PDA

Zobacz pełną wersję : Układ kierowniczy



Borek29
04-12-10, 16:54
http://img26.imageshack.us/img26/5009/cif3.jpg

Na tej gumie widać krople oleju (zrobiła się mała dziurka) czy tam w środku jakiś uszczelniacz pękł? Wystarczy, że to jakoś zalepię i będzie dobrze? Czy trzeba rozbierać to wszystko i robić? :(

ironman
04-12-10, 17:22
to przekładnia kierownicza, tej osłony zalepić się skutecznie nie da. Jeśli nie wymienisz tej osłony to szlak trafi przekładnie a to nie jest tania zabawa

Boniek87
04-12-10, 18:04
no ok, zaepiać się skutecznie nie da, trzeba wymienić gumę ale olej wg mnie tak czy siak wyciekac nie powinien...przynajmniej ja mam takie zdanie. Też miałem pęknięta tą gumę latem, ja ja zalepiłem klejem na gorąco takim d pistoletu bo akurat nie miałem możliwości wymiany no i się trzymało ale było sucho itd, i ja miałem pękniętą koło koncówki drążka więc tam dało radę. Przed tym wszystko tam wyczyscilem i dałem smaru. Potem jednak i tak ja wymieniłem jak już miałem możliwość zrobienia tego. Zapewne jakiś oring tam w niej puszcza bo się może brud dostał.trzeba zwalić ta gumę i to zobaczyć wg mnie.

Damianos1200
05-12-10, 01:10
powiem tak przerabiałem temat maglownicy w swojej hani. Ta gumowa to jest guma osłonowa, żeby do listwy przekładni nie dostawał się syf i przekładnia się nie zatarła z czasem ani nie uszkodziła. Najprawdopodobniej puścił ci uszczelniacz, który powoduje, żeby olej nie wydostawał się z przekładni. Sama wymiana gumy ci nie pomoże albo pomoże na niedługo.

Nemereth
05-12-10, 14:52
Jakie są koszty naprawy przekładni ? Drążek wychodzący z przekładni powinien sztywno siedzieć czy jest jakiś luz dopuszczalny ?

A jeśli luz to źle to jak to naprawić?

Damianos1200
05-12-10, 15:09
Koszty naprawy przekładni w hondzie oprócz uszczelniaczy i tuleji prowadzącej jest nie opłacalny za listwe w ASO krzyknęli mi ok.1400zł. Moim zdaniem luz nie powinien występować, a jak występuje to taki, żeby nie było czuć luzów na kierownicy, póki ich nie ma to radze jeździć, ja u siebie osobiście rozebrałem sam we własnym zakresie przekładnie i wymieniłem samą tulejkę prowadzącą dorabianą u tokarza, za oryginalną zaśpiewali ok 750zł. Najlepiej wymienić na jakąś dobrą używkę, jeśli ktoś się nie lubi bawić

Nemereth
05-12-10, 22:18
To trzeba silnik wyjąć czy dolne wahacze demontować do tej zabawy żeby to wyjąć?

Borek29
07-12-10, 20:41
Ok. To ile może kosztować taki uszczelniacz i wymiana? Dużo z tym roboty i z czego ten olej może lecieć? Z tego co się domyśliłem to jest to chyba od wspomagania ten olej (płyn), dobrze mówię? Jak długo tak polatać mogę?

Damianos1200
08-12-10, 15:06
Nie trzeba nic demontować tylko trzeba trochę się z nią gimnastykować :) na pierwszy rzut wygląda jakby trzeba było sanki z silnikiem opuszczać co jest mylące :) wystarczy osłonę metalową odkręcić na 4 śruby bodajże siedzi. Później wewnątrz auta od kolumny(tylko pamiętaj, żeby odkręcać ją kiedy jest na środku) odkręcić mocowanie, odkręcić przewody i to chyba jest najgorsze ze względu na dostęp :) i później z tego co pamiętam brało sie na maksa całą w lewo i później w prawo się wyciągało (jakoś tak) :) Cena robocizny uszczelniacza jest zależna mi się zdaje od rejonu polski sam uszczelniacz nie jest drogi (nawet w ASO) ale robocizna demontaż samej maglownicy to pewnie ok 150zł. poprostu ten płyn leci z przekładni. Ile możesz na tym polatać to jeden wielki znak ? :) czasami jest, że ktoś na tym lata i lata tylko coraz dolewa płynu a czasami jest tak, że za niedługi czas leci jak z przysłowiowej "świni' :)

Borek29
08-12-10, 17:41
Ten olej to ten co się wlewa do wspomagania tak?

Boniek87
08-12-10, 19:37
Ten olej to ten co się wlewa do wspomagania tak?

tak, dokladnie

Borek29
08-12-10, 20:19
Hmm... To teraz tak się dziwnie zrobiło, bo tego płynu jest właściwie tyle samo (nie zauważyłem jakiegoś ubytku), będę kontrolował jeszcze i napisze co się dzieje. Ten olej właściwie już nie wycieka bo przez noc czy przez dzień zobaczę może jedną kroplę teraz, wcześniej to była taka kałuża o średnicy od 5 do 10cm.

Damianos1200
09-12-10, 00:26
a może kapie z silnika (usczelniacz, pompa oleju) i ścieka po maglownicy przez co wydaje się, że to maglownica cieknie?? Przyjrzyj się uważnie czego ubywa :)

WaSSIL
09-12-10, 02:38
przy małym wycieku ubytek możesz zauważyć po dłuższym czasie dopiero Sprawdź dla pewności czy nie kapie ci z czegoś przez co może ci się wydawać że to magiel a tak być nie musi jak wyżej napisano

Borek29
09-12-10, 19:26
To na milion % to. Tam widziałem takie małe pęknięcie i jak to rozszerzałem to stamtąd kapało. Zresztą oglądałem cały silnik... i wszystko suche. Ale chyba jednak trochę mi ubywa tego płynu, przy sprawdzaniu było trochę poniżej min. a wcześniej było tak na środku między min. a max. (kolega mi przypomniał :D).

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :)