PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kołem



bisiu
23-12-06, 00:51
Witam.
Posiadam Hondke coupe 95r.
Problem polega na tym ze lewe kolo poprostu nie stoi prosto.Jest dosc widocznie pochylone do srodka. Dodam ze samochod najprawdopodobnij był bity wlasnie w okolice koła chodz napewno niemocno.
Na rownej nawierzchni prowadzi sie w pozadku ale jak zaczna sie koleiny to jest niewesolo.
Felgi 15, 195 opona
Niewiem czy jest mozliwosc ustawuenia konta nachylenia koła czy cos w tym stylu.
Kumpel mi powiedział ze moge mieg ugieta zwrotnice .
Dodam jeszcze ze kierownica nie jest ustawiona na wprost.
Prosze o jaikies porady od czego zaczac zabawe z tym kołem
Z góry wielke dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.

rafalb33
23-12-06, 09:50
Pojedz moze na stacje diagnostyczna za 20 zł ci sprawdza co i jak.

blunt
23-12-06, 10:51
jedz na zbieznosc to Ci to ustawia w miare mozliwosci jesli sie da bo jest kilka mozliwosci, krzywa kolumna mcpersona, zwrotnica, wahacz itp

lukass
23-12-06, 12:15
Miałem dokładnie tak samo po stłuczce..okazało się że jest wygięta zwrotnica i dolny wahacz..kupiłem używanee..wymieniłem i jest idealnie.
Pozdrawiam

bisiu
24-12-06, 23:28
witam a jakie miales orietacyjne koszty takiej naprawy? i czy wszystkie czesci od zawieszenia pasuja od krotkiego civica?

Krosio
24-12-06, 23:46
Mam cos podobnego ze kolo lewe jest pochylone i nieco jakby glebiej, bylem w stacji i szpec powiedzial ze nic nie mam pokrzywione, dodam ze w te wakacje wpadlem w dziurke ale zeby bylo smieszniej druga strona, czy moze to miec jakis zwiazek? I niestety lekko mnie sciaga na prawo, myslicie ze zbieznosc kol przednich wystarczy czy trzeba bedzie rowniez ustawiac geometrie?

lukass
25-12-06, 10:03
witam a jakie miales orietacyjne koszty takiej naprawy? i czy wszystkie czesci od zawieszenia pasuja od krotkiego civica? Części z hatchbacka pasują z tego co wiem do qupe bez problemu. Za wahacz i zwrotnice dałem 100 zł razem w zwrotnicy wymieniłem odrazu sworzeń a w wahaczu obie tuleje..po co robić to znowu za jakiś czas. Tuleje to jakieś 35 i 49 zł...sworzeń 65 zł. Robocizna to 60 zł i 60 zł geometria..Teraz jest idealnie.