PDA

Zobacz pełną wersję : b18c4 trwałość, przebiegi



Zrogi
10-12-10, 14:08
Witam

Mam do kupienia Civica z 1999 roku, przebieg 285tys. Mam pytanie do użytkowników czy warto się w to pchać? Przebieg jest realny ale ile jeszcze może pojeździć bez generalnego remontu? Pewnie trudno powiedzieć biorąc pod uwagę eksploatację a o tym niewiele wiadomo. Prośba o jakieś sugestie.

suchy2004
13-12-10, 21:55
Z tym przebiegiem licz się z remontem od razu.

Bastess
14-12-10, 08:02
Nie latwy temat. Z 2 latatemu widzialem na allegro MB6 z przebiegiem 300 tys i zostal sprzedany chyba w 1-2 miesiace. Wniosek taki, ze chyba nie byl zajechany. Wracając do twojego tematu to na pewno nie uzyskasz tutaj odpowiedzi: tak lub nie.

Jestem tego zdania, ze przed kupnem tego samochodu musialbys go sprawdzic bardzo szczegolowo - tzn. przede wszystkim stan zawieszenia, silnika, ew. korozji. I raczej polecilbym wykonanie tej czynnosci komus kto sie naprawde zna na rzeczy.

Ew. mozesz wrzucic jakies fotki zawsze bedziemy mogli cos napisac - przynajmniej cos co bedzie na nich widac :)

pozdro!

reXio
14-12-10, 10:24
Przebieg przebiegowi nie rowny. 285.000 to juz jest troche ale tak wirtualnie to ciezko cokolwiek powiedziec. Jak dbasz tak masz wiec wiesz jak jest :D

rafsio
14-12-10, 17:07
Taki przebieg to trochę dużo, ale jeszcze tyle zrobi, tylko żeby w między czasie nie trzeba było robić remontu. Sprawdź ( kurcze jak to się nazywało ??, nie pamiętam dokładnie nazwy ) kompresje/sprężenie na silniku wyciągasz świecie wkładasz tam to urządzenie i odpalasz jak będzie około 14-15 to ok.

kicer
14-12-10, 17:57
Taki przebieg to trochę dużo, ale jeszcze tyle zrobi, tylko żeby w między czasie nie trzeba było robić remontu. Sprawdź ( kurcze jak to się nazywało ??, nie pamiętam dokładnie nazwy ) kompresje/sprężenie na silniku wyciągasz świecie wkładasz tam to urządzenie i odpalasz jak będzie około 14-15 to ok.

14-15 pomażyć (to nówka). Jak będzie 11-12 to jest dobrze.

Zrogi
14-12-10, 19:49
Hamowałem wyszło 162KM dymić nie dymił zawieszenie na podnosniku sprawdzane, korozji nie ma. Pojeździmy zobaczymy. Z drugiej strony takie samochody w tym wieku pewnie tak mają. średnio robiąc 20 -25 tys rocznie 11 lat to 250 tys a są ludzie co robią i 30 tys więc przebieg realny przynajmniej. Handlarz sprzedaje i pisze że ma przejechane 190 albo 202 tys ale ile w tym prawdy nikt nie wie. Jaki jest koszt remontu, pierścienie, zawory, panewki? Robił ktoś?

suchy2004
14-12-10, 22:29
no tak ale bierzcie pod uwagę, że ktoś kto kupuje VTI to nie po to zeby nim jezdzic 50km/h tylko te sliniki sa katowane nie ma co się oszuiwac.
Ktos ostatnio pisal ze remont wyniósl go 4 tys, ale mysle ze jesli ogarniasz sprawe sam to da sie sporo taniej.

Puca
15-12-10, 09:56
no tak ale bierzcie pod uwagę, że ktoś kto kupuje VTI to nie po to zeby nim jezdzic 50km/h tylko te sliniki sa katowane nie ma co się oszuiwac.

Moim zdaniem nie każdy kto kupuje Vti czy np. M3 itp. musi co dziennie jeździć do odcinki. Ja na co dzień jeżdżę spokojnie mimo to że mam Vti (w B18C4 mam średnie spalanie 8,7l) :cool:

zoy
15-12-10, 10:54
Moim zdaniem nie każdy kto kupuje Vti czy np. M3 itp. musi co dziennie jeździć do odcinki. Ja na co dzień jeżdżę spokojnie mimo to że mam Vti (w B18C4 mam średnie spalanie 8,7l) :cool:

Bo w 3city po za obwodnicą nie ma gdzie przycisnąć :D a spalanie masz zacne, ja nie wiem czy kiedykolwiek miałem poniżej 13L
Co do żywotności silnika, wszystko zależy od poprzednich właścicieli, i nawet nie od stylu jazdy a od serwisowania. Najlepiej zmierzyć kompresie, sprawdzić gładź cylindrów no i ile pije oliwy. A po zakupie i tak do wymiany paski, pompa wody, poduszki silnika.

szastal
15-12-10, 11:47
Pewnie jaki jest prawdziwy przebieg naszych hanek to tylko nie liczni wiedzą, mój brał litr na tys, ale zrobiłem płukanie i pełen syntetyk zawitał i zużycie spadło do może 200ml lub mniej bo od wymiany tyle ubyło dopiero, a dostawał w palnik i na hamowni był w tym czasie gdzie wyskoczyło 175KM ale na wydechu 2,5 zobaczymy jak będzie na 2,25, kompresja 12,2 na wszystkich a rocznie ledwo zamykam 10tys km, spalanie cały czas około 10 litrów w trybie 70-90% miasto i obojętnie czy zima czy lato, czy zimowe kapcie czy letnie 17

xstanx
15-12-10, 19:15
ja jak swojego kupywalem to miał nalatane prawie 300tys i wcale mnie to nie przeraziło...tym bardziej ze na bank od nowosci byl tylko jeden wlasciciel i auto bylo calkiem zadbane choc wiadomo nie idealne :)...tak wiec przebieg przebiegowi nie rowny...mam tez kolesia ktory pracował troche w serwisie hondy na warsztacie i twierdzi ze te silniki sa naprawde bardzo zywotne...ale wiadomo wszystko ma swoja granice i wytrzymałosc kiedys przyjdzie czas na remont :)

Zrogi
15-12-10, 21:36
Żeby mniej wiecej sprawdzić stan hamowałem jak myślicie na podstawie 162 KM i 159 Nm momentu mozna coś wywnioskować?

hedyw
15-12-10, 22:24
przebieg może i spory, ale wszystko zależy od tego czy poprzedni właściciel tudzież właściciele dbali o auto. Kwestia jeszcze czy było serwisowane w aso, a jeśli tak to jak długo.

bobibagno
15-12-10, 23:17
silniki b18c4 "z reguły" są bardzo trwałe na przykład mogę dać mój przeszczepiony motorek z przebiegiem 200 kkm. Pali to od strzała, kręci się do końca jak powinien, czuć vitka i kręci z alu felgami 17" 205 poniżej 9 sek do setki z pasażerem więc jest chyba OK ;)