12-10, 18:20
Ja śmigam z regulowanym kółkiem i brak osłony jakos rok czasu i nic złego sie nie stało :)

sivy
12-12-10, 19:20
uwazam ten mod (jesli mozna go tak nazwać) za zbędny i bezsensowny to osłona(pokrywa) nie jest tam bez przyczyny...

spychu
12-12-10, 20:13
A, że się tak zapytam po co chcesz robić tego "moda" ?

Malować i odkrywać seryjne kółko dla lansu ? Bo praktycznego zastosowania to raczej nie ma żadnego. Lanserskiego zresztą również.

Ja u siebie przy regulowanym kółku mam w górnej cześci obudowy wyciętą dziurę aby można było nim kręcić, początkowo miałem zdjętą ale szybko ją ponownie założyłem, właśnie z powodu obawy dostania się czegoś niepożądanego

.

reaktor
12-12-10, 22:16
większość modów wizualnych jest dla lansu i nie ma specjalnego zastosowania praktycznego ,
wygląda to fajnie na zdjęciach z amerykańskich stron i jak ktoś ma zadbaną komorę silnika to fajnie by było wywalić osłonę , ale moim zdaniem u nas ryzyko jest za duże z racji tego ze u nas leży pełno żwiru który ma dosyć ostre krawędzie i o awarię dużo łatwiej

spychu
12-12-10, 22:40
większość modów wizualnych jest dla lansu i nie ma specjalnego zastosowania praktycznego ,
Ale mazanie zwykłym sprejem seryjnego kółka to ani lans ani performance.. Czego nie można powiedzieć chociażby o regulowanym kółku, które raz, że dobrze wygląda, dwa daje jakieś efekty performancowe.

Jest dużo modów które można nazwać wizualnymi a wpływają na performance.

Frydzio
12-12-10, 22:50
ok, chyba jednak zostawie oslone, nie mam nawet tej pod silnikiem, wiec o niespodzianke nietrudno tym bardziej. Maa farbe, lakier i mozliwosc całkiem "pro" pomalowania kółka i chyba zrobie to tak czy owak dla wlasnej "satysfakcji", dzieki za opinie

dziku89
12-12-10, 22:53
syf to nie problem ale jak dostanie się kamień i rozetnie pasek(widziałem takie rzeczy)
przy d15 nie problem ale jak bym miał b18 to raczej bym wolał nie ryzykować

B18 jest bezawaryjny, także jakby Ci strzelił pasek, to wymieniasz i jedziesz dalej

chudypiter
12-12-10, 23:16
Bezkolizyjny jeśli już;) czy aby napewno ?

WaSSIL
13-12-10, 20:25
Ja śmigam z regulowanym kółkiem i brak osłony jakos rok czasu i nic złego sie nie stało
może po prostu masz szczęście - jeden przelata kilka lat a drugiemu po kilku jazdach coś się wysra. Po co pechowi pomagać ?? Uważam, że taki zabieg znacząco wpływa na szybsze zużycie paska rozrządu a na pewno zwiększone ryzyko jakiejś niemiłej awarii ... Prosty przykład - ziomkowi strzelił pasek od klimy No i pech chciał że wplątał się w rozrząd. Skutków opisywać nie będę bo wiadomo co było dalej :p

mayday-82
13-12-10, 22:02
jazda bez osłony to mod mało załwarzalny dla oka bo nie znam osoby, która jeżdzi z otwarta maską hehe jak dla mnie więcej minusów niż plusów

***Marco***
13-12-10, 22:32
B18 jest bezawaryjny, także jakby Ci strzelił pasek, to wymieniasz i jedziesz dalej

:rolleyes: ;) a to jest 8 zaworowy silnik?

dziku89
13-12-10, 22:46
Bezkolizyjny jeśli już;) czy aby napewno ?

Tak, bezkolizyjny, sorki za pomyłke:D


:rolleyes: ;) a to jest 8 zaworowy silnik?

B18 to 16 zaworowy silnik DOHC także jest on bezkolizyjny:p

sivy
14-12-10, 09:17
Tak, bezkolizyjny, sorki za pomyłke:D



B18 to 16 zaworowy silnik DOHC także jest on bezkolizyjny:p

serio?

psycholoog
14-12-10, 11:01
ja w minime nie mialem oslony i nie bylo probemu wiec chyba nic takiego sie strasznego nie stanie jak zrobisz takiego moda

Cegła
14-12-10, 12:13
z tego co wiem to żaden VTEC nie jest bezkolizyjny :confused:

co do modu to co kto woli... ja wolałbym jeździć z osłoną.

Baracuzzz
14-12-10, 12:23
Dla mnie osobiście to trochę bezsens. Efektu nie zrobi to żadnego a ryzyko bardzo poważnego uszkodzenia silnika jest bardzo wysokie. No ale każdy robi to co lubi.

WaSSIL
14-12-10, 12:45
co innego jak się furacza wystawia na zlotach itp. to ma jakiś sens bo ładnie to wygląda, ale jak się tylko jeździ to nie znajduję sensownego uzasadnienia

Baracuzzz
14-12-10, 13:15
No fakt na zlotach to ma sens ale jak się ma co pokazać bo zwykłe kółko wymalowane sprayem to raczej wrażenia nie zrobi.

sivy
14-12-10, 16:07
raczej buhaha zrobi ;)

mayday-82
15-12-10, 15:09
dokładnie jak dla mnie kicha chyba, że auto na konkursy piękności jeżdzi hehe