PDA

Zobacz pełną wersję : zamulona czy umiera?



enzo82
26-12-06, 17:00
Witam wszystkich i proszę o pomoc!
Moja Hania jest świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą. przed tym doiła ojej na potęgę ale to byly jedyne poważne objawy... Jak ją odebrałem wszystko było ok. Minęły 3 dni i co?
Oleju już nie bierze,ale jest strasznie zamulona(po odebraniu jej było ok. aż do dzisiaj). poza tym przy prędkości 120 km/h zapala się pomarańczowa lampka i już nie gaśnie do momentu wyłączenia silnika. po ponownym odpaleniu jest ok...do momentu przekroczenia wspomnianej prędkości...
jeszcze jedno.. jadąc dzisiaj trasą wziąłem się za wyprzedzanie...redukcja jak pan Bóg przykazal, 3500 rpm i...stoi- nie chciała się dalej rozbujać,obrotościomerz stanął i hania ani myślała wykrzesać z siebie ciut więcej mocy...
jakieś pomysły?
Z góry dziękuje...
HELP!!!!!!!!![/fade]

kosiniak
26-12-06, 17:34
zrob diagnostyke, rozbierali mogli naruszyc jakis przewod, czujnik

Furious
27-12-06, 12:37
opcja SZUKAJ -> samodiagnostyka, sprawdz jaki blad powoduje zapalenie sie kontrolki Check Engine

bartol
27-12-06, 12:44
Rozrzad moze zle ustawiony ale na poczatek zrob samodiagnostyke

mozes
27-12-06, 17:51
Sprawdź czy masz wydech w porządku przyłóż ręke i zobacz czy dmucha. U mnie wyskakiwał kiedyś błąd kod 16 (niesprawny wtryskiwacz paliwa) a się okazało, że mam końcowy tłumnik zapchany.

Piotrek Klag
27-12-06, 20:50
Sprawdź czy masz wydech w porządku przyłóż ręke i zobacz czy dmucha. U mnie wyskakiwał kiedyś błąd kod 16 (niesprawny wtryskiwacz paliwa) a się okazało, że mam końcowy tłumnik zapchany.
jak wielu ludziom gdzie szukali dziury w całym a jak końcowy zapchany to muli szczególnie powyżej 100 km/h przeokrutnie...

banan_24
28-12-06, 00:25
jesli jest to D15B2 napewno nie dziala drugi wtryskiwacz... poniewaz zalacza sie on przy 3.5 tys... i dlatego nie ciagnie bo nie dziala... jak otworzysz maske jest on dokladnie na wprost pod ta smieszna czarna puszka PGM w gazniku... na fotce widac dwie kostki. dolna to wtryskiwacz pierwszy, dziala na nizszych obrotach, natomiast wyzej brazowa kostka to wlasnie wtyryskiwacz dzialajacy powyzej 3,5 tys/obr... sprawdz kostke moze sie wysunela i nie dziala albo cos nie podpieli.... ewentualnie jakies kabelki sa przerwane. nie sadze zeby to byl rozrzad. moim zdaniem wtryskiwacz nie pyka... 8)
http://img396.imageshack.us/my.php?image=obraz001ai3.jpg
p.s na fotce nie ma puszki PGM. powinna znajdowac sie na gorze na przepustnicy...

[ Dodano: Sro 27 Gru, 2006 ]
samodiagnostyka.. jak najbardziej wskazana :lol: