PDA

Zobacz pełną wersję : regulacja obrotów d13b2 - problem



toomek
29-11-10, 17:02
witam mam hanie 1991 gaznik 5 gen. i za niskie obroty ok.700 po włączeniu świateł i nawiewu i podczas hamowania obroty silnika spadają poniżej 500 ? próbowałem pokręcić śrubą regulacji wolnych obrotów ale ta śruba podczas kręcenia kreci się bez oporu w prawo i w lewo kompletnie bez żadnych efektów po prostu nie działa dodam ze przepatrzyłem wszystkie podciśnienia i są w porządku ? proszę o pomoc z góry dzięki.

rafal86
29-11-10, 17:11
a podczas jazdy jest ok? nie falują Ci obroty? moze krokowy...:confused: ale dziwne ze nie działa Ci ta śrubka

toomek
29-11-10, 17:45
witam podczas jazdy nie faluja

była zapieczona tak ze nie dało sie jej wogule poruszyć popsikalem wd40 jakos pokrecilem delikatnie kombinerkami bo ręcznie nie dało rady za chiny i teraz jakoś się kreci ale bez efektów

być może coś zerwałem ?

ale z tego co pamiętam niskie obroty były już zanim zaczełem kręcić śrubą regulacyjna

yautja
29-11-10, 20:10
Możliwe, że ma popsuty gwint i jest maksymalnie wykręcona. Spróbuj ją docisnąć do gaźnika podczas kręcenia w lewo (stojąc z przodu). Może gwint "zaskoczy".

toomek
29-11-10, 20:37
ok tak zrobię tylko do tego potrzebuje żeby nie padało bo niestety nie mam garażu a muszę ściągnąć puchę bo ta śruba nie kreci się na tyle lekko żebym ja palcami przekręcił tylko muszę sobie pomóc kombinerkami:p

yautja
29-11-10, 21:12
Powinna się kręcić w miarę lekko i bez ściągania puszki. Przy okazji może ją czymś przesmaruj. Możliwe też, że kombinerki są winne zaistniałej sytuacji ;)

toomek
29-11-10, 22:03
ok postaram się czymś tam to na smarować jutro się odezwę jak efekt :)

toomek
30-11-10, 21:05
witam dzis popoludniu wylalem z pol litra wd40 na ta śrubę i nic, probowalem dociskac podczas krecenia i bez skutecznie:mad: prawdopodobnie bede musial kupic nowy gaznik bo juz niemam pomyslu a czy to moze byc wina alternatora ktury nie doladowuje i podczas jazdy gdy go obciazam jest taki durzy spadek napiecia a co zatym idzie niskie obroty bo na postoju jak niemam powlanczanych swiatel I WENTYLATORA TO OBROTY SA NA DOBRYM POZIOMIE?:confused:

mixturant
30-11-10, 21:23
Do czasu wymiany gaźnika lub innego rozwiązania możesz sobie lekko podciągnąć linkę gazu, żeby obroty były trochę wyższe i auto nie gasło. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe.

toomek
30-11-10, 21:40
No jest to jakas opcja. A co sadzisz o alternatorze ze nie doładowuje może to byc jakas przyczyna ?

toomek
01-12-10, 23:25
bylem dzisiaj u mechaniora i wypatrzyl ze to wina lezy po stronie alternatora piszczy i poprostu nie wyrabia wiec mysle ze musze go oddac do regeneracji i powinno byc ok .dzieki i pozdrawiam

Muzyk-Grzes
02-12-10, 01:00
Brawo dla mechanika , co mają obroty do alternatora?? W D13B2 alternator nie ma wyprowadzenia na tzw "oszczędność prądu" (jest zdjęcie na forum jak to wygląda) czyli 4 pinu ,który jest w D15B2 i dalszych, dlatego obroty padają przy włączonych światłach, wentylatorze i ogrzewaniu tylnej szyby. Pytanie lezy w tej kwestii czy jak ci obroty spadają to gaśnie? Bo jeśli nie to nie ma się czym przejmować tylko jeździć dalej.

toomek
05-12-10, 23:00
witam samochud nie gasnie ale alternator zaczyna piszczec podczas pracy jak wylacze swiatla i dmuchawę to alternator przestaje piszczec

i obroty sa wlasciwe

jutro zamierzam jechać oddać alternator do regeneracji i nie wiem ile to potrwa i napewno dam znac jak po regeneracji licze na poprawe

toomek
07-12-10, 23:51
alternator wymieniony i to samo zadnej poprawy jutro wymienie mase nad skrzynia bo jest naderwana :confused:

myszuu
08-12-10, 10:18
miałem podobny problem w swoim gaźniku ... przechodzi on w momęcie gdy silnik się dobrze rogrzeje no ale to nie jest rozwiązanie problemu.. trzeba wyregulować gaźnik .. przeczyścić.. może użyć zestawu naprawczego... ja osobiscie odradzam Ci grzebania przy gaźniku na własną ręke niby rzecz prosta i jak to się mówi można młotkiem naprawić ale jednak trzeba mieć o tym jakieś pojęcie :)

rasiu123
08-12-10, 23:49
BRAWO DLA MECHANIKA... :o

Na twoim miejscu dałbym mu w "mordę":D
Parę złotych w plecy kolego.
A tak nawiasem mówiąc to jeżeli Ci motor nie gaśnie to nic nie rób..
Wina może leżeć w silniczku krokowym, ale to raczej przy zbyt wysokich obr.

Może któryś wężyk od podciśnienia Ci się przetarł bądź po prostu wyeksploatował ?
Też radził bym Ci to sprawdzić. O ile już tego nie robiłeś..

Kiedyś też miałem podobny problem, ale puki co się uspokoiło.
Możliwe że już taki urok twojej pięknej Hanki :)

Pozdrawiam.

Jestem tu nowy, ale w miarę możliwości będę się starał wpadać tu coraz częściej.

psemeq
09-12-10, 02:15
propo obrotów i d13b2. ja mam taki problem:

jak jadę to mam jakby 2 "ustawienia" stabilnych wolnych obrotów: 500 i 1100. jak się auto rozgrzewa to trzyma 1100 i jak ruszę przejadę i silnik się nagrzeje to spada na 500. jak podkręcę obroty śrubą to z kolei ciężko z odpalaniem jest. linka gazu nigdzie mi się nie blokuje. błędów nie ma. zawory wyregulowane, świece i przewody sprawne. robione adaptacje i to nic nie daje. jakieś pomysły?

pozdrawiam

Muzyk-Grzes
09-12-10, 06:56
Jak się rozgrzewa to trzyma 1100 a potem spada na 500? Toz to naturalne dla tego silnika.

psemeq
09-12-10, 11:27
nie da się tego jakoś wyregulować? by trzymały się wyżej kapkę...

Muzyk-Grzes
09-12-10, 17:23
Śruba regulacji obrotów na biegu jałowym z tyłu za gaźnikiem. Włącz światła i reguluj wtedy będzie łatwiej ustawić bo i tak na światłach cały czas jeździsz.