PDA

Zobacz pełną wersję : coś hałasuje!!!!



fast_and_furious
15-04-05, 13:13
Witam!


Mam pytanie. Od pewnego czasu słyszę jak coś "buczy" mi pod maską. Dzwięk jest podobny do tego jaki wydaje silniczek spryskiwacza szyby i jest tylko wtedy gdy mam przekręcony kluczyk w stacyjce. Urządzenie co wydaje ten dzwięk jest na końcu linki gazu. Zdjęcie nie pokazuje niestety tego urzadzenia ale może coś pomoże.

http://www.album.com.pl/zdjecie.php?p=0&pns=0&al=9375&lz=2&so=&sz=&n=&a=&s=&o=&start=0&start_opinie=0&prestop=0&prestzd=0&zm=zo

Silnik cifka to d13b2 ale wtajemniczonym wystarczy pewnie zdjęcie ;) Napiszcie jakieś sugestie co to może być.

Furious
15-04-05, 14:53
moze swiszczy ci poprostu z dolotu... masz tam filtr stozkowy z tego co widze wiec tak moze byc...

siemaR
15-04-05, 15:01
z tego co się można domyślić to chyba koledze chodzi o to że jak przekręci kluczyk (ale nie uruchomi silnika) to coś mu buczy podobnie do silniczka spryskiwacza - tak? O co pytasz chłopaku - wiesz co Ci buczy i nie wiesz jak to się nazywa? (bo piszesz ze na focie nie ma tego co buczy) :roll: I na którym końcu linki - bo linka ma dwa końce ;)

fast_and_furious
15-04-05, 15:02
- zdjecie nie jest mojego silnika tylko sciagniete ze stronki (bo cyfrak mi padł)
- nie mam filtra stożkowego
- precyzuje że ten dzięk jest przy wyłączonym silniku i przekręconej stacyjce (przy włączonym silniku może też jest ale wtedy nie słychać bo silnik zagłusza)

[ Dodano: Pią 15 Kwi 2005 15:06 ]
po jednej stronie linki gazu jest to coś co "buczy" a po drugiej stronie jest pedał gazu i chyba ciężko żeby pedał wydawał jakiś odgłos...

Furious
15-04-05, 15:09
z przepustnicy? :/

siemaR
15-04-05, 15:16
chyba ciężko żeby pedał wydawał jakiś odgłos...
i tu się mylisz - pedał może wydawać niesamowite odgłosy - od buczenia, przez piszczenie, zgrzytanie a nawet jęki zachwytu :wink: pytam ponownie - jeśli wiesz co buczy i jak to wygląda to poszukaj sobie manuala i będziesz wiedział co to jest - albo opisz jakoś dokładnie. Bo całe zamieszanie jest o to że nie wiesz jak się nazywa to buczące coś?