PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana lusterka w V gen HB 3D



gen_jaruzelski
26-12-06, 01:38
Witam!
Jutro pewnie znajdzie mnie "nowe" lusterko i stąd moje pytanie czy muszę wymieniać całe z tą ścianką okienną, czy moge ino ten element składany?


http://images1.fotosik.pl/316/8ced527c6f408d4e.jpg

http://images1.fotosik.pl/318/7412dded396aacc3.jpg

LIO
26-12-06, 10:25
Nie musisz jej wymieniac, ale mozesz sciagnac calosc (to tylko 3 srubki pod wewnetrznym trójkątem)

gen_jaruzelski
26-12-06, 21:51
dzisiaj tak troszkę próbowałem i coś mi się zdaje, że trzeba zdjąć też tapicerkę na drzwiach..
czy tak ?

rossi22
27-12-06, 11:13
witaj
mam ten sam problem, chec wklejenia maty grzewczej skonczyla sie peknieciem lusterka, powiem tylko ze jest bardzo ciezko wyjac samo szklo bez jego uszkodzenia, aby zdemontowac lusterka musisz odkrecic 3 sruby od wewnatrz (do jednej jest trudny dostep, mozesz ewentulanie zdjac tapicerke z drzwi, ale jak pokombinujesz to powinno sie obejsc bez tego) potem musisz rozlaczyc kostke( przy elektrycznym sterowaniu) i odkrecic srubke od dolu lusterka( ktora w moim przypadku wcale nie miala ochoty sie odkrecic) i juz masz lusterko rozkrecone. Nie wiem jak jest w manualnych ale w elektrycznych aby wyjac wklad trzeba wyjac taki malutki bolec, ktorry przechodzi przes ten trzpien prostopadly do szkla. Nie wiem czy ci sie uda, jesli tak to napisz jak to zrobiles, bo ja tez mam teraz pekniete i musze wymienic, szczerze zastanawialem sie nad podgrzaniem lekko tego plastiku, aby byl bardziej elastyczny, ale nie wiem czy to dobry pomysl, bo szklo tez by sie podgrzalo. pzdr

gen_jaruzelski
27-12-06, 20:26
witaj
mam ten sam problem, chec wklejenia maty grzewczej skonczyla sie peknieciem lusterka, powiem tylko ze jest bardzo ciezko wyjac samo szklo bez jego uszkodzenia, aby zdemontowac lusterka musisz odkrecic 3 sruby od wewnatrz (do jednej jest trudny dostep, mozesz ewentulanie zdjac tapicerke z drzwi, ale jak pokombinujesz to powinno sie obejsc bez tego) potem musisz rozlaczyc kostke( przy elektrycznym sterowaniu) i odkrecic srubke od dolu lusterka( ktora w moim przypadku wcale nie miala ochoty sie odkrecic) i juz masz lusterko rozkrecone. Nie wiem jak jest w manualnych ale w elektrycznych aby wyjac wklad trzeba wyjac taki malutki bolec, ktorry przechodzi przes ten trzpien prostopadly do szkla. Nie wiem czy ci sie uda, jesli tak to napisz jak to zrobiles, bo ja tez mam teraz pekniete i musze wymienic, szczerze zastanawialem sie nad podgrzaniem lekko tego plastiku, aby byl bardziej elastyczny, ale nie wiem czy to dobry pomysl, bo szklo tez by sie podgrzalo. pzdr

ja mam manuala, i też jest taki trzpień, ale ja nie muszę uważać na szkło gdyż do wymiany idzie całe lusterko :/

Cairo
30-12-06, 15:12
witaj
mam ten sam problem, chec wklejenia maty grzewczej skonczyla sie peknieciem lusterka, powiem tylko ze jest bardzo ciezko wyjac samo szklo
Wcale nie jest bardzo ciężko. Trzeba podgrzać opalarką (zwykła suszarka też wystarczy tylko dłużej będzie), a potem delikatnie palcami odginać plastik tak by szkło wyskakiwało.