PDA

Zobacz pełną wersję : Gumy w zawieszeniu



robertt
16-04-05, 16:48
Piszczą i stukają. A wiecie jak potrafi :631: nieustanne puk puk. Zaczynam wojnę z tajemniczym pukaniem i w związku z tym szukam jak najwięcej info o generatorze owych dźwięków czyli gumach w zawieszeniu. Które z nich najszybciej zużywają sie.
Już wymieniłem końcówki stabilizatora przedniego. Bez zmian...
Mam w planie wymiane gumy wahacza tył mocowane do belki i gumy dolnych wahaczy przód i tył.
Co jeszcze proponujecie?

Furious
16-04-05, 17:04
Ja mam wlasnie trzeszczenie z tyłu i przeglad wykazał naderwane tuleje wahacza wleczonego oraz tuleje wahacza górnego mocowanie do pozdozia. Pewnie masz to samo :]
W ASO tuleja wleczonego 116zł, górnego 110zł

robertt
16-04-05, 17:12
A jak z robocizną? Chodzi mi o dostęp. A, wymieniłeś u siebie?

Furious
16-04-05, 17:14
Jeszcze nie wymieniałem.
Ale za robicizne chcą:
tuleja wleczonego: 91,50zł (to chyba netto nie wiem)
tuleja gornego: 122zł brutto

robertt
16-04-05, 17:16
o żesz :shock:
Ale stukania też mam dosyć :mrgreen:

hosi
16-04-05, 17:21
Ja u siebie też bym musiał z tyłu powymieniać gumy, tylko nie wiem jak robocizne policzą ponieważ bo jak na razie wymieniłem oba silentblocki i przy obydwóch trzeba było rozwiercać śruby, co oczywiście znaaaacznie wydłuża czas roboty :? Nie wiecie czy np. w ASO można ustalić cene z góry za wymiane danej gumy? A jesli będą się z nią męczyć cały dzień to już ich problem??

rem36
16-04-05, 18:57
a tak wogole to da sie to wymienic samemu?? Z mlotkiem w garsci czy nie zabardzo, ktos probowal??

elmer
16-04-05, 20:30
W ASO ceny sa za usluge, niezaleznie od tego, ile czasu im to zajmie.

EDIT: Wymienic mozna samemu, ale po takiej operacji trzeba ustawic geometrie, a tego sam nie zrobisz.

rem36
16-04-05, 20:48
W ASO ceny sa za usluge, niezaleznie od tego, ile czasu im to zajmie.

EDIT: Wymienic mozna samemu, ale po takiej operacji trzeba ustawic geometrie, a tego sam nie zrobisz.

geometrie mozna ustawic samemu, troche jest z tym zabawy ale da sie zrobic tak zeby miescila sie w normach. niech by juz nawet ustawiac ja w warsztacie to koszt calosci to 80plnow...

hiro
16-04-05, 21:31
ja tez mam cukierki ponadrywane i na Malowniczej ostatnio powiedzieli ze za wymiane tulei wachacza wleczonego za obie strony 250 zl (do ewentualnej negocjacji :) ) ale jezeli trzeba je bedzie zdejmowac na jakiejs prasie to nawet 500 zl !!! Koszt cukierkka 120 zl - 5% rabatu :lol:

carlose
17-04-05, 12:06
no to chyba lepiej kupić zestaw gum poliuretanowych z Hyperflexu firmy EnergySuspension na całe auto, napewno taniej wyjdzie i napewno są 100 razy lepsze. A co do usługo w ASO, to może być różnie, niby wymiana trwa np 2 godziny, ale jak będą problemy ze śrubkami, nie będzie można odkręcić .. to mogą doliczyć sobie robocizne, ale dlatego trzeba to ustalić z góry aby nie było zdziwki przy odbiorze auta 8)

robertt
17-04-05, 12:27
no to chyba lepiej kupić zestaw gum poliuretanowych z Hyperflexu firmy EnergySuspension na całe auto, napewno taniej wyjdzie i napewno są 100 razy lepsze.



A cenę chociaż w przybliżeniu znasz może?

hosi
17-04-05, 12:48
A cenę chociaż w przybliżeniu znasz może?
Coś ok. 700-800zł. Ciekaw jestem tylko ile kosztuje wymiana tych wszystkich gum :roll:

carlose
18-04-05, 07:40
a no dokładnie cena jakoś tak, tak wogóle to chyba Amadeus coś takiego sprzedaje, co do wymiany Panowie musicie wziąść pod uwage że trzeba rozkręcić całe zawieszenie więc pare godzinek dobrych się zejdzie .... ja stawiam około 10, teraz wszystko zależy od warsztatu jaką ma roboczo godzinę i stawka wyliczona :D
Sądze że za wszystko trzeba by zapłaciś jakoś 1200zł - 1500zł to i tak nie jest źle, biorąc pod uwagę że jest tu wszystko, a np sama poduszka silnika to koszt w ASO pare setek, cukierki ... itd wyliczyć to wszystko to było by dużo więcej, a EnergySuspension ma dożywotnią gwarancje a normalne gumki NIE ! :)

hosi
18-04-05, 07:45
Oj, 10 godzin to chyba optymistyczna wersja. Ja po swoim przykładzie widzę, że wszystkie śruby na pewno by się nie dały wykręcić, a zatem rozwiercanie... :evil:

Maro
18-04-05, 08:06
Albo przecinanie kontówką .
Dla mnie w ASO za wymiane tulejki tej Dolnej dużej takiej ( tył) krzykneli 400zł z tego tulejka kosztowała 220zł . Czyli wychodzi robocizna 180zł . A u znajomego w warsztacie za wymiane wszystkich tulejek (prawy i lewy wachacz ) policzył 200zł
ASO zdecydowanie nie polecam . Nigdy u nich nic nie robie mają kosmiczne ceny . Za głupią wymiane oleju w skrzyni biegów krzyczą 30zł . A w zwykłym warsztacie za to samo 10zl .

carlose
18-04-05, 08:18
Oj, 10 godzin to chyba optymistyczna wersja. Ja po swoim przykładzie widzę, że wszystkie śruby na pewno by się nie dały wykręcić, a zatem rozwiercanie... :evil:
no tak wsumie i masz racje, ja wymieniałem u siebie amorki, tuleje przednie, tylnie, cukierki i zeszło nam jakoś 8 do 10 godziny i przyczym tak jak mówisz co niektóre śrubki trzeba było ciąć ! bo ni cholery je wykręcić :)
Ale co do ceny trzeba by się dogadć ponieważ może i naprawa by wyniosła ze 12 godzin a może i więcej ale może by nie liczyli co do godzinki :twisted:
Jak to bywa z ASO że są drodzy więc pewnie lepiej jakoś prywatnie, ale najpierw polecam sprawdzić bo jak to się mówi nie każde ASO musi być drogie :D

LIO
18-04-05, 09:47
A ja sadze ze wiecej to roboty nie zajmie. W dobrym warsztacie, jak masz wszystkie zamienne czesci, wstawiasz auto rano i póznym popoludniem wyjedziesz. A warsztaty na ogól wiecej niz te 10godzin nie pracuja. Stawiam na 7 :D

siemaR
18-04-05, 10:15
to jak jest w końcu z tymi cukierkami, przypomne ten topic http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=2283 wynkia z tego że Energy Suspension jak najbardziej tak, ale cukierki i tak oryginały i nie w każdym zestawie ES są cukierki,albo w ogóle ich nie ma i tak jak pisał Gul dokupuje się oddzielnie :roll:

omnipower
18-04-05, 12:31
a ktoś może wie gdzie i za ile można kupić cukierki mugena?

może cena nie będzie taka straszna w porównaniu z cukierkami w ASO :roll:

http://www.hondatuningmagazine.com/tech/index.html o ile pamiętam był całkiem ciekawy opis wymiany tulejek na poliuretanowe, ale nie chce mi się szukać, bo coś mi się strony za wolno otwierają :( ale stronke polecam, bo daje rady :D