PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie ;p



damian7444
28-11-10, 11:28
witam.

mam problem z szybami a mianowice strasznie mi paruja;/ dowiedzialem sie ze moze to byc filtr kabinowy... prawda to czy aa ??? no i gdzie on sie znajduje w ej2?

dzieki i pozdrawiam

Tompro
28-11-10, 11:39
witam.

mam problem z szybami a mianowice strasznie mi paruja;/ dowiedzialem sie ze moze to byc filtr kabinowy... prawda to czy aa ??? no i gdzie on sie znajduje w ej2?

dzieki i pozdrawiam

W EJ2 go nie ma. A szyby parują jak w każdym innym, załóż klime i zapomnisz o problemie parujących szyb.

pp89
28-11-10, 13:14
Ja nie mam problemu z parującymi szybami, a klimy nie mam. Tzn. myślałem że będzie gorzej, a jednak jestem bradzo zadowolony z wentylacji w tym aucie
Kiedy czyściłeś porządnie szyby od wewnątrz? Może to nie rozwiązuje problemu ale pomaga.

damian7444
28-11-10, 13:39
tak szyby sa czyste... mnie to denerwuje ze tak paruja;/ wentylator chodzi na maxa a tu hu;/

jacente
28-11-10, 14:53
Bo masz wilgoć w samochodzie. Dajesz gumowe dywaniki, pod dywaniki jakieś gazety, do tego przetrzeć szyby benzyną ekstrakcyjną i wyczyścić w środku auto. Trochę powinno pomóc. Dodatkowo warto by było wysuszyć od środka samochód, nagrzać środek gdzieś w garażu. Jeszcze zawsze jak jadę mam włączone podgrzewanie tylnej szyby. W ten sposób parują mi trochę tylko boczne tylne szyby ale one do jazdy nie są potrzebne.

rafal86
28-11-10, 15:10
dodatkowo mozna uzyć specjalnego spreju,psikasz nim na szybe i masz spokoj na 3-4tygodnie ale zacząłbym od tego co powiedział kolega jacente

Kriss91
28-11-10, 15:38
Dajesz ciepły czy zimny nawiew na szybę?
Ale generalnie jest tak jak powiedzieli poprzednicy, wyczyść i osusz wnętrze.

alvaro_666
28-11-10, 19:37
Ja slyszalem ze pomaga jak sie szybe umyje od srodka szamponem do wlosow i wtedy nie paruje.

WaSSIL
29-11-10, 02:06
skoro masz mega zaparowane szyby to na bank masz dużą wilgoć w aucie Albo gdzieś ci cieknie i się gromadzi woda albo na dywanikach masz kałużę O to bym zadbał w pierwszej kolejności. Zawsze możesz kupić antyparę w sprayu, wyczyścić szyby czymś skutecznym na tłuszcz -polecam denaturat :p No i upewnij się czy nie masz filtra kabinowego Bo jeśli jest to pewnie trzeba by było go wymienić


Ja slyszalem ze pomaga jak sie szybe umyje od srodka szamponem do wlosow i wtedy nie paruje.
Najlepiej przeciwłupieżowym ;)


pytanie ;p
na przyszłość pisz w temacie konkretnie czego on ma dotyczyć a nie jw bo jak ktoś będzie szukał podobnego to niby jak ma mu się udać ?? ;)

damian7444
29-11-10, 07:34
ok dzieki za odpowiedzi ;) wyczyszcze dzis zyby pozadnie i sprawdze czy gdzies woda sie nie dostaje...

Kwapcio23
29-11-10, 18:22
Warto jeszcze wspomnieć, że nie należy mieć nawiewu ustawionego na zamknięty obieg.