PDA

Zobacz pełną wersję : Brak wskazania temperatury silnika



Kulin
22-12-06, 11:02
Witam.

Mam problem ze wskazaniami temperatury silnika, wskazówka ani milimetr się nie podnosi, nawet po długiej jeździe, termostat dobry, silnik trzyma temperaturę, z nawieu leci gorące powietrze. Dotyczy to Hondy z 97 roku 2.0 DT. Może ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć sprawdzanie ?

Rikoo
22-12-06, 11:04
zacznij od sprawdzenia zegarow

Konrad84
22-12-06, 11:18
Też obstawiam zegary, bo jak wszystko inne chodzi ok to napewno nie czujka

KRooL
22-12-06, 13:25
Też obstawiam zegary, bo jak wszystko inne chodzi ok to napewno nie czujka

A jak jest w 6 gen? Są 2 czujniki?
Bo jeśli tak to może czujnik temp do kompa masz dobry, ale ten na deske uklękł...

mellucci
06-02-07, 14:50
u mnie to samo jest :) ale wskazowka po jakims czasie sie podniesie do gory mniej troche od połowy ;>

xms
07-02-07, 08:37
zdecydowanie jeden z czujników. Tam są 2 albo 4 czujniki, ja u siebie wymieniłem dwa (taki malutki i taki większy)do tego większego są podłączone kabelki zaraz przy termostacie więc łatwo znaleźć mniejszy wymienił mechanik i nie wiem gdzie jest. W każdym razie wskazówka działa ale musi być jeszcze jakiś czujnik bo wszystko jest ok a wskazówka nie dochodzi do połowy, wiatrak włącza się dopiero na czerwonym polu choć woda się nie gotuje (błędne wskazania wskazówki)

mellucci
07-02-07, 12:21
a jaki koszt tego jest ? około
?

tasiek87
07-02-07, 13:56
eee ja stawiam na termostat :P ostatnio mialem to samo!!Autko jechalo ciagle na ssaniu ;p.Wskazówka sie nie podnosila bo termostat poszczal na chlodnice (byl zepsuty)pozdro...63,40zł tyle kosztuje termostat aaa wymiania-sam :P

NoFear
10-02-07, 12:31
a moze uwalony masz zwój w wskaźniku temp

Lipek
05-11-07, 18:20
Witam, w civic mojej dziewczyny (D15B2 Vgen) zauważyłem, że od paru dni wskazowka temperatury leży caly czas na dole-nawet po przebyciu kilkudziesieciu km. Gdy auto pojezdzi troche po zakorkowanych ulicach-wtedy jest na wlasciwym poziomie. Silnik trzyma temperaturę, z nawiewu leci cieple powietrze-termostat wydaje sie byc ok. W zegarach nic nie bylo grzebane-wiec raczej to nie to...Czy wina moze lezec po stronie czujnika temperatury?

kendzior
13-11-07, 01:00
Lipek miałem podobny problem , byłem u mehcanika bo myślalłem że mam coś z termostatem ale jak opisałem swoj problem to mechanik powiedział mi że japońce sie ciężko nagrzewają i na zime najlepiej chlodnice zakryć kartonem :)) zrobilem tak i juz temperature mi wskazuje i wrocila do normy :)

kwiatus19
13-11-07, 01:09
na zime najlepiej chlodnice zakryć kartonem :)) zrobilem tak i juz temperature mi wskazuje i wrocila do normy :)

A na lato dołóż sobie wiatrak na przyssawce do szyby i będziesz miał nie Hondę a Poloneza.

:bicie:

A i jeszcze ukłony dla mechanika :hinczyk: ;)

Marci
13-11-07, 08:39
Kendzior tez mysle ze ten twoj mechanik to jakis wybitny specjalista od Hond, nie sluchaj rad typu "zakryj kartonem", moim zdaniem masz padniety termostat. Mialem to samo, wymienilem termostat (maly koszt czesci+wlasna robocizna) i wszystko jest w porzadku, strzalka zaczyna sie podnosic po ok 1 km jazdy, nawet w zimne (czyt. mrozne) dni. Tak wiec wymien termostat a karton oddaj na makulature :d

arekwu
07-01-08, 14:20
strzalka zaczyna sie podnosic po ok 1 km jazdy, nawet w zimne (czyt. mrozne) dni.

Czyli to nie jest dobrze, jak strzałka jest u dołu skali? W swoim aucie wymieniałem chłodnicę (dziura była i wszystko wyciekało, strzałka latała na czerwone pole - musiałem włączać nawiew, wtedy wracała - więc czujniki temperatury chyba ok?).
Teraz strzałka idzie do połowy dopiero po kilkunastuminutowym staniu w korku...może przez to że jest zima i zimno?

Przy normalnej jeździe, po około 20-30 km dochodzi do dwóch kreseczek tylko...

To dobrze czy nie? Bo w sumie coś ostatnio dużo pali, a nie wiem czemu...da się to jakoś sprawdzić czy to ten padnięty termostat? (ciepły nawiew w kabinie działa, wentylator ten duży też sie chyba załącza ale bardzo rzadko (widziałem to tylko może z dwa razy jak było ciepło..))

patyk_lks
07-01-08, 14:45
Jezeli po 2 -3 km by dobiła do 2 kresek to byłoby ok ale po 20-30! Da się sprawdzić czy termostat jest padnięty(szukaj) ale według mnie nie ma sensu wyjmować go 2 razy i kupić od razu nowy. Mały koszt a masz pewność.

picek0011
18-01-08, 10:53
Witam. mam podobny problem w swojej d13b2, tzn. gdy jest zimno strasznie cięzko jest mi ja zagrzac (przy włączonym ciepłym nawiewie), ale problem znika przy wyłączeniu nawiewu. wtedy wskaznik wznosi sie do połowy i tak zostaje, a gdy jeszcze raz włacze nawiew (ciepły) to momentalnie spada. myślałem ze to moze termostat ale juz sam nie wiem...