PDA

Zobacz pełną wersję : demontaz gaznika, czyszczenie wtryskow...



banan_24
24-12-06, 16:53
witam... mam problem jak wielu tutaj. samochod szarpie podcazs przyspieszania okolo 2000 obr/min. jest to D15B2... krokowy wyczyszczony... swiece 4000 przebiegu NGK wyglad super... kable mierzylem, przebicia nie ma.... kopulka wyglada spoko wyczyszczona... filtr paliwa (jeden bo nie wiem czy jest wiecej) wymieniony... modul byl wymieniany ale to i tak inne objawy. a dokladniej chodzi mi o wyczyszcenie gaznika i wtryskow... czy ktos juz to robil??? bylbym wdzieczny za pomoc w demontazu i jakies instrukcje odnosnie czyszczenia zebym czegos nie pokrecil... mysle ze to pomoze.... tylko za chiny nie moge znalezc jak sie za to zabrac.... z gory dzieki :)

woytaz
24-12-06, 17:59
po pierwsze to nie masz gaźnika tylko 2 punktowy wtrysk..

jezeli rzeczywiscie szarpie nadal, to wyczysc przepustnice..
jak to zrobic znajdziesz korzystajac z opcji SZUKAJ..

a w skrocie, zdejmij ta pokrywe od przepustnicy i bedziesz juz widzial w jakim jest stanie..\bo moze okazac sie ze jest czysta

banan_24
24-12-06, 22:27
to czy jest czysta to wiem... jest czysta. to ze jest 2 punktowy to tez wiem ale nadal jest to gaznik... w kazdym razie jak wykrecic wtryski. krokowy wyczyscilem i szarpie nadal. mysle ze to wtryski, pewnosci nie mam ale mozna by wyczyscic. bede wdzieczny jesli ktos podpowie jak... ;)

marcin EZG
25-12-06, 10:57
zaraz zaraz -albo wtryski albo gaznik?? z tego co wiem to karburator nie posiada wtrysków,chyba ze to 25 generacja :)))heh

qba1983
25-12-06, 12:09
zaraz zaraz -albo wtryski albo gaznik?? z tego co wiem to karburator nie posiada wtrysków,chyba ze to 25 generacja n)heh

tak na prawde PGM-FI w hondach opieras ie na budowie gaznika, z wtryskiwaczami(wiec mozna powiedziec ze to gaznik) wiec przestan kolege poprawiac, a wreszcie odpowiedzcie mu na pytanie... :)

nie wiem jak jest u ciebie ale w moim silniku zeby wyjac wtryskiwacz trzeba odkreciec listwe paliwowa.

banan_24
25-12-06, 15:30
hm... u mnie listwy paliwowej chyba nie ma... podejrzewam ze sa w gazniku, ale nie chce wykrecac wszystkiego po kolei bo go rozreguluje. dlatego pytam. gdzie to jest.... dokladniej to pierwszy wtryskiwacz. bo wlasnie o ten mi sie rozchodzi... po swietach bede sie zabieral do tego wiec postaram sie pyknac pare fotek.... 3majcie kciuki... hehe p.s dziekuje za odpowiedzi. kazda opinia do czegos prowadzi... :)

marcin EZG
25-12-06, 23:33
hmm jednopunkt tez wyglada niby jak gaznik bo wtryskiwacz jest w srodku,w tym przypadku widocznie musza byc dwa wtryski skoro nie ma zadnej listwyz wtryskiwaczami .Nie wiem nie widzialem ale Dalej bede sie upieral ze to zaden gaznik,-albo jedno albo drugie:)
gaznik z wtryskiem paliwa??!!! jakies nowe technologie ?

woytaz
26-12-06, 14:11
a ja mam pytanie odnosnie kabli WN..? nowki ? bo nie napisales

jezeli nie wymieniales jeszcze to wymien zanim zaczniesz cokolwiek rozbierac :/

banan_24
26-12-06, 15:34
kable byly nowki jak kupilem samochod. sam je zmienialem i mierzylem osobiscie gdy byly nowe. teraz rowniez mierzylem. sa oki :grin: ale to czuc ze problem tkwi w dawkowaniu paliwa. podejrzewam ze od jezdzenia na gazie przez dluzszy okres wtryskiwacz sie albo zabrudzil , albo sie teraz troche zatarl poniewaz zaczalem jezdzic na benzynie. kolega TOMS o ile dobrze pamietam mial podobny przypadek i diagnoze. stawiam wiec na wtryskiwacz....

marcin EZG
26-12-06, 23:18
kolego moze kup taki ulepszacz do paliwa tzn wlewasz mała buteleczke do baku chyba na 40 litrow i pojezdzij,zobaczysz.Ja praktykowalem to w swojej dawnej astrze ,wtryskiwacze chodzily jak w dieslu zapodalem ten szwaks i przeszlo,przeczyscily sie
sproboj moze pomoze ,.na kazdej stacji benzynowej mozna to kupic

banan_24
27-12-06, 19:27
wykrecilem wtryskiwacz.... fotki i reszta jak skoncze i znajde chwile...

wojdal84
17-02-08, 22:43
i co pomogło po wyczyszczeniu w czym tkwił problem??

Marcin1792
26-02-11, 17:48
Chciałbym odświeżyć temat, a nie chcę pisać nowego, mam dokładnie ten sam problem co założyciel tematu d15b2 szarpie do 2500 obrotów, jak dostać się do pierwszego wtrysku? Jak czyścić? Będę widział od razu czy jest coś z nim nie tak? A może jakiś poradnik?:p

casper-pl
27-02-11, 16:15
Podlaczam sie do kolegi Marcin1792. Ten sam silnik i te same objawy. Co gorsza,
"dlawi sie" przy zmianie biegow z 1->2 i 2->3 i nawet potrafi sie "zadlawic" przy zmianie z 3->4...

Jesli dacie rade odswiezyc temat, to bedziemy wdzieczni :)

Marcin1792
27-02-11, 16:30
Widzę, że więcej osób ma problemy z tym silnikiem, czekamy na pomoc:)

uczak
28-02-11, 02:28
Sprawdzcie aparat zaplonowy... jesli na wyzszych obrotach chodzi normalnie to ja bym obstawial aparat

xandu
28-02-11, 08:50
a ja świece/kable, moze sie to wydawac dziwne, mi sie wydawalo, ale identyczne objawy mialem na walnietych swiecach.

casper-pl
28-02-11, 10:19
A jest mozliwosc zdiagnozowania tego samemu? Kable to wiem, ze raczej mozna przemierzyc, ale swiece w benzynie i aparat jak?

rooter666
28-02-11, 11:24
http://i.imgur.com/wJsRb.jpg (http://imgur.com/wJsRb)

Marcin1792
28-02-11, 13:17
To już sam nie wiem, czy pierwszy wtrysk czy świece czy co... :(

xandu
28-02-11, 15:03
moje swiece wygaldaly idealnie a były przyczyna problemów, tego po wygladzie nie stwierdzisz jednoznacznie. swiece to wydatek 30 złotych a powiedz kiedy ostatnio zmieniales?

casper-pl
01-03-11, 13:06
od dwoch dni siedze na forum i szukam tylko tematow z tym problemem.
udalo mi sie znalezc nastepujace prawdopodobne przyczyny:

kable
swiece
kopulka
cewka
rozregulowany zaplon
aparat zaplonowy
silniczek krokowy
przepustnica
pierwszy wtryskiwacz

podobno najlepiej zaczac od... wszystkiego po kolei hehe ;)

trzeba sie za to w koncu zabrac...

dzieki rooter666 za artykul, na pewno sie przyda :)

Marcin1792
01-03-11, 13:53
A gdzie pierwszy wtrysk?