PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągkle święcąca kontrolka otwartego bagaznika



Limbo
26-12-06, 01:59
kilka dni temu zamontowałem sprzet audio w swojej EG 4 z 93 roku i pomimo iz bagaznik jest zamknięty to cały czas świeci mo kontrolna że niby jest otwarty.Co jest grane?? Proszę o pilna poradę;)

kwiatus19
26-12-06, 09:15
cuś kolega źle złożył, obstawiam przewody przycięte przy składaniu "plastików" w aucie.

Limbo
28-12-06, 02:05
Nie dało mi to spokoju że przewody "niby"przeciąłem przy składaniu plastików. Zdjąłem plastik na środku bagażnika oraz te z dolnej klapy i żadem przewód nawet nie był draśnięty a sprawdzałem to bardzo dokładnie chyba pół godziny. Gdy zamknąłem śrubokrętem zatrzask tylnej klapy żeby wyglądało jakby była zamknięta i odczepiłem kabelek to kontrolka dalej mi świeciła. Następnie odkręciłem masę ale to też nic nie dało. Potem z desperacji wziąłem się za sprawdzanie wszystkich możliwych bezpieczników ale to też było na nic.
Może jakieś zwarcie nastąpiło albo spięcie? tylko gdzie?
Ma ktoś jakiś pomysł jak z tego wybrnąć??????

mozes
28-12-06, 16:48
Wyczyść zamek może jest zasyfiony i coś nie łączy przy zamykaniu i nie gasi lampkiiiii??? A właśnie gasi Ci lampkę w bagażniku??

seawater
28-12-06, 19:42
Limbo z Twojej wypowiedzi wynika, ze kontrolka zaczela swiecic po zainstalowaniu audio? Jesli tak to odlacz wszelkie zasilanie od radia i wzmacniacza. Zgasnie=wszystko jasne (prawie:D) nie zgasnie trzeba szukac dalej

piosek
28-12-06, 23:06
musi byc jakies zwarcie sprawdz przewody na klapie po zdjeciu plastiku po bokach w okolicach swiatel,sa z dwoch stron i po zamknieciu klapy jeden z nich powinien odcinac obwod, u mnie z jednej strony byla koncowka zasniedziala i zwieralo i po odlaczeniu jednego bylo juz sygbalizacja juz dzialala

Limbo
29-12-06, 01:31
Nic nie jest zasyfione ani zaśniedziałe bo wczoraj sprawdzałem a problem pojawił się dopiero po podłączeniu audio. Wszystkie przewody dokładnie wczoraj sprawdzałem! Jeszcze jutro spróbuje odłączyć zasilanie audio i zobaczymy czy to coś da;)

[ Dodano: Pią 29 Gru, 2006 ]
Tak jak radziliscie odłączyłem całe audio czyli wszystkie kostki i kabel pradowy do wzmacniacza ale niestety nic to nie dało. MOże jeszcze jakieś pomocne rady????

_Qba_
29-12-06, 14:58
zobacz jeszcze raz na klapie (donej) sa 3 krancowki. odlacz je i po kolei na zamnietej klapie podlaczej. wtedy zobaczysz ktora nie styka. a dalej juz pomyslisz cos :p

p.s.

jak pisales ze zaknales wkretakiem zamek to domyslaem sie ze dolna klapa byla otwarta i dlatego nie zgasla :?:

Limbo
30-12-06, 12:58
Kontrolka nareszcie zgasła:)
Qba trafiłeś w sedno problemu;) tak jak radziłeś po kolei sprawdzałem każdą końcówkę i okazało się że coś było nie tak z końcówką podłączoną do prawego zamka bo gdy była podłączona to kontrolka ciągle świeciła. Wystarczyło że odłączyłem tą końcówkę i wszystko wróciło do normy. Wielkie dzięki:)


Przy okazji zauważyłem że w miejscu w którym powinno się znajdować gniazdo na żarówkę przeciwmgielną to tak był jeszcze seryjny nienaruszony plastik zaś w lewym świetle wszystko jest tak jak powinno być. Jaka może być tego przyczyna?? Hondy seryjnie były tak produkowane tylko z jednym światłem przeciwmgielnym czy może poprzedni właściciel wymieniał tylni reflektor i założył bez światła przeciwmgielnego??? :?: :?: :?:

bartol
30-12-06, 13:44
Hondy seryjnie były tak produkowane tylko z jednym światłem przeciwmgielnym???

Dokladnie tak :P

Cairo
30-12-06, 20:37
Ja wiem ja wiem czemu się świeci WŁĄCZ ŚWIATŁA :!: :!: :!: :wink:
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=23259

Limbo
31-12-06, 12:08
JUż włączyłem ale nie w tym tkwił problem :grin:
Raczej nie stosuje w swojej Hondzie WT :P
W sumie to temat już można zamknąć;)