PDA

Zobacz pełną wersję : sprzeglo...silnik d13 na gazniku



woz1938
04-12-10, 19:25
witam.
niedawno kupilem hanke..wszystko bylo okej i przez ostatni tydzien sprzeglo dziwnie sie zachowuje.Pedal jest luzny tak do polowy i od polowy dopiero czuc ze wciskam sprzeglo...dzisiaj juz przesada...pedal jest luzny do 80% i przy samym koncu dopiero czuc ze wciskam sprzeglo.I w dodatku pedal sie blokuje tzn jak wcisne sprzeglo i puszcze to zostaje on w srodku tej drogi powrotnej...sprzeglow tym silniku jest na linke czy jest hydrauliczne? wie ktos co sie moze dziac? mam nadzieje ze to nie koniec sprzegla;/

mixturant
04-12-10, 19:34
Sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym oraz profilaktycznie odpowietrz sprzęgło. Do tego sprawdź czy nie cieknie Ci płyn z pompki sprzęgła przy ścianie grodziowej wewnątrz auta.

Pozdrawiam.

dimo
04-12-10, 22:23
jak dla mnie to pompa sprzęgła ale ja się nie znam:p

woz1938
05-12-10, 00:51
czyli tam jest sprzeglo hydrauliczne tak? a jak sie mniej wiecej je odpowietrza?

zakit
05-12-10, 01:20
tak, jest hydrauliczne. i warto bylo by sie zaglebic w manuala na temat odpowietrzania. natomiast ja ci podpowiem ze na wysprzegliku jest taka srubka- odpowietrznik, nakladasz skrzykawke z wezykiem. odkrecasz i wciskasz plyn az w zbiorniczku przestaja leciec bąbelki.

woz1938
05-12-10, 03:22
aaa to tak...ja myslalem ze tak jak z hamulcami;) no dzieki mysle ze dam rade;)

Muzyk-Grzes
05-12-10, 08:52
Bo to się robi jak z hamulcami i nie wiem dlaczego ktoś wymyśla inne metody, po co komplikować coś co jest z gruntu proste. Skoro jest odpowietrznik koło wysprzęglika to tamtędy ma się wydostać powietrze a nie przez zbiornik płynu. Generalnie to samego płynu jest w sprzęgle może ze 200ml więc warto dolewając nowy wypchać pompa stary (wymienić). Gorzej jeśli jest to wina pompki, ale i tej nie warto wymieniac na nową czy też kupować używanej, zestaw naprawczy uszczelek to koszt około 25zł a wymiana trwa moze z 15 minut (po wypchaniu tłoczka kompresorem)

woz1938
05-12-10, 10:21
nigdy tego nie robilem wiec nawet nie wiem gdzie znajduje sie wysprzeglik...a zrobilbym to nawet dzisiaj bo potrzebuje auta

Paputek
05-12-10, 10:26
wysprzeglik znajduje sie na skrzyni biegow zobaczysz napewno zagladaj miedzy skrzynie a chlodnice i bedzie tak taki cycek z gumka i z mala srubka :) a jesli nie jest zapowietrzone to jest koniec pompki sprzegla :)

woz1938
05-12-10, 11:20
no nic miejmy nadzieje ze to wina zapowietrzenia sprzegla...kupie plyn i bd widac

Muzyk-Grzes
05-12-10, 12:21
Ale ja też bym stawiał na pompkę bo często padają gumki po latach używania ,Jak chcesz to mam rozebraną taką pompkę w domu to porobię zdjęcia co i jak gdzie się wymienia.

woz1938
05-12-10, 12:41
no to chetnie przyjme takie fotki;) porob porob

a druga sprawa to taka ze w moim zbiorniku nie ma praktycznie plynu...i pytanie do was: wy tez macie w zbiornikach takie jakby hm..korki? nie wiem takie plastikowe kilko wyglada jak korek tam w srodku w zbiorniczku? nie moge znalezc zdjecia tego na google

woz1938
05-12-10, 13:51
zrobione;) przepompowalem caly uklad nowym DOTem4;) i jest okej dziala smiga !

D Z I E K U J E!:cool:

zakit
05-12-10, 16:12
tak, tez mamy takie 'koreczki' skoro gdzies ic plyn uciekal to ja stawiam na to ze znowu ci ucieknie niedlugo...

woz1938
05-12-10, 16:54
wiec w takim wypadku co zrobic? wymienic przewod ten miedziany od pompki do zbiorniczka na nowy? bo plyn tam w zbiorniku byl tylko ze malutko i ta dziurka ktora zasysa plyn byla na wierzchu i dlatego sprzegla nie bylo...bd lookal co jakis czas co sie tam dzieje w zbiorniczku.Jak odstawie hanke na warsztat na wymiane niektorych podzespolow to powiem zeby obadali tez to;)

zakit
05-12-10, 17:02
sprawdziles czy ci pompka nie cieknie?bo ja mialem ostatnio tak samo i to byla wina pompki.

woz1938
05-12-10, 17:04
nie bardzo...a ta pompka jest gdzie? kolo skrzyni czy pod zbiornikiem? sory za takie pytania ale wole byc pewny niz gdybac..

zakit
05-12-10, 17:14
pod zbiorniczkiem na scianie grodziowej, a to czy sie z niej leje, sie sprawdza z kabiny, pod pedałem sprzegla...

woz1938
06-12-10, 07:58
okej dzisiaj na czasie obadam sprawe i dam znac co i jak;)

myszuu
08-12-10, 10:32
miałem taki sam problem jakiś czas temu zwłaszcza jeżeli sprzęgło jest już mocno zurzyte to będziesz musiał to robic co jakiś czas taki mi powiedzieli w hondzie...
tzn nie co tydzien ale co pare miesiecy bedziesz musiał uzupełnić płyn i odpowietrzyć.... chyba ze sprzęgło masz ok i to tylko kwestia uzupełnienia płynu i odpowietrzenia układu :)