PDA

Zobacz pełną wersję : Swap hamulców z EG9 do EJ2



Bobby
09-12-10, 15:24
Witam wszystkich.

Niestety nie mogłem znaleźć odpowiedniego wątku co do swapu, dlatego zwracam się z pytaniem. Mam seryjne hamulce w EJ2 (coupe) 240mm przód oraz bębny tył. Chciałbym przeszczepić sobie hamulce od EG9 VTI (sedan) 260mm przód oraz 240mm tył. Hamulce od VTI posiadają ABS, jednak jest mi on zbędny ze względu na agresywny styl jazdy. Co dokładnie jest potrzebne do wykonania takiego swapa i czy mogą wystąpić jakieś problemy przy podmianie typu nie pasujące półosie od EJ2? :confused:

DeX19
09-12-10, 15:35
Kolego tutaj masz pełen opis co i jak jest potrzebne, ten temat powinien być raczej do skasowania, bo już jest taki temat o to on http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?8735-swap-hamulc%F3w

A tak w skrócie jak nie potrzebujesz ABS-u to po prostu zostawiasz miejsca na czujniki i to wszystko. Do swapa potrzebne będzie Ci przód czyli zwrotnice, piasty, zaciski, klocki, tarcze od EG9, tył całe wahacze, linki do ręcznego, zaciski, klocki, tarcze. I to chyba nic po za tym, komplikacji raczej nie ma, kwestia tego jak są zapieczone śruby u Ciebie i to wszystko. Reszte powinieneś się tam dowiedzieć poczytaj.

Bobby
09-12-10, 15:42
Dzięki, nie wiem czemu wcześniej nie zauważyłem tematu :rolleyes:

mordi
09-12-10, 16:53
dokladnie jak kolega pisze :D najwiekszy problem to jest wlasnie ze srubami :p ja swoje musialem 1 dzien moczyc i psikac wd40 zeby mi wachacze puscily :P poza tym wszystko pasuje idealnie :) jak masz wyciagniete wachacze na hamulce wieksze to warto wymienic gumki w nich czyli tuleje :) zeby potem nie sciagac 2 raz !

Bobby
10-12-10, 16:45
Swap już w toku :) Jedynie przewody tylne muszę jeszcze przełożyć od EG i gitara :cool: Ciekawe jak to będzie hamowało bez ABS-u :eek:

mordi
10-12-10, 20:13
jaka pompe i serwo zakladasz?