Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Znowu obroty w 1.3 16v



Frydzio
22-12-06, 13:01
witam

prosze nei pisac zebym użyl wyszukiwarki, bo z reka na sercu jej użyłem.
każdy przypadek jest inny, co nie usprawiedliwia oczywiscie pisania podobnych pytań bez szykania odpowiedzi w archiwum.

przejde do sedna

mianowicie dzieje sie tak od dawna ale dopiero w zimie zwrocilem na to uwage. Gdy odpalam honde po dluuugim staniu, wchodzi na ok 1500-1700 rpm. To chyab jest normalne z tego co czutalem, odpala na dotyk wiec chyba OK. Zaś gdyprzelaczam np. z 4. na 5. bieg na zimnym silniku, obroty na chwilke ida do gory po wcisnieciu sprzegla (nawet z np. 3 na 4 tysiace). Gdy silnik sie rozgrzeje jest OK, przy wcisnieciu sprzegla obroty spadaja, chociaz przed zmiana biegu rosna ale moze o ok. 100 jednostek.

rozumiem ze trzeba wyregulowac czy co? na prawde sie na tym nie znam wiec nei bijcie mnie prosze


pozdrawiam, reptile

marcin EZG
22-12-06, 15:27
daj pan se luz czemu szukacie problemow na sile??

Frydzio
22-12-06, 15:39
kolego, napisalem ze jestem laikiem i chcialbym prosic o potwierdzenie czy to jakachs usterka, jezeli cie to burzy to moze lepiej nie odpisuj,

dlaczego piszesz na sile??

Bialy
23-12-06, 22:07
Witam mam to samo i radził bym sie tym nie przejmować, bo wszystko zaczeło sie po wyrzuceniu kata i założeniu spot tlumniczka, a dotychczas było ok, wiec nie ździwił bym sie gdyby to była wina układu wydechowego. pozdrawiam

coala_16
24-12-06, 10:37
Cos musi byc nie tak ale jak Ci to nie przeszkadza to lepiej nie majstruj nic.
U mnie odlapa na 1500 obrotów i po kilku minutach schodzi do tych 900 i nie dzieje się tak.
Miałem niedawno wiele problemów w przygasaniem itp - regulowałem gaźniczek sam, zacznij od resetu komputera - potem sprawdź obroty i ewentualnie wyreguluj sam to chwilka roboty.
Pozdrówka

Frydzio
01-03-07, 20:39
odnawiam, bo przyczyna okazał sie pęknięty wężyk od podciśnienia

jogal
01-03-07, 21:46
Może powiedziałbyś który to był wężyk (jaki nr) ewentualnie wstawił jakąś fotkę poglądową. Przydałoby się to wielu użytkownikom, którzy mają problemy z wysokimi obrotami w d13.

wildthing
04-03-07, 20:38
ja mam podobny problem..
napisz jaki to wezyk.dzieki

Frydzio
04-03-07, 21:59
nie wiem jaki to wezyk, bo robil to mechanik, ale jezeli wiesz gdzie sie one znajduja to chyba latwo okreslic czy wszystko jest ok z nimi, ja sie na tym nie znam, moze troche sie pospieszylem z ta info ze wszystko jest OK, dzisiaj na przyklad przez chwile stalo sie to samo, ale jezeli juz takie cos sie stanie to tylko na zimnym silniku, mhm

wildthing
05-03-07, 12:23
u mnie jest identycznie tzn wchodzi na wysokie obroty przy zimnym silniku w chwili gdy naciskam sprzeglo..coz trzeba bedzie na poczatku gdy silnik zimny biegiem hamowac.a pozniej jazda:P