PDA

Zobacz pełną wersję : Obrotomierz :)



tezapl
11-12-10, 14:30
Witam
Zamontowałem obrotomierz do niebieskiego kabla pod maska.
Czy dobrze się wpiąłem? Czy może ten drugi niebieski kabelek ze znakiem "?" na obrazku
http://i52.tinypic.com/11i0dao.jpg

Pytam bo obroty na obrotku są ale są straszne opóźnienia.
Zastanawiam się czy po prostu obrotek jest zepsuty czy kabel połączeniowy jest jakiś kiepski. Zastosowałęm zwykły kabel od głośników z wieży (http://i51.tinypic.com/24zyl2h.jpg), ponadto nie lutowałem nic tylko owinałem kabel i zakleiłęm szczelnie taśmą. Czy to ma wpływ?
Zmieniłoby coś podłączenie się pod kompa ? Albo z licznika ?

Muzyk-Grzes
11-12-10, 14:49
Podłączyłeś się pod właściwy kabel, ale dziwi mnie to że po zmianie wiązki silnikowej i kabinowej nie ma od razu podłączenia pod obrotomierz.
Jak pamiętam to nawet na aparacie z D13B2 mozna było podłączyc obrotomierz beż żadnych dodatkowych kabli ,więc coś masz w elektryce nie tak ze nie masz podłączenia obrotomierza juz w niej.

art81
11-12-10, 15:03
,więc coś masz w elektryce nie tak ze nie masz podłączenia obrotomierza juz w niej.
Dokładnie. To powinno działać plug&play - wypinasz zegary gołe, wpinasz z obrotomierzem i działa. U mnie w d15b7 tak było przynajmniej

Chipsy2
11-12-10, 16:15
Pewnie że tak eg3 po wstawieniu zegarów z obrotkiem działają bez żadnej kombinacji.

Muzyk-Grzes
11-12-10, 17:10
Tyle że to już EG3 z głowica vtec i mniemam że wiązki silnikowa i kabinowa zostały wymienione na takie z silnika z pełnym wtryskiem, no ale jesli zostało wszystko prawidłowo wykonane to powinno działać plug&play
edit:Ale juz chyba wiem co jest nie tak na zdjęciu widać wężyk i pompkę sprzęgła a te są po stronie kierowcy. Podpiełeś się pod dowolny niebieski kabel pod maską?? zamiast podłączyć się pod niebieski przewód z dwu pinowej kostki APARATU ZAPŁONOWEGO a ten jest po stronie pasażera pod maską.

tezapl
11-12-10, 17:47
dzięki za pomoc! i już wyjaśniam
To jest dodatkowy obrotomierz z shift lightem. Podpiąłem się pod niebieski kabel zgodnie z instrukcją:
"Pod maską z lewej strony kolo wezyków spryskiwaczy jest kabel niebieski zakonczony wtyczka (kabel który daje sygnał obrotów) wpiolem sie tam i przeciagnolem go do kabiny przez zaslepke którą widac na zdjeciu. "
oraz obejrzeniu filmiku na youtube

Krótko mówiąc podpiąłem się po przeciwnej stronie akumulatora :) i jakby sygnał był przesyłany z opóźnieniem w skutek czego obrotomierz można wyrzucić do kosza (w liczniku obrotek działa prawidłowo)

jasiek09
11-12-10, 17:56
podłącz tak jak Muzyk-Grzes napisał i będzie dobrze

Muzyk-Grzes
11-12-10, 18:18
Podłączyłeś się pod zupełnie inny przewód, podłącz jak pisałem i daj znać co z tego wyszło bo może rzeczywiście ten obrotomierz dodatkowy "czyni cuda" i po prostu źle działa.

tezapl
11-12-10, 18:32
czyli w to co ja się wpiąłem to nie jest łącze testowe obrotomierza?
jutro wpiąć się w ten niebieski kabel od zaplonu?:
http://i54.tinypic.com/2q9c1uo.jpg

jasiek09
11-12-10, 18:44
tak,niebieski przewód w kostce na 2 przewody przy aparacie zapłonowym, mam tam podłączony swój shift i centralke od lpg która przełącza w zależności od obr/min

sacao
11-12-10, 19:37
podepne sie pod temat.
mam podobny problem tylko z originalnym obrotomierzem.
mam eg3 swap z d13 na d15 i podpiolem licznik od eg5 no i nie hula. sprawdzilem podpinajac licznik od ziomka u kotrego dziala i tez nie hula. co to moze byc ? brak kabla? ktory pin odpowiada za obroty na kostce?

Muzyk-Grzes
11-12-10, 20:54
Już myślałem że tam tylko jedna kostka jest a są dwie, ale dobrze zaznaczyłeś to ten niebieski kabel powinien być. I co to za vtec jest skoro nie jest podłączony czujnik ciśnienia oleju? załącza się zawór w ogóle i czy nie masz błędów bez podłączonego czujnika?

tezapl
13-12-10, 14:54
podłączyłem przed chwilą tak jak podpowiedzieliście i jest ten sam rezultat (spore opóźnienia). Podpięcie prosto pod ECU zmieniłoby coś?
Jutro raczej zwracam ten shit.

A co do vteca: wszystko chodzi jak złoto, żadnych błędów

Muzyk-Grzes
13-12-10, 15:50
ECU nic nie da bo ma ten sam sygnał po prostu obrotomierz jest kiepski, a co do czujnika ciśnienia oleju to dziwne że nie masz podłączonego ,no chyba że to głowica z późniejszych vtec i czujnik jest zbędny. A tak w ogóle to masz seryjne kółko wałka rozrządu i jakie masz mapy paliwowe? No i jaki komp to obsługuje?

tezapl
13-12-10, 16:51
aha, to kiepsko :( tak więc oddaje ten sprzęt

komp to oczywiście p28, mapy od Jogala (pewnie od swojego d13z6) a kółko to nie wiem :( ale pewnie od d16z6

Muzyk-Grzes
14-12-10, 13:32
Czyli mapy mamy takie same ja mam kółko z Y7 ,ale to tylko 4,5 stopnia idchylenia, kompa ja mam innego ,ale to nie robi różnicy... spróbuję odpiąć swój czujnik i zobaczę jak to bedzie jeździć bez podpiętego.