PDA

Zobacz pełną wersję : Klima : załancza sie i wyłancza



Piatek
03-12-10, 12:37
Mam problem dziwny problem z klima i nie znalazłem na forum odpowiedzi :(
A wiec tak:
Dłuzszy czas nie uzywałem klimny bo wiadomo zima. Wczoraj z ciekawosci podniosłem maske i zauwazyłem ze pasek klimy jest zwalony i wisi na pasku od popmy wspomagania.
Z racji ze go prawie pzrecieło, bez wachania załozyłem nowy. Sprawdzam czy sie włancza i lipa :( SPrawdziłęm bezpieczniki, był spalony jeden 10A opisany jako podswietlenie rejestracji chyba. co dalej ?? nic !. Zaczołem sprawdzac wszystkie kostki, dalej nic bo jakims czasie zalonczyła sie, ale po kilku sekundach sie wyłonczyła i teraz tak: Na wyopnczonym zapłonie gdy włoncze zapłon i nadmuch nie dzieje sie nic, ale po jakims czasie sie ( ok minucie ) sie włancza i chodzi, ale jak zapale samochód to pochodzi kilka sekund i sie wylancza z powrotem :( i teraz zeby ją od nowa uruchomic czeba zgasic samochód i cierpliwie az sie sama załoczy.
Podsumowując na wyłączonym zapłonie chodzi ale dopiero po jakims czasie, a gdy zapale to po chwili sie wyłancza.
Kontrolka swieci cały czas, klima nabita.

WTF ?? jakis czujnik ?? kturys bezpiecznik ?? jesli tak to który ?? bo na rozpisce bezpieczników nie ma nigdzie wzmianki o klimie.

pwl
03-12-10, 15:07
To klima w ogóle da radę chodzić przy zgaszonym silniku? :O

Rikoo
03-12-10, 15:09
klima sie nei zalaczy jak jest ponizej ilus stopni pozatym musisz miec wlaczony silnik

Piatek
03-12-10, 18:40
na wyłonczonym silniku, a włączonym zapołonie załancza sie wiatrak

Acha to moze dla tego . Postrawie auto w garaz i zobacze rano co sie bedzie działo.

Wielkie dzięki !

spychu
03-12-10, 19:55
A do tego czasu proponuje troszke poczytac rowniez slownik.

Czlowieku zainstaluj sobie przegladarke, ktora sprawdza pisownie, bo tego sie czytac nie daje.

Klima w takich temperaturach jak obecnie nie powinna sie wlaczac i to jest najnormalniejsze w swiecie zachowanie sie klimy, nie ma w tym nic dziwnego.

BTW uzywanie opcji szukaj rowniez nie boli i na kolejnej stronie w tym dziale znajduje sie temat --> http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?94376-nawiew-na-szyb%EA-a-klima/page3

WaSSIL
03-12-10, 23:09
Amen