PDA

Zobacz pełną wersję : Lekkie uderzenie o krawężnik



dziku89
06-12-10, 17:08
Jadąc drogą zarzuciło mi tył, i uderzyłem lekko tylnym prawym kołem o krawężnik. Nie było to wielkie uderzeie, bo nawet alu się nie wygieło, tylko jest troche porysowany. Po tym zdarzeniu zaczeło mi wyć łożysko w tym właśnie kole, i ściąga mnie na lewą strone. Szarpiąc za koło jest wyczuwalny luz, czy możliwe że to przez łożysko ściąga mi auto (i po wymianie piasty problemu nie będzie), czy też musze wymienić całą zwrotnice??
Dodam, ze auto to Civic VI Coupe EJ6
Aha i nie orientujecie się może czy taka zwrotnica z hb albo sedana podejdzie do Qp?

lopi83
06-12-10, 17:17
jak masz luz tylko na lozysku to wymienisz piaste i bedzie ok, zwrtonice sa z przodu, z tylu sa wahacze
z sedana i hb podejda do coupe

johny26
06-12-10, 17:22
Miałem ostatnio walnięte łożysko, mega luzy na kole (co prawda było to z przodu i auto to accord, ale ) żadnego ściągania nie było auto jechało normalnie (poza hałasem łożyska które wręcz stukało). Nie chce zapeszać ale sprawdziłbym resztę zawieszenia, czy jakiś wachacz nie jest wygięty. Tak czy siak i tak będziesz musiał wymienić łożysko a reszta wyjdzie na jaw. Rozumiem że nie widać żeby było w nie naturalnej pozycji?
pozdro.

dziku89
06-12-10, 17:32
No oglądam z każdej strony i za bardzo nie widać, żeby było przestawione czy coś. Sorki za pomyłke nie zwrotnica tylko wahacz. A co do ściągania, to rzuca tyłem strasznie, szczególnie jak jade po drodze która jest ośnieżona z placami nieośnieżonymi (zależy które koło jedzie po suchym)tak wgl to opyla się wymieniać piaste która kosztuje 140zł, jak za 150 będe miał cały wahacz z bębnem i piastą (używke)

dziku89
06-12-10, 21:14
Martwi mnie właśnie to ściąganie, i chyba poszukam całego wahacza

WaSSIL
06-12-10, 21:31
a nie lepiej podjechać na diagnostykę i mieć pewność Jeśli ściąga to obawiam się że nie będzie to tylko łożysko ale wyjdzie wszystko na diagnozie

janekb84
06-12-10, 23:57
Sprawdz koło na wywazarce bo moze felga jest krzywa a na oko moze wydawac sie na prosta.

Boniek87
07-12-10, 20:04
piasta za 140zł z tego co sie orientowałem to nie będzie zbytnio extra, Za dobrą piastę to tak koło 250zł trzeba dać albo i więcej. Sam wymienialem obydwie piasty z tylu w swoim ej2 i takie ceny były. Duzo czytałem opinii i te piasty za 150zł podobno nie powalają jakością. Ja na szczęście miałem dwie używki ze swojej starej ej2 w bdb stanie więc postanowiłem je założyć. Co do wymiany to mi na dwóch kołach zajęło to tak na spokojnie jakieś 1,5 h. Oskręcasz koło, potem odkręcasz śrubę z piasty, potem zdejmujesz bęben z tylu i wyciagasz piastę. Moga przeszkadzać szczęki hamulcowe w tym ale dasz sobie radę. No i nie można skręcic za mocno potem tej śruby bo można sobie łożysko tak rozwalić...Jeśli napisałem coś źle to niech mnie ktoś poprawi a przy okazji pomoże koledze, nie jestem mechanikiem :)

dziku89
07-12-10, 20:26
Spoko, dzięki ale wiem jak ściągać piaste, bo ściągałem je do malowania na wakacje, i nie sprawiało mi to problemu. A co do piasty to kupie używke z wahaczem i najpierw zmienie piaste a jak będzie ściągało dalej to wymienie cały wahacz.

bartkonator
07-12-10, 20:37
miałem tak w mazdzie 323, przywalilem bokiem ale skrzywilo wahacze poprzeczne i cale zawieszenie z jednej strony do wymiany. Polecam tak jak pisał ktoś wyzej sprawdzic felge bo mogło ja przekrzywić, sciagnij koło zobacz na oko czy nie krzywe, wahacz by sie nie wygioł sam tylko pewnie z całą reszta. Poza tym możesz jechać na diagnostyke zapłacisz 20-40zł i świeto lasu bedziesz wiedział co w trawie piszczy. Strzelać tutaj nie będziemy musisz działac :)

dziku89
07-12-10, 20:42
W piątek albo w poniedziałek pojade do diagnosty i jak naprawie to opisze co i jak

dziku89
23-01-11, 12:09
wachacz wymieniłem, ten główny i te 2 krótkie i wszystko oki, cukierek duży się rozpadł, a ten mniejszy od krótkiego wachacza obracał się w kółko i miałe w chooy luzy:rolleyes::rolleyes:;)

qlas
20-02-11, 16:06
odświeżę trochę temat.. CIVIC V HB
miałem dziś lekki kontakt z krawężnikiem... dostało lewe tylne koło..uderzenie było z boku.. może mocno nie było ale felga się ugięła. i wygląda teraz to tak że to koło jest bardziej w pionie od drugiego.. nadmienię też że założona jest rozpórka na dole i domyślam się że może całość się przestawił...
chciałbym się dowiedzieć jakimi kosztami mniej więcej powinienem się liczyć i jakie elementy mogły "paść".. martwi mnie że mocowanie dolnego wahacza jest przyspawane do budy i nie da się tego naprawić :( Jutro podskoczę na diagnostykę
Z góry dziękuję za pomoc

skolopendra
20-02-11, 21:52
i domyślam się że może całość się przestawił...

bez przesady ,
kosztów nie ocenisz bez oglądnięcia na kanale .max kilka stówek

qlas
20-02-11, 23:06
mam tendencje do dramatyzowania :D
kolega mi dziś wytłumaczył że najprędzej mógł wykrzywić się trzpień na którym siedzi piasta.. tz. ten trzpień wygiął wahacz wzdłużny...zrobi się oględziny to się powie co było... bo na oko nic nie widać...
Pozdrawiam

fate
20-02-11, 23:53
ja ostatnio depnalem po hamulach przy predkosci ok 120km/h bo jakas Astra zmieniala od razu pas z prawego na lewy na 3 pasmowce a ze mam cos nie tak ze zbierznoscia to wykrecilo mnie troche w lewo na raczej niski kraweznik, przebilem opone, felga ok, bylem u mechanika z zawieszeniem nie ma poki co problemu, zadnych luzow jedynie sparciałe gumy nic nie wymieniane od 12 lat. Ile trzeba *******alac zeby tak obluzowac koło? Czy poprostu mi sie poszczescilo ...