PDA

Zobacz pełną wersję : skrzypi z prawej strony z przodu



palermo444
27-11-10, 16:17
witam mam nową (używana) maglownice a strasznie mi coś skrzypi z prawej strony rozumiem ze to nie ma innej możliwości jak tylko górny lub dolny sworzeń ....

proszę o poradę

kupeja_style
27-11-10, 17:40
może skrzypieć guma na amorze jak jest za ciasna, u mnie tak wlasnie jest :p

palermo444
27-11-10, 18:49
ale najbardziej skrzypi jak sie porusze kierownica wiec to chyba nie amor ?

raczas
27-11-10, 19:06
Może to być sworzeń u mnie tak było dostałsię do niego piasek i skrzypiał!

palermo444
27-11-10, 19:17
Może to być sworzeń u mnie tak było dostałsię do niego piasek i skrzypiał!

a ktory u ciebie skrzypial ? dolny czy gorny .......... okropny dzwiek skrzypiacych drzwi bardzo nie przyjemne

reaktor
27-11-10, 19:59
dolny zazwyczaj skrzypi wez strzykawke i wlej olej pod gume jak przestanie skrzypiec masz odpowiedz-sworzen do wymiany

thompson17
27-11-10, 20:37
dokładnie, u mnie tak było tylko że z lewej strony-jak stara szafa:D
wstrzyknąłem olej, ucichło i wymieniłem i jest gites:)

alvaro_666
27-11-10, 20:50
a moze jak ci ktorys mechanik to wymienial to gume na sworzniurozerwal i cos tam sie dostalo i skrzypi

raczas
28-11-10, 12:31
dokładnie u mnie guma była zerwana i skrzypiał bo dostał się do niego piasek a który to był chyba dolny ale dokładnie nie pamiętam
wjedz na kanałi oblukaj na ktorym guma jest zerwana

palermo444
28-11-10, 15:54
naoliwiłem dolny i narazie ustało ale pewnie niedługo będzie do wymiany :)

bastian1982
01-12-10, 11:00
Nie czekaj z wymianą bo jak wyleci to troche wiecej problemów.

palermo444
22-12-10, 10:45
dolny wymieniony był wybity ale dziwne bo na szarpakach nic nie wyszło dopiero jak go wyjęliśmy to sie okazało ze ma luz

thompson17
22-12-10, 11:20
mi skrzypiało na potęge, wymieniłem dolny i wogóle nie miał luzów, był jak nowy, a skrzypienie od ręki ustało, a skrezypiało mi drugi rok...
także sam nie wiem jak do tego podchodzić...jak widac to nie jest zasadą że jak skrzypi to ma luz:rolleyes:

sivy
22-12-10, 12:48
jak skrzypi to znaczy ze pod hume dostał sie syf lub woda i wypłukała smar którys powinien zbajdowac sie pod guma wtedy zaczyna skrzypieć :)

palermo444
22-12-10, 14:07
co by nie bylo to trzeba najlepiej caly wymienic bo sikanie oleju jest tylko dorazne na dzien lub dwa :)

sivy
22-12-10, 15:24
zgadza sie

thompson17
22-12-10, 22:23
no własnie nie bardzo sie zgadza :rolleyes:
u mnie skrzypiało jak stara szafa rok temu, wstrzyknąłem oleju i na pół roku był spokój, może troche dłużej i jak zaczęło teraz skrzypiec to wymieniłem, a okazało sie tak jak juz pisałem że był w idealnym stanie, zero luzów itp...

sivy
22-12-10, 22:26
no widzisz widocznie twoja guma była jeszcze w miare szczelna :P bo np moja już nie był szczelna i co wstrzyknąłem to wyleciało hehe

thompson17
22-12-10, 23:30
no tak, tylko że jak skrzypi to znaczy że chodzi "na sucho" i może sie część po prostu zniszczyć :)
więc ciężko tu o rozsądek, wymienić i tyle, żeby spać i jeździć spokojnie

palermo444
23-12-10, 00:32
dokładnie jak skrzypi to trzeba go łyknąć odrazu, nie duży koszt części i robocizny nie ma porostu co zwlekać

mordi
24-12-10, 17:06
u mnie skrzypialo jak pekla sprezyna a nie bylo nic czuc.. siedizala krzywo i na wybojach ocierala o amor i skrzypialo.. druga opcja to wachacz gorny najczesciej albo sworznie:))

thompson17
25-12-10, 00:03
a Panowie powiedzcie mi, nie będe zakładał nowego tematu, mianowicie:

jak jade po nierównościach- nie dziurach, gdy buda miękko przysiada w dół to słychać dźwięk, który ciężko opisać- prawe tylne koło chyba, coś w rodzaju jakby sprężyna wskakiwała w swoje miejsce, tego typu dźwięk takiej sprężyny, wiem że to niewiele ale może to pomoże jakoś :)
ps: gdy naciskałem na postoju bude za bagażnik to na zewnątrz nic nie słyszałem a dziewczyna w środku słyszała:/ ma ktos jakieś typy co to mogł by być?

mordi
25-12-10, 09:20
ja obstawiam cukierki albo tuleje którąś lub ostatecznosc to cos z amorem.. jak mialem wybita tuleje to przy hamowaniu np mi obijala ..

thompson17
25-12-10, 16:13
no generalnie mam do wymiany oba cukierki, czyli one moga wydawać taki dźwięk "sprężyny wskakującej w coś" ? :D

palermo444
29-12-10, 15:33
no generalnie mam do wymiany oba cukierki, czyli one moga wydawać taki dźwięk "sprężyny wskakującej w coś" ? :D

tak dokladnie mam to samo oba cuksy do wymiany i to powoduje taki dzwiek i dodatkowo dupa cala lata :cool:;)

mayday-82
29-12-10, 18:41
mam to samo :( ale kupię chyba poliuretanowe na twardy zawias bo Oem może długo nie wytrzymać co sądzicie o tym???

windriders
29-12-10, 18:44
Podepnę się pod temat. Mi skrzypi z lewej strony. A co dziwne skrzypi ( odgłos starych zamykanych drewnianych drzwi) gdy jest mokro, jak jest sucho to cisza spokój pojedże trochę po śniegu tzn zrobię tak ok 10 km to znów zaczyna się niemiłosierne jęczenie Pojechałem do mechaniora ale niestety było sucho i nic nie skrzypiało opowiedziałem mu o tym to powiedział że na odwrót powinno być ale tak nie jest. Podnieśliśmy samochód do wymiany górne wahacze. Po wymianie i oględzinach że wszystkie sworznie są całe nie powybijane itd.Przez jakieś 30 km było git. Ale spadł snieg zrobiło się mokro i znów to samo jakie macie pomysły??? Dodam że na moje oko skrzypienie dochodzi z pod tej gumki co wychodzi z maglownicy . Skrzypi przy skręcie najbardziej w lewo i na nie równościach. ;/ załamka normalnie.

mordi
29-12-10, 18:54
z przodu? moze tuleje gornego wachacza, lub sprezyna? moze pekla albo sie zsunela troche?? sprawdz..

windriders
29-12-10, 19:01
Tulejki sworzeń nowe razem z całym wahaczem dziś wymieniane, sprężyna cała ale w Ej9 96r. amor ze sprężyną się nie obraca wogulę nie obraca się z kołem koło obraca się na sworzniach wahacza dolnego i górnego. Mechanik patrzył resztę sworzni i były ok. A może Maglownica??? Ale nic się z nią nie dzieję. Nie wiem nie mam pomysła może drążek kierowniczy tam jest jakiś gumowy przegub??

thompson17
29-12-10, 22:43
Wracając do cukierasów to lepiej kupić w ASO niż jakieś poliuretany, przereklamowane to jest...

mayday-82
29-12-10, 23:18
ja mam w VI genie na przodzie i nie narzekam wręcz przeciwnie :p:p:p

Homie
07-01-11, 00:09
To i ja się podebne od jakiegos tygodnia gdy dłużej jeżdżę co najmniej 30 min to nagle gdy skrecam kierownica w prawo (czesciej skrzypi) bądź lewo słysze pisk jakby cos ocierało się w ruchu o "cos"
stawiam że to cos z drążkiem kierowniczym ? Dodam że przy małych prędkosciach tego nie słychać i pisk nie zawsze jest "słyszalny" np raz piszczy raz nie ;/ macie panowie jakies propozycje co to moze być?:)