PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie !!! ;/



damian7444
05-12-10, 00:04
witam

jak w temacie mam problem z ogrzewaniem a mianowicie nie ma cieplego nadmuchu w aucie;/ wymienilem termostat na nowy odpowietrzalem kilka razy i dalej nic;/ dalej dmucha zimne powietrze... dodam ze weze ktore ida do nagrzewnicy sa gorace, moze byc to przyczyna nagrzewnicy ze jest zapchna czy cos...??? i czy trudno sie wymiecic?

przyszly takei mrozy tearz po 15 stopniu ze autem nie idzie jezdzic takie zimno w srodku szyby az zamarazaja;/;/

kwadrat
05-12-10, 00:37
Sprawdź czy oba węże przy nagrzewnicy są ciepłe, może być tak że dopływ jest gorący a powrót ledwo ciepły co by sugerowało że jest zamulona nagrzewnica, a może klapka się urwała albo linka odpięła i nie przełącza na ciepłe.

damian7444
05-12-10, 10:24
klapka sie otwieta bo wyciagalem ten zaworek caly i sprawdzalem... a weze sa gorace obydwa...

skolopendra
05-12-10, 10:27
odpowietrzalem kilka razy i dalej nic;/ dalej dmucha zimne powietrze...

a wcześniej było ok? czy tak zawsze miała?

damian7444
05-12-10, 11:28
wczesniej bylo dobrze grzalo normalnie... przyszly mrozy wieksze i hu... wymienilem termostat bo myslalem ze sie nie otwieta ale dalej to samo;/

dzialos82
05-12-10, 14:20
u mnie podobnie grzeje ale bardzo słabo..węże do nagrzewnicy oba gorace, termostat sprawny...takze coś nie tak z nagrzewnicą??

tomek1
14-11-12, 22:46
odkope temat... u mnie dzis tez honda przestala grzac, wymienialem plyn, odpowietrzylem, ustawione bylo chyba na gorące wiec nagrzewnica tez powinna sie odpowietrzyc... Leci takie letnie powietrze zamiast cieplego, suwak chodzi bardzo ciezko, ale pare razy przesuwalem go bardzo lekko co by sugerowalo ze ta linka spadla, ale pozniej znowu chodzil ciezko... probowalem ruszyc reka tym zaworem w komorze i bylo bardzo ciezko go przekrecic... co radzicie???

CRX1
15-11-12, 01:59
Wymień zawór,na próbę też możesz puścić obieg bez zaworu i będziesz pewien czy to jest przyczyna.Możesz próbować uruchomić go ,oliwki K2,itd
Jak będziesz miał go na stole ,to sprawdż czy otwiera na max-a.

Brylant1
15-11-12, 10:11
Obstawiam ze nagrzewnica pokryla sie kamieniem i innym syfem i przez to nie oddaje ciepla.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2