PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana wału, i układu korobowo -tłokowego.



FireFly
09-12-10, 23:58
Witam. Mam taki problem w del solce D16Z7 , po ściągnięciu głowicy okazało się ze ktoś przerobił 2 śruby ,na 2 szpilki w bloku, podjąłem decyzje o zmiany bloku kupiłem blok z D16Z9 i zastanawiam się czy można przerzucić wał i korby z tłokami do nowego bloku D16Z9 z bloku D16Z7 ,bez jakich kol wiek problemów ,i czy trzeba osiować cały układ czy można założyć nowe panewki i poerścienie bez jakich kol wiek zmartwień..... ??

Pilnie potrzebuje pomocy... ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Arturvf500
10-12-10, 11:16
Witam. Mam taki problem w del solce D16Z7 , po ściągnięciu głowicy okazało się ze ktoś przerobił 2 śruby ,na 2 szpilki w bloku, podjąłem decyzje o zmiany bloku kupiłem blok z D16Z9 i zastanawiam się czy można przerzucić wał i korby z tłokami do nowego bloku D16Z9 z bloku D16Z7 ,bez jakich kol wiek problemów ,i czy trzeba osiować cały układ czy można założyć nowe panewki i poerścienie bez jakich kol wiek zmartwień..... ??

Pilnie potrzebuje pomocy... ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

panewki korbowodowe mozesz zostawic (ale to bez sensu bo zapewne beda juz na granicy wymiaru), glowne i pierscienie oporowe do wymiany; blok do honowania, pierscienie nowe;
nie rozumiem tylko dlaczego chcesz zmieniac blok; sa szpilki, to niech sobie beda, w niczym to nie przeszkadza;)

FireFly
10-12-10, 17:59
właśnie tylko że te szpilki juz mają ponaciągane gwinty ,a nakrętki którymi była przykręcona głowica rozkruszyły się , dlatego nie chcę kombinować ,tylko kupiłem blok z D16Z9 ,wiem że panewki prawdopodobnie nowe ale czy mogę przerzucić wał ,korbowody i tłoki z bloku D16Z7 do bloku D16Z9 bez jakich kolwiek problemów, czy wynikną z tego jakieś komplikacje, jeśli nie wyosiuje wału z korobowodami do tego bloku.

zakit
10-12-10, 21:10
mowisz ze nie chcesz kombinowac...ale ty wlasnie to robisz...