PDA

Zobacz pełną wersję : pękająca przednia szyba Civic 5d



cornel82
26-11-10, 21:42
witam

mam jedno pytanko :)

3 tygodnie temu zmieniłem silnik na b18 (wczesniej d14a2) niestety nie zamontowałem jeszcze rozpórki. kilka dni temu pojawiło mi się pęknięcie w prawym dolnym rogu i ciągle sie powiększa. Możliwe że te pękniecie jest z powodu braku rozpórki??

reXio
26-11-10, 22:30
Nie sądzę. Ori rozporka nie posiada wielkich umiejętności ;) Zbieg okoliczności. A masz dol rozparty u siebie?

makaveliooo
26-11-10, 22:54
Pękniecie w dolnym prawym rogu tez mialem jak kupilem auto takie dosc dlugie no nie wiem ile z 40 cm :D ale wymienilem, wyszlo z 450 zl z montazem wiec tragedii nie ma ;p a co bylo powodem? nie wiem poprzedni wlasciciel mowil ze kamyk i poszlo dalej, ale cos mi sie wierzyc nie chce

szastal
26-11-10, 23:51
Gdzieś czytałem opinie na forum właśnie że rozpórka pomaga w temacie pękającej przedniej szyby, ale nie sprawdzałem u siebie jak by było jak bym ją zdjął

darp4
26-11-10, 23:54
No ponoć ma pomagać, wolę wydać 50zł niż 450zł.

szastal
26-11-10, 23:55
W swoim miałem seryjnie więc nie mam porównania, ale w żony 3d zakładałem dodatkowo i niby tam ciut czuć że buda z przodu bardziej sztywna

cornel82
26-11-10, 23:58
rozpórkę mam już od dawna tylko nie miałem czasu jej założyć :(

jutro z rana biore się za montaż rozpórki, zobaczymy :)

a może ktos z kolegów ma namiary na w miare uczciwego szklarza :) na terenie warszawy lub okolicach??

janisz
27-11-10, 00:22
Mi szybka pękła w rogu przez korozję.
A wymieniłem sobie sam :P

cornel82
27-11-10, 00:31
Mi szybka pękła w rogu przez korozję.
A wymieniłem sobie sam :P

też bym sobie sam wymienił, ale brak czasu mi na to nie pozwala :)

salvadore
27-11-10, 01:16
u mnie szyba pekla samoistnie - nie pamietam czy mialem juz rozporke. Ja slyszalem inna teorie ktora potwierdzil gosciu od szyb i jeszcze brat kolegi ktoremu to sie stalo. szyba lezy na takich malych nozkach. jak one zaczynaja korodowac to zaczynaja puchnac i wprowadzac naprezenia do szyby - no i trach szyba peka. wiec zwroc uwage jak bedziesz wymienial szybe zeby te nozki przeczyscili papierem sciernym i zabezpieczyli jakims specyfikiem.

rafsio
27-11-10, 05:00
Mi też szyba pękła, a mam rozpórki i staby, u nas miękka blacha jest i wszystkie drgania są bardzo odczuwalne, mi pękła tam gdzie jest naklejka rejestracyjna.

pawlosz
27-11-10, 10:23
u mnie szyba pekla samoistnie - nie pamietam czy mialem juz rozporke. Ja slyszalem inna teorie ktora potwierdzil gosciu od szyb i jeszcze brat kolegi ktoremu to sie stalo. szyba lezy na takich malych nozkach. jak one zaczynaja korodowac to zaczynaja puchnac i wprowadzac naprezenia do szyby - no i trach szyba peka. wiec zwroc uwage jak bedziesz wymienial szybe zeby te nozki przeczyscili papierem sciernym i zabezpieczyli jakims specyfikiem.


To jest prawdopodobnie problem rdza napiera i szyba puszcza.
Osobiscie polecanzaklad na Sadybie. Szybko i za rozsadne pieniadze.
http://www.autoszyby.com/

cornel82
27-11-10, 12:30
Mi też szyba pękła, a mam rozpórki i staby, u nas miękka blacha jest i wszystkie drgania są bardzo odczuwalne, mi pękła tam gdzie jest naklejka rejestracyjna.

mi tak samo pękła


u mnie szyba pekla samoistnie - nie pamietam czy mialem juz rozporke. Ja slyszalem inna teorie ktora potwierdzil gosciu od szyb i jeszcze brat kolegi ktoremu to sie stalo. szyba lezy na takich malych nozkach. jak one zaczynaja korodowac to zaczynaja puchnac i wprowadzac naprezenia do szyby - no i trach szyba peka. wiec zwroc uwage jak bedziesz wymienial szybe zeby te nozki przeczyscili papierem sciernym i zabezpieczyli jakims specyfikiem.

w przyszłym tygodniu zobacze o co chodzi, dzieki

ps. Mam nadzieje że sie kiedyś złapiemy na mieście :) w koncu warszawa to małe misteczko :) ciekawy jestem jak lata twoje d15

pzdr


To jest prawdopodobnie problem rdza napiera i szyba puszcza.
Osobiscie polecanzaklad na Sadybie. Szybko i za rozsadne pieniadze.
http://www.autoszyby.com/

dobrze sie składa bo mieszkam na mokotowie. podjade do nich na tygodniu, a jak nie dam rady to ogrne to sam w przyszły weekend

pzdr

vtec
28-11-10, 10:39
Był już taki temat na forum. W naszych 5D szyby w tym miejscu pękają nagminnie. To jedna z "typowych" usterek naszych aut.

reXio
28-11-10, 11:48
Ja slyszalem inna teorie ktora potwierdzil gosciu od szyb i jeszcze brat kolegi ktoremu to sie stalo. szyba lezy na takich malych nozkach. jak one zaczynaja korodowac to zaczynaja puchnac i wprowadzac naprezenia do szyby - no i trach szyba peka. wiec zwroc uwage jak bedziesz wymienial szybe zeby te nozki przeczyscili papierem sciernym i zabezpieczyli jakims specyfikiem.

U nas sa 2 podstawki pod szybe. Plastikowe :) I w dodatku sprezyste. Sluza do wstepnego ulozenia szyby podczas jej osadzania. Pozniej mozna je nawet wykrecic choc to nie one sa winne. Glownie winna jest korozja pod klejem. Tworza sie naprezenia i stad sa strzaly.

cornel82
28-11-10, 22:53
ok, dzięki chłopaki jutro jak znajdę trochę czasu do podjadę do szklarza. pzdr

ps. Jakby co to mam troche gratów do 5D i Aerodecka (pozostałości po rozbiórce angola). W razie pytań cornel82@op.pl

pozdrawiam

ForestG
29-11-10, 00:52
Chłopaki no litości naprężenia które powstają na zakręcie są większe od tych spowodowanych delikatnym puchnięciem oprawy. No ile sama oprawa odda? Sensowniej jest mówić że jeśli są naprężenia od puchnięcia do tego mamy zakręt i kamyk to pęknięcie jest. U mnie był pajączek zmotywowałem się założyłem rozpórkę i dalej nie rośnie. Przegląd bez problemu i na wymianę się nie zapowiada szybkie zakręty też nie powodują zwiększania się pęknięcia. Tyle że ja nie pozwoliłem żeby ono urosło. Od razu jak się pojawiło to dałem rozpórkę i problem z bani.

reXio
29-11-10, 01:25
Tą seryjną z VTi? Sądzisz że ona jest aż tak solidna? Watpie... wystarczy ją chwycić pośrodku i zginąć w dol i w górę aby się przekonać jak jest "sztywna". A mocy pudziana nie mamy raczej. Samochód podczas ostrej jazdy generuje o wiele większe naprezenia.

salvadore
29-11-10, 11:15
mi tak samo pękła



w przyszłym tygodniu zobacze o co chodzi, dzieki

ps. Mam nadzieje że sie kiedyś złapiemy na mieście :) w koncu warszawa to małe misteczko :) ciekawy jestem jak lata twoje d15

pzdr



dobrze sie składa bo mieszkam na mokotowie. podjade do nich na tygodniu, a jak nie dam rady to ogrne to sam w przyszły weekend

pzdr

ja tez z mokotowa, mozemy sie spiknac:]

MikeFoto
29-11-10, 11:21
Gdzieś czytałem opinie na forum właśnie że rozpórka pomaga w temacie pękającej przedniej szyby, ale nie sprawdzałem u siebie jak by było jak bym ją zdjął

Wydaje mi się, że to raczej nie pomoże. Na przykład, Matiz mojej żony fabrycznie ma rozpórkę (hehe, byłem w szoku jak to zobaczyłem :) ) , a szybę ostatnio wymienialiśmy bo pękła. Zresztą to częsta usterka Matizów....

sane
29-11-10, 11:29
szyby pękają samoistnie w tych modelach - wada konstrukcyjna. był już wątek na forum o tym i bardzo wiele osób się na to skarżyło.

mi osobiście też pękła szyba i zazwyczaj wszystkim pęka w tym samym miejscu - na dole po prawej od podszybia.

seryjna rozpórka VTI jest wystarczająca - śmiem nawet twierdzić, że jest dużo lepsza niż np. Megan Racing, które się zakłada chyba tylko do lansu ;)

czester
08-12-10, 22:40
Panowie litości. Pękanie szyb to efekt słabej sztywności konstrukcji naszych aut. Rdzewienie itp to co najwyzej jakis marny odsetek pośród wszytkich pękniętych szyb. Ja juz zmieniłem 3 razy choc przyznam ze raz to po kamieniu. Wiecej pekniec moze byc spowodowanych silnym nagrzewaniem się auta wewnątrz i gwałtownymi zmianami temperatury. Nie jezdzijcie po wykrotach i dziurach choc łatwo sie u nas mówi... no i w terenie to tez nie defender, noga z gazu na gruntowej drodze i dołki delikatnie brać. Wpływ rozpórki na pękanie szyb raczej też niewielki. Mam i pękła na postoju kilkumiesięcznym gdzie autem kompletnie nikt nie jezdził. pozdrawiam.

mafia35
09-12-10, 09:38
Z tym jest chyba jakaś loteria. U mnie szyba jest ta sama od nowości... Ale profilaktycznie założyłem rok temu OEM rozpórkę.

reXio
09-12-10, 09:55
Moze strzelaja u ludzi bez przedniej dolnej?

sane
09-12-10, 10:22
Ja mam przednią dolną z fabryki i też mi strzeliła, ale nie miałem wtedy górnej.

W niektórych autach innych marek wkłada się rozpórki górne, żeby właśnie nie pękały szyby - np. w Skodzie Favorit pękały szyby samoczynnie dopóki fabryka nie zaczęli wkładać rozpórek.

reXio
09-12-10, 10:43
Fakt, masz ten sam motor. Dziwne. Choc ja szybe wymienialem juz 2 razy wiec moze nie miala szansy strzelic.

civic-5
09-12-10, 20:59
tak jak wszyscy ... chlopaki wiekszosc z nas narzeka wlasnie na pekanie szyb tylko i wylacznie w jednym miejscu czuli pod naklejka tablicy rejestracyjnej, jak juz inni wspomnieli ja tez dopowiem ze co raz kazdy mi mowil, ta wada w tych autach to jest wlasnie spowodowane korozja ktora robie sie samoistnie pod szyba ... korozja napiera, po pewnym czasie pod wplywem drgan itp peka, niestety tez bylem zmuszony wymienic szybe ...

comatose
09-12-10, 22:14
Panowie to może powiedzie ile taka szyba z wymianą kosztuje? Wprawdzie moja nie pęka, ale mam 4 uszkodzenia od kamyków które kwalifikują się do klejenia. Cena 1 punktu to 100zł, ciekawy jestem czy zamiast wydawać 400zł za naprawę uszkodzeń nie wartałoby dołożyć parę zł i mieć nową szybę. Komfort użytkowania całkiem inny przecież ;)

mafia35
09-12-10, 22:47
Moze strzelaja u ludzi bez przedniej dolnej?

Nie sądzę... Ja przednią dolną dopiero zainstalowałem ;)
Ojciec daawno temu miał ten problem w Toyocie Carinie II. Oryginał się trzymał aż do historii z kamieniem. A później przyszla era pękających szyb, które już nie były fabryczne. Albo dziadowskie szyby sprzedają albo takie naprężenia na samochodzie są. Dodam tylko, że po tej orginalnej były jeszcze 3. Pękały w tym samym miejscu (na środku przy podszybiu). 4 szyba była 3x droższa i historia się nie powtórzyła.

civic-5
09-12-10, 23:20
wymienialem niedawno.... nowa szyba ze wstawieniem w jaan glasie ... zaplacilem po znajomosci 450 zl ... za szybe zaplacilem 280... + 140 wstawienie... 30 zl koles wzial ... ze tak powiem za usuniecie korozji przez ktora pekala szyba... tak to wyglada po ZNAJOMOSCI... bo tak to sama szyba w jaanie kosztowala okolo 470 zl.

demonobiker
10-12-10, 10:47
w częstochowie w janie szyba z wymiana 450zl 350zl szyba + 100zl wymiana byłem wczoraj sie dowiadywać...(bez znajomości)

civic-5
10-12-10, 10:55
no to powiem Ci ze ****** okazja ... :)

reXio
10-12-10, 10:59
U mnie ceny podobne.

A co do korozji to je mam ta sama teorie. Najgorsze jest to jak Ci robia na odpiernicz. Na okolo szyby pod klejem jest korozja, na to wala klej i zalatwione. I potem sie rodza mity o pekaniu szyb. Wazne zeby miec jakis zaufany warsztat i by zrobili to do porzadku wraz z czyszczeniem podszybia, malowaniem i dopiero na to klej i szyba.

civic-5
10-12-10, 12:18
dokladnie dokladnie rexio ale wlasnie mowie jak dobrze zagadasz to zrobia to dokladnie ... dla mnie wyczyscili korozje, i to dosc doglebnie i zapodali na to jakis swoj specyfik. Zobaczymy jak to bedzie.

krzys_o
10-12-10, 13:20
... dla mnie wyczyscili korozje, i to dosc doglebnie i zapodali na to jakis swoj specyfik. Zobaczymy jak to bedzie.

Dla mnie też tak zrobiono i wytrzymało tylko 2 lata, dlatego teraz planuje sam wyciąć szybę i zrobić z tym porządek po swojemu tak żeby było na dłużej. Dodam jeszcze że założenie rozpórki powstrzymało dalsze pękanie szyby, przy poprzedniej jej nie miałem i przy pierwszym razie w zimie jak ustawiłem nawiew ciepłego powietrza na szybę od razu pękła w oczach. Teraz tego nie ma ale do przeglądu w czerwcu muszę coś z tym zrobić bo nie przejdę.

civic-5
10-12-10, 19:53
no to i ja bede musial pomyslec o rozpórce ... bo bedzie kiepsko.

Robal83
13-12-10, 14:50
mi też szyba pękła przy naklejce

civic-5
13-12-10, 21:13
wiec masz ... korozje pod szyba.

Robal83
14-12-10, 17:48
pewnie ze mam:( i pękła koło naklejki

civic-5
14-12-10, 22:03
Robal nikt nie chce Cie smucic, ale prawdziwa rzeczywistosc przedstawia sie tak: szyba juz CI "penknęła" ... bedzie pekac z nia na dzien (z powodu wibracji) coraz bardziej... tym Bardziej ze teraz jest zimno i wogole, mrozy itp. wiec niepozostaje nic innego jak szukac za wczasu nowej szyby, chyba ze chcesz wstawiac nowa w niedalekiej przyszlosci. Oby nie pękła w czasie jazdy, bo i tak bywalo. Powodzenia.

Robal83
15-12-10, 12:17
ja wiem zdaje sobie sprawę, wymienić szybę na nową i zabezpieczyć miejsca gdzie dopadła je korozja.Pozdro

darp4
23-05-11, 09:55
Jakiego producenta szybę polecacie?

Mimo rozpórki i omijania dziur pękła:(

johny-b
23-05-11, 10:26
mi tez strzelila, polecacie jakieś konkretne miejsce w wawie gdzie można wstawić?
Dzwoniłem w kilka miejsc i gdzieniegdzie wprost mi powiedzieli ze klada na rdze nowa szybe. zal

wrcsti
23-05-11, 10:28
Ja nie dawno robiłem ruda w poszybiu i dookoła + wymiana szyby(Pilkington z zielonym paskiem) koszt= 1000,00
Dariusz Błoński ul. Arkuszowa 57
jeżeli chcesz i możesz podjechać w godz.7-15 na Podleśną do IMGW to moge jutro Hanią przyjechać i sobie obejrzysz jego robote.

reXio
23-05-11, 12:02
Praktycznie wszyscy klada nowa szybe na rdze, taka przykra prawda. Jesli juz to ruszac to jedynie z oczyszczeniem i malowaniem podszybia. Tylko jesli mam byc szczery to ten 1000 to cholernie drogo!

Szybe mozna samemu wyciac, oczyscic calosc, usunac rdze, zabezpieczyc i tak pojechac na klejenie nowej szyby.

wrcsti
23-05-11, 12:06
Szybe mozna samemu wyciac, oczyscic calosc, usunac rdze, zabezpieczyc i tak pojechac na klejenie nowej szyby.
i sam dobierzesz podkład, lakier , utwardzacz i sam wysuszysz... hmmmmmmmmmmm jeżeli masz kabinę albo garaz i masz pojęcie o malowaniu to prosze bardzo. Jeżeli uważasz, że to jest drogo to dla odmiany na Rudzkiej krzykneli mi, bez szyby( za która wyliczyli mi 850), 1500,-

reXio
23-05-11, 12:09
Zalezy od stopnia korozji, jezeli jest jej niewiele to ja bym to nawet hammerite pociagnal :p

wrcsti
23-05-11, 12:10
wada naszego modelu(oprócz nadkoli) jest poszybie, które szybko leci...

johny-b
23-05-11, 12:38
Dzowniłem w kilka miejsc. Ceny wachały się od 450 zl do 650 zł. Część z tych warsztatów obiecywała wyczyszczenie i zabezpieczenie podszybia.
Ciekaw jestem jak bardzo jest to "czyszczone" i "zabezpieczane", skoro Tobie zrobili to za 1000 zł to pewnie masz profi robotę zrobioną.
Co sądzicie o http://www.autoszyby.waw.pl/index.php tam gadałem z kolesiem, odniosłem wrażenie, że wie z czym to się je. Twierdzi, że zrobił w tym roku 30 civiców. I jeszcze z innej beczki, odzyskują naklejkę z nr tablicy rejestracyjnej?

sane
23-05-11, 12:40
Na Poznańskiej 21 w Morach za szybę 450 zł chcą, więc dość tanio...
Co do usunięcia rdzy, to podjadę zapytam jak już będę wymieniał szybę...

wrcsti
23-05-11, 12:49
I jeszcze z innej beczki, odzyskują naklejkę z nr tablicy rejestracyjnej?
ja robiłem podszybie i lewy słupek. tak, odzyskują

reXio
23-05-11, 14:07
Odzyskuja ale taka naklejka wyglada srednio, ja bym zainwestowal w nowa.

mickee
23-05-11, 16:03
U mnie odzyskali naklejkę i nie wiem jak to zrobili, ale nie ma żadnych śladów, że była przeklejana. Pewnie wszystko zależey od naklejki i speca, który to robi.

rafsio
23-05-11, 16:28
u mnie na ciepło zdejmowali naklejkę.

darp4
23-05-11, 17:45
Ponowię pytanie. Jaki producent szyby?

Robal83
23-05-11, 18:00
pilkington

Hondziarz84
23-05-11, 19:08
Ja zmieniałem ostatnio i też mam pilkington.

wrcsti
23-05-11, 20:39
o ile sie nie myle to jest jedyny producent, który robi zamienniki do nas.

mickee
23-05-11, 22:43
Oprócz Pilkingtona Nord glass robi i jeszcze jedna jakaś firma ale nie pamiętam jaka.

domingez
24-05-11, 14:55
W mojej Hondzie po tym jak trzem znajomym pękła szyba z prawej strony przy naklejce zagościła rozpórka i problem narazie się nie pojawił. Generalnie dobrym pomysłem jest ubezpieczyć szyby - wydatek około 40 zł na rok, więc tragedii nie ma, a spokój gwarantowany:)

darp4
24-05-11, 15:34
W mojej Hondzie po tym jak trzem znajomym pękła szyba z prawej strony przy naklejce zagościła rozpórka i problem narazie się nie pojawił. Generalnie dobrym pomysłem jest ubezpieczyć szyby - wydatek około 40 zł na rok, więc tragedii nie ma, a spokój gwarantowany:)

no mi pękła mimo rozpórki :(

Dextero
09-07-11, 21:56
Mnie również przytrafiło się pęknięcie szyby. W moim przypadku przypuszczam, że dostałem kamieniem (widoczny odprysk), a jako, że była lekka korozja w podszybiu, zrobiło się pęknięcie. Poszło w to samo miejsce co u większości, czyli w dół przy nalepce. Dziś przyszedł dzień wymiany. Za szybkę z zielonym paskiem zapłaciłem 310zł.
A tu kilka fotek z wymiany:

Pęknięcie na szybie
http://images39.fotosik.pl/950/8caf4fc09e74443egen.jpg

Demontaż wycieraczek i podszybia
http://images35.fotosik.pl/781/056916c97938384b.jpg

Wyciąganie spinek
http://images47.fotosik.pl/968/87c6f2c76ba73689gen.jpg

Demotnaż bocznych listew
http://images49.fotosik.pl/957/c30cc10e202fe7ae.jpg

Ściągnięte osłony słupków w środku auta
http://images35.fotosik.pl/781/c8ef15219c5b163a.jpg

Wycinanie szyby cieniutkim, ale mocnym drutem
http://images39.fotosik.pl/950/464b51e1f7fdc005.jpghttp://images43.fotosik.pl/968/06ec512ca7f2a78agen.jpg

A tu już Hanka bez szyby
http://images35.fotosik.pl/781/7fca9f80c5fd071d.jpghttp://images49.fotosik.pl/957/5dc5fc9b320645begen.jpg

Po wyjęciu szyby nie było widać miejsca korozji. Dopiero przy dokładnym czyszczeniu i usuwaniu starego kleju, zauważyłem miejsce korozji. Radzę więc, jak będziecie wymieniać szybe by dokładnie oczyścić i obejrzeć podszybie. Albo przypilnować fachowca by to zrobił. Miejsce korozji oczyściłem i zabezpieczyłem. Przy okazji podgiąłem blachę od wlotu powietrza, aby woda pasażerowi na nogi nie ciekła. Nałożyłem też w to miejsce kapturek z plastiku, dla pewności, że tam już woda nie spłynie. Później odtłuszczenie miejsc w na które będzie nakładany klej. Rozprowadzenie kleju na krawędzie szyby wymaga precyzji. Następnie nakładamy szybę i zabezpieczamy przed jej przemieszczeniem. U dołu szyby ustawiamy i dokręcamy plastikowe podpórki. Montujemy to co rozebraliśmy i po sprawie. Nalepka po podgrzaniu szyby ładnie zeszła po podważeniu nożykiem tapeciarskim.
Tak się moja nowa szybka prezentuje
http://images39.fotosik.pl/950/cafb3de5aaa4d2c0.jpg

rafsio
09-07-11, 22:45
ok:) coraz więcej tych pękających szyb

MikeFoto
11-07-11, 11:31
Dobra relacja, ale myślę że raczej większość odwiedzi fachowca niż zrobi to samemu. Z dwóch powodów:
- w razie złego montażu, przecieku jedziemy z reklamacja :),
- szybiarze mają fajny trik na usunięcie naklejki rejestracyjnej ze starej szyby i przeniesienie jej na nowa bez jej uszkadzania.

I dlatego osobiście wolę takie rzeczy zlecić. W moich okolicach szybiarze liczą sobie jak mnie pamięć nie myli 90zł za wymianę.

............ TapaTalknięte z mobilnego dywajsa przez TapaTalk .........

Matixs
11-07-11, 21:40
Witajcie. W mojej Hondzie też parę miesięcy temu pękła szyba, pęknięcie doszło już prawie do połowy szyby. Można to zabezpieczyć żeby nie poszło dalej czy jak najszybciej wymienić całą szybe?

mafia35
11-07-11, 23:24
wymienic. no chyba ze chcesz sie pozbyc dowodu rej.

MikeFoto
12-07-11, 07:49
Dokładnie jak pisze mafia. Za pękniętą szybę auto nie powinno przejść przeglądu, a policjant ma prawo zabrać dowód i skierować na przegląd.

............ TapaTalknięte z mobilnego dywajsa przez TapaTalk .........

fedur
16-07-11, 23:43
Mialem identyczne pekniecie jak Dextero. Cena podobna za wmiane szyby z pasem, ktorego w oryginale nie mialem. 30zl roznicy w cenie za szybe pasem. W dolnym lewym rogu bylo malutkie onisko korozji, co wprowadzalo pewne naprezenia na szybie, a ze buda civica do sztywnych nie nalezy szyba pekla ktoregos dnia. Plusem wymiany jest to ze w nocy zanej ryski nie widac. Minus ze przy wymianie spinki mi polamali na podszybiu barany. a 1 szt ok 2zl kosztuje. Blaszke tez wygielem przy okazji bo wczesniej woda leciala do srodka, oraz usunelem liscie z podszybia. Do dzis suchutko.

Matixs
25-07-11, 13:46
Cześć. Zna ktoś z was może jakiś dobry i tani warsztat gdzie wymienią mi tą szybę? Chodzi mi tylko o wymianę bo szybę już sobie sam załatwię. Najlepiej żeby było w Lublinie lub okolicach.

panmisiek
25-07-11, 22:21
Ja mam małe pękniecie w miejscu naklejki rejestracyjnej, jakieś 5cm długości a przegląd muszę zrobic bo od 1lipca jeżdżę bez. Z takim małym pęknięciem zrobię przegląd?

johny-b
26-07-11, 08:48
Ja mam małe pękniecie w miejscu naklejki rejestracyjnej, jakieś 5cm długości a przegląd muszę zrobic bo od 1lipca jeżdżę bez. Z takim małym pęknięciem zrobię przegląd?

peknieta szyba dyskwalifikuje auto. Nikt normalny Ci przeglądu nie podbije.

Matixs
22-10-11, 17:52
Siemka. Szyba dziś została wymieniona w firmie Magor w Lublinie. Cena 390zł wszystko zajeło 2 godziny. Zabezpieczyli dodatkowo miejsce pod szybą które zardzewiało i od tego pękłą szyba. Także Polecam wymiane u nich.

kżyhó
18-02-12, 06:15
u mnie pomimo rozpórki pękła w tym samym miejscu. taki podobno urok ma, mb i mc. niektórym leci tędy woda do środka niektórym pęka szyba:(

sucharek
18-02-12, 08:36
mi tez pakla jak glowa przy..................... :)

nikog0
18-02-12, 11:47
u mnie też była zmieniana - poprzedni właściciel zminiał (z 4 lata temu), ale podobno od uderzenia kamienia, ale pewnie pękała... to chyba standard w MB, jak @kżyhó pisze, zwłaszcza jak jeździ się po krawężnikach (zjeżdża z nich), w końcu zadaniem szyby jest też usztywniać nadwozie... więc duża siła jest na nią skierowana

darp4
20-02-12, 10:39
Jaka jazda po kraweznikach??? Jest blad technologiczny, wychodzi rdza na laczeniu elementow i wypiera w tym narozniku szybe. Wszystkie 5d tak maja, wiec szyba tak czy siak peknie.

Karolniki
20-02-12, 11:02
Dokładnie u mnie było to samo . Powodem pękniecia szyby była rdza która pod wpływem puchnięcia spowodowała pęknięcie szyby skończyło się to wizytą u blacharza (50 zł) i wymianą szyby na Nord Glass (450zł) .

nikog0
20-02-12, 11:05
Jaka jazda po kraweznikach??? Jest blad technologiczny, wychodzi rdza na laczeniu elementow i wypiera w tym narozniku szybe. Wszystkie 5d tak maja, wiec szyba tak czy siak peknie.

tak mi kiedyś koleś pracujący w zakładzie wymieniania szyb powiedział, że najczęściej pęka podczas zjazdu z wysokiego krawężnika (pomijając uderzenie obcych przedmiotów). Wiadomo że nie pęknie sama od siebie, tylko muszą być ku temu predyspozycje - właśnie rdza w narożniku.
Jak auto jest garażowane i mało użytkowane, zwłaszcza podczas dużych opadów to nie powinna pęknąć. Zresztą u każdego jest inaczej...

mirasek
20-02-12, 11:26
Mam oryginalną czołówkę i nie obraziłbym się gdyby pękła... samochód ma prawie 16 lat i 260 tys.km, więc wiadomo dlaczego :) Pech to jest jak w niedawno wstawianą trafi kamień i uszkodzi :)

darp4
20-02-12, 11:29
Wlasnie ze u kazdego jest tak samo. Peka w jednym miejscu. W przypadku zjedzonego podszybia faktycznie moze pekac przy zjezdzie z kraw. ,przy jechaniu w wyrwe w jezdn etc... W MA, MB, MC problem jest ten sam,widialem chyba z 10 takich civicow z tym samym purchlem rdzy, na laczeniu slupka z podszybiem.
Ps zeby nie pekla, samochodu nie nalezy uzywac;)

nikog0
20-02-12, 11:54
Ps zeby nie pekla, samochodu nie nalezy uzywac

:)

A ciekawe czy można coś z tym zrobić profilaktycznie, tzn czy ściągał ktoś podszybie i jest tam dojście aby polać jakimś olejem antykorozyjnym i zabezpieczyć od wody, czy inaczej zabezpieczyć?

Karolniki
20-02-12, 12:39
Jak zdejmontujesz podszybie to dostaniesz sie pod spód szyby . Małe dojście ale zawsze jakieś jest . Zawsze warto spróbować .

darp4
20-02-12, 17:53
Raczej nic nie zdzialas, bo to wylazi centralnie pod szyba, pod klejem. Ewentualnie wy iac wyczyscic i wkleic jeszcze raz. Zawsze to taniej niz wymieniac na nowa

Dextero
20-02-12, 23:05
Dokładnie, ta rdza jest pod klejem. Trzeba wyciąć szybę by tam się dostać. Jeżeli komuś pęknie, radzę dobrze tam oczyścić i zabezpieczyć, by za chwilę kolejnej szyby nie wymieniać. Jak by co mogę dać namiar na gościa w Warszawie, który wymienia szyby i zrobi to porządnie.

Krawiec
17-03-12, 13:30
Samochód w rodzinie mamy od nowości, od 14 lat. Jak przeczytałem w zeszłym miesiącu że szyby pekają w tym modelu to się zasmiałem pod nosem. 14 lat i odpukać nic się nie działo takiego. Do wczoraj... Krecha na 10cm od prawego dolnego rogu :/

kżyhó
17-03-12, 14:18
:p takie życie...

Hondziarz84
17-03-12, 17:55
10 cm to nieźle ja miałem ponad 20:)

szastal
17-03-12, 21:40
A co tam , też się dopiszę , ładna krecha od strony kierowcy od dołu.

bartex
17-03-12, 22:55
to ja też się dopiszę, ładna krecha od strony pasażera :( 400zł nie moje...

Shelter
18-03-12, 00:29
mam i ja :( tylko nie od dołu, a w połowie wysokości szyby po lewej stronie, na wprost oczu kierowcy. Pękła podczas mycia auta, ale nie konkretnie szyby. Umyłem przód, myłem tył, wróciłem na przód, a tu widzę pęknięcie... Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy zadziałało pierwsze mocniejsze słońce tej wiosny + woda.

Ktoś ma namiar na speca w okolicach Krakowa, który to ogarnie porządnie i tanio?

arczikr
18-03-12, 08:54
w okolicach Krakowa, który to ogarnie porządnie
Ja to robiłem w Nordglass w Krakowie, pod szybą były 2 sporej wielkości dziury i przez to pękała szyba, za nową szybę + zrobienie tego dobrze by nie pękała dałem 620zł. Cena myślę, że nie duża a mam gwarancję na 2 lata że jeśli pęknie to wymieniają na ich koszt na nową.

bonias83
18-03-12, 09:12
A nie lepiej sobie szyby ubezpieczyc i miec swiety spokoj ?

reXio
18-03-12, 12:56
A czy ubezpieczenie to obejmuje pekniecie z powodu tego ze buda rdzewieje? Nie sadze. Wydaje mi sie ze jak przyjdzie co do czego to beda szukac przyczyny pekniecia szyby i jesli to nie bedzie w ruchu od kamienia to lipa. Trzeba by dokladnie przeczytac warunki doubezpieczenia szyby czolowej.

kżyhó
18-03-12, 14:34
za jakiś czas będę wymieniał szybkę, którą mam ubezpieczoną w axa. dam znać jak poszło z ubezpieczalnią. "rudego" tam raczej nie ma.

reXio
18-03-12, 14:47
Ale dostales strzal z kamienia?

kżyhó
19-03-12, 10:56
nie było kamienia. pękła od naprężeń ? (oby tej rdzy tam nie było) :p

darp4
19-03-12, 11:03
Jest na 100% w lewym dolnym rogu, na laczeniu elementow:-)

Krawiec
19-03-12, 14:19
Jak pytałem o koszty wymiany to zapytano mnie czy mam ubezpieczoną szybę. Odpowiedziałem ze nie, ale skoro szyba pęka na skutek wady samochodu i nie mam śladu uderzenia kamienia to czy ubezpieczenie to obejmuje? Usłyszałem: "to już nasz problem, my sobie poradzimy z ubezpieczycielem, Pan nic wtedy nie płaci".

reXio
19-03-12, 15:22
Bo pewnie kumaty szklarz ja pierdyknie na koncu gdzie pekla i bedzie ze od kamienia :)

Krawiec
10-04-12, 09:32
Panowie, wymieniłem szybę, nie było śladu rdzy na podszybiu, ale pojawił się teraz nowy problem: w czasie jazdy strasznie świszczy powietrze - mam wrażenie że to przez nową uszczelkę - miał ktoś taki problem? podklejać to czymś? silikon? na łączeniu górnej uszczelki z bocznymi są 0,5cm szpary - nie pamiętam czy przy oryginalnej szybie też takie były?

81saren
10-04-12, 09:40
Sam wymieniales ?? czy zaklad ?? jak zaklad to smigasz na reklamacje , jak sam to hmmmm.... kombinuj cos zwalone
mni wymienial zaklad i problemu niemam , musial tylko przez 2dni pilnowac sie zeby niestawiac autka na kraweznikach ( musialo stac na prostej powierzchni ) do czasu zwiazania kleju.

Krawiec
10-04-12, 15:17
Warsztat... spróbuję jeszcze delikatnie silikonem czarnym, jak dalej będzie świszczało to reklamacja. Mogę się tylko domyślać że połamali klipsy i uszczelki zrobili na klej, przez co trochę odstają i stąd świst....

mafia35
10-04-12, 17:34
Nic nie lep, bo jeśli się nie uda to mogą Ci nie przyjąć reklamacji, bo powiedzą że coś modzone było...

bartex
10-05-12, 22:40
dzisiaj wyciąłem pękniętą szybe, na pierwszy rzut oka korozja nie wielka, jednak po dokłądnym zdrapaniu pojawiły się dziury! Oczywiście wszystko zakonserwowane specjalnym preparatem a na to jeszcze masa konserwacyjna. Koszt szyby z samym wklejeniem to 350zł (GLASPO - zielona) w Rybniku

nikog0
12-05-12, 12:02
u mnie był taki świst jak podgięło się prawe przednie nadkole i wytarło o opone (już po jego przykręceniu), wydawało się że wieje od szyby z dolnego prawego rogu (tak było słychać), oczywiście nie dmuchało.

salceson
13-05-12, 22:06
mi tez pekła w okolicach naklejki...narazie na max 10 cm i tu teraz moje pytanie czy mozna tak jezdzic czy woda tam gdzies nie bedzie sie wlewac??
a jesli juz bede wymienial to czy uszczelki i elem. montazowe zostaja te same czy cos trzeba kupic ?
raczej sam nie wymienie szyby lecz w servisie szyb

Dominik22
13-05-12, 22:24
Woda raczej wlewać się nie będzie, ale przy kontroli stracisz dowód za pękniętą szybę..ja jestem zabezpieczony w specjalne naklejki na pęknięcia i właśnie przy kontroli nic mi nie zrobią:) Naklejam na pęknięcie i mogę jeździć :)

bartex
14-05-12, 00:02
Dominik22 pokaż co to za cudo ;d

wrcsti
14-05-12, 08:31
czy uszczelki i elem. montazowe zostaja te same
jak dobrze pójdzie to zostana tylko boczne uszczelki. Ta górna będzie do wyrzucenia na 100%.

reXio
14-05-12, 13:54
*******y piszesz kolego. Boczne listwy maskujace zostaja, zaczepy moga sie polamac ale szklarz ma odpowiednie. Gorna, gumowa listwa maskujaca jak najbardziej jest do ponownego zalozenia.

wrcsti
14-05-12, 20:49
*******y piszesz kolego. Boczne listwy maskujace zostaja, zaczepy moga sie polamac ale szklarz ma odpowiednie. Gorna, gumowa listwa maskujaca jak najbardziej jest do ponownego zalozenia.
widocznie Twoja listwa była już wcześniej wymieniana bo moja będąca od nowości na samochodzie nie nadawała się do niczego.

R356
14-05-12, 22:46
zapisuję się do tego klubu - dzisiaj szyba pękła w prawym dolnym rogu

P_rzemek15
17-05-12, 17:31
Co do pękającej szyby to ja jestem już po wymianie jakiś rok temu i powiem tak, ze w moim przypadku winny był bąbel rdzy pod klejem i panowie z firmy Hanesco, którą osobiście polecam od ręki "zrobili z tym ład".

Była taka możliwość zeby na miejscu blacharz/ lakiernik się tym zajął jednak nie było takiej potrzeby i szyba wymieniona, wszystko ładnie pięknie, naprawa kosztowała mnie coś koło 500zł z szybą.

No i Ci panowie mowili, że w naszych Hondach bardzo często właśnie przez tą rdze szyby pękają w tym miejscu.

R356
17-05-12, 22:10
Ja dzisiaj wymieniałem szybę w Nord glass , żadnej korozji nie było a szyba pękła .

Dextero
18-05-12, 11:18
Jesteś pewien? Tak jak kolega wyżej napisał, nie zawsze na pierwszy rzut oka ją widać, bo jest pod klejem. Pręży na szybę i dlatego pęka. Jak dokładnie nie usunęli kleju to jej nie zobaczyli i być może kolejna szyba ci pęknie.

bartex
19-05-12, 01:25
Dokladnie, ja po wyjęciu szyby też nie widziałem rdzy, gdy zdzierałem stary klej to wyskrobałem bardzo duzo rdzy aż dziura na wylot była... Zastanawia mnie skąd w tym miejscu sie robi rdza?

darp4
20-05-12, 17:31
wada technologiczna :( a rdza jest na 100 %.

Paweł13
20-05-12, 18:11
Fabrycznie dali w tym miejscu dupną ZA-cienką blachę!. BTW., a może to są takie ustawki. :mad: W końcu gdyby wszystko w autach było przemyślane w 100 % to nikt by nie dawał w naszych Hondach zarobić szklarzom i blacharzom na podszybiach, nadkolach itp., a np. w nowych Toyotach nie było by akcji serwisowych typu wymiana pedału gazu (tzn. swego rodzaju regeneracja bo wystarczyło, że wymienialiśmy tam blaszkę "1cm x 1 cm na Grubszą" i wadliwy pedał był już w pełni sprawny - dziwne, że testowali, a nie wykryli/bywa i tak) :hahaha: :bicie: Itp. akcje w autach wielu innych marek... w sumie napędzają koniunkturę. Możemy być z siebie dumni! w końcu dajemy pracę naszym :D tylko czemu to tak drogo kosztuje!!!

Salam
29-05-12, 11:34
U mnie też pękła szyba przy naklejce. Mam rozpórkę.

reXio
01-06-12, 13:20
Bo te rozporki to uja daja. Zwlaszcza ta seryjna.

bstwojtek
06-01-13, 22:59
ktoś się orientuje ile teraz taka szyba z wymianą kosztuje?

R356
06-01-13, 23:07
W nordglass pewnie jakieś 600

nikog0
06-01-13, 23:20
zadzwoń do Hanesco (tak się chyb nazywają, na ulicy poligonowej) bo chyba z Lublina jesteś, kumplowi rok temu ale do golfa III za 400 pln wymienili, myślę że ok 500 plnów.

mirasek
06-01-13, 23:43
pytałem w Pilkingtonie to 380zł z wymianą

mi pękła przy naklejce, tam gdzie wszystkim :)

reXio
07-01-13, 10:23
Zalezy gdzie, miedzy 400 - 450 spokojnie sie zmiescisz.

gasoline
07-01-13, 10:32
Ja jak wymieniałem u siebie to 370 zł za szybę ( z zielonym paskiem na górze) plus 100 zł za wymianę. Jest jedno ale, bo jeśli szyba pękła na wskutek korozji pod szybą i po prostu rdza wypchała szybę, przez co ta pękła to od szklarza będziesz musiał jechać do blacharza i koszt ci wzrośnie. Całe szczęście mnie to ominęło...

Matixs
07-01-13, 12:57
bstwojtek Nie wiem jak teraz, ale ja rok temu w Hanesco zapłaciłem mniej niż 400zł nie pamiętam dokładnie było, ale chyba 350zł. I zrobili tą też korozję w podszybiu.

sylwek73
07-01-13, 18:34
wymieniałem szybę w listopadzie :szyba nordglass z zielonym paskiem + wymiana 450zł

bstwojtek
07-01-13, 23:46
no słyszałem że na poligonowej najtaniej mają. Kurde przegląd się skończył a z taką szybą to nie przejdzie heh

Robal83
05-03-13, 15:42
A mi pękła drugi raz, dokładnie 1,5 roku temu wymieniałem i pękła znowu przy naklejce.

kżyhó
31-05-13, 16:19
właśnie jestem po wymianie w norglass. wzięli 10 % ode mnie, bo reszta poszła z ubezpieczenia, czyli 63,99 zł. rudy niestety został, więc pewnie niedługo znowu powtórzymy cały proces :(

falki
09-08-13, 12:38
witam

mam jedno pytanko :)

3 tygodnie temu zmieniłem silnik na b18 (wczesniej d14a2) niestety nie zamontowałem jeszcze rozpórki. kilka dni temu pojawiło mi się pęknięcie w prawym dolnym rogu i ciągle sie powiększa. Możliwe że te pękniecie jest z powodu braku rozpórki??

Mialem taką honde. Wada fabryczna. Trzeba na nowo zgrzac łączenie blachy pod listwą bo rdza wypycha szybę. Dwa razy miałem ten problem aż oddałem fachowcowi. Bez podania miejsca pęnięcia po samymmodelu sam powiedział przez telefon gdzie jest pęknięcie.

apw911
12-08-13, 18:57
Miałem ten sam problem przyczyną było przerdzewiała prawa strona podszybia. Po wstawieniu tam blachy mam nadzieję że będzie ok.

Hondziarz84
12-08-13, 23:47
A mi przedwczoraj pękła po 3 latach od wstawienia:/ Znowu 400zł trzeba będzie wydać.

apw911
13-08-13, 00:11
Ja wydalem 310 plnów z wstawieniem blachy i zabezpieczeniem podszybia.

Hondziarz84
13-08-13, 09:05
To i ja poszukam tańszego zakładu bo w w tym co wymieniałem kiedyś 400zł mi powiedzieli.

bartek1706
02-09-13, 16:18
Mi również dzisiaj pękła, ale nie w rogu przy naklejce, a od podszybia w górę na wysokości wycieraczki kierowcy. Jakieś pomysły co i jak i dlaczego?
Może zrobimy jakiegoś grupowca w stolicy coby taniej było? :)

mirasek
02-09-13, 16:56
Wczoraj znowu strzeliła czołówka, pół roku po wymianie, w standardowym miejscu, podczas szybkiej jazdy po nierównej nawierzchni :) Podszybie podobno miało być ogarnięte ale widocznie nadal nie jest, więc tym razem sam wytnę szybę i zrobię z blachą co trzeba, bo oczywiście w pilkingtonie gwarancja jest ale tylko na szczelność montażu i mogę się bujać :)

jawasaki
02-09-13, 20:35
Problemem może być nie tylko rdza, ale wiotkie nadwozie - polecam zastosować rozpórki (nie tylko kielichów).

apw911
02-09-13, 21:12
hehe albo wolniej jeździć

sn28777
09-09-13, 12:03
Zna ktoś może warsztat godny polecenia w Warszawie, który ogarnąłby ewentualną korozję pod szybą - druga szyba strzeliła w przeciągu 4 lat (plus inne drobne naprawy blacharsko-lakiernicze)?

kamil39
10-09-13, 07:17
Tez mnie to dzis w drodze do pracy spotkalo... narazie jest takie 4 cm w ksztalcie |-, pilkgton - takiej marki jest teraz szyba w moim wozie- czyli kyos juz wymienial szybe ? bo inna nazwa na bocznych jest...

mirasek
10-09-13, 10:00
Pilkington nie jest fabryczny, oryginalnie czołowa była Sicursiv bodajże.

kamil39
10-09-13, 10:21
Takie mam boczne, wiec ktos juz problem z ta szyba miali(i pewnie rdza nie wyczyszczona) znow na mnie trafilo, jak mam takie uszkodzenie 5 cm bedzie bardzo szybko szlo i rozdupi cala szybe? czy kupic jak najszybciej rozporke i jakos tak przeciulam z tym ??

sn28777
10-09-13, 10:37
Takie mam boczne, wiec ktos juz problem z ta szyba miali(i pewnie rdza nie wyczyszczona) znow na mnie trafilo, jak mam takie uszkodzenie 5 cm bedzie bardzo szybko szlo i rozdupi cala szybe? czy kupic jak najszybciej rozporke i jakos tak przeciulam z tym ??

Mi w ASO powiedzieli, że czołowe były Pilkingtona. Rozpórka pewnie nie zaszkodzi, ale czy powstrzyma pękanie tego nie wiadomo.

U mnie oba pęknięcia poszły dość szybko - pierwsze zakręciło nad naklejką i poszło poziomo aż do 1/3 szerokości szyby i tam się zatrzymało ; drugie w przeciągu kilku dni poszło nad naklejkę i potem zakręciło w dół, więc mam nadzieję, że już nie pójdzie w stronę kierowcy.

Jak wyżej, znak ktoś godny polecenia warsztat, który dałby radę to ogarnąć?

pyotreq
10-09-13, 13:43
Rozpórka pewnie nie zaszkodzi, ale czy powstrzyma pękanie tego nie wiadomo.
Wiadomo, nie powstrzyma. Wiem po sobie.


znak ktoś godny polecenia warsztat, który dałby radę to ogarnąć?
Ja robiłem na końcu wału miedzeszyńskiego w "Auto-Glass" chyba i goście na prawdę ogarnięci, blachę pokleił, zabezpieczył i ogólnie tak jakoś przyjemniej jak za 1 razem było. No i nie ściemniał że wytrzyma na pewno, bo nie wytrzyma. Trzeba by było to samemu od nowa pospawać żeby było na lata a i tak pewności nie ma, taki urok civica w tej budzie.

darp4
16-09-13, 11:23
Rozpórka nie powstrzyma, jeżeli jest juz rdza. Jak dobrze wyczyscisz, zabezpieczysz jakims specyfikiem antykorozyjnym, to powinno wytrzymac nastepne 10 lat :)

Gąsior
19-09-13, 09:13
jak wiemy pękanie przedniej szyby w 5d jest już uznawane za wadę fabryczną, mi co ciekawe pękła teraz przednia szyba w VTi oryginalna jeszcze 16letnia.

Teraz moje pytanie czy twarde zawieszenie wpływa na pękanie przedniej szyby? mi pękła nie spełna po 2 miesiącach od założenia gwintu, jak miałem 5g sedana to też po niedługim czasie od założenia gwintu pękła szyba.
dodam że w 5g i w 5d założony był komplet rozpórek.

bartek1706
19-09-13, 09:19
U mnie też to złożyło się w czasie z założeniem gwintu.

birchie
19-09-13, 09:24
Twardsze zawieszenie= mocniej pracująca karoseria

darp4
21-09-13, 10:06
Jak wiadomo, auta mają już swoje lata. Zresztą konstrukcja do najtwardszych nie należy ( wystarczy rzucić okiem na testy zderzeniowe), zatem jk najbardziej gwint na naszych drogach,może nie oszczędzić szyby czołowej :)

maciej1
24-10-13, 16:55
Byłem dzisiaj w Nova Motor w Bydgoszczy i poprosiłem o wycene rozpórki o PN: 74300-SR3-010 (przewijał się w tym temacie) i podali mi cenę 180 zł. To jest na pewno ta rozpórka co była po kilkadziesiąt złotych?? Tak podrożała?

Z jakiego metalu ona jest wykonana?

bartek1706
24-10-13, 21:49
Zdajesz sobie sprawę, że do rozpórki VTI musisz wiercić kielichy? Ja bym wolał chyba ( i zresztą sam się zastanawiam) nad jakimś aftermarketem, ale mocowanym na szpilkach amora.

MisieK1989
24-10-13, 22:30
też się nad taką wersją zastanawiam, wiercenie kielicha moim zdaniem bez sensu.. bawić się w uszczelnianie itp.. i zawsze ta myśl, że jak coś pójdzie nie tak, to rozpórka będzie do kitu..

mafia35
24-10-13, 23:34
Ja wiercilem w kielichach i z montazem nie ma kompletnie problemu. Po wywierceniu konserwacja otworow i tak od 4 lat ruda nie wyszla. Montaz trwal 20 minut.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

apw911
25-10-13, 02:29
I co odczuwasz jakieś korzyści z tego powodu w trakcie normalnego użytkowania?

mafia35
25-10-13, 13:47
Czy ja wiem, trochę może sztywniej jest i nie martwię się o krawężniki. Największą różnicę w sztywności auta odczułem montując tylny stab od vti. Samochód w ogóle nie "kładzie" się w zakrętach, na rondzie itd. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie aby "spiąć" samochód to właśnie stab tylny i ew. grubszy przedni od vti.

kamil39
31-10-13, 07:19
Dzis podczas pierwszego przymrozka poszlo z 7 cm do prawie wysokosci kierownicy... dzis pewnie jak po 15 wroce do domu to pewnie wypadnie cala...czemu mnie podkusilo anglika kupic....

Wlodek
31-10-13, 19:29
A ja sprzedałem MA z pękniętą szybą, szczęśliwy kupiłem MB wszystko cacy i szyba cała... ale pojeździłem 2 tygodnie i pękła w standardowym miejscu pod naklejką ;// wiecie może jakie to koszta są?

apw911
31-10-13, 22:38
300-400zł. Zwróć uwagę podczas wymiany na jaką szybę Ci wymieniają. Firma jest bardzo istotna.

mafia35
31-10-13, 23:06
Ja twierdze odwrotnie. Firma jest malo wazna. Wazny jest solidny montaz i dokladkne oczyszczenie z rdzy i zabezpieczenie przed jej powrotem. Ja wymienilem w tym roku nie z powodu pekniecia ale z rozwarstwienia (mleko sie zrobilo przy podszybiu). Korozji zero.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Jedras
31-10-13, 23:22
No to ja dziś dolaczylem do grona peknietej szyby.. a sprawca chyba okazały się felgi 17" a może to aby taki zbieg okoliczności

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

apw911
01-11-13, 15:22
Dlaczego felgi miały by się przyczynić pęknięciu przedniej szyby? Bardzo ciekawe. A jakie masz podszybie?

Gąsior
03-11-13, 18:26
większe felgi jak twarde zawieszenie powodują większą pracę karoserii.
od którego miejsca zaczyna wam pękać? mi od dołu spod naklejki rejestracyjnej. teraz się zastanawiam czy przez jazdę na gwincie czy jednak purchel ją wysadził i pękła.

bartek1706
03-11-13, 21:06
Z tego miejsca podobno wszystkim pękają więc pewnie purchel...

szastal
03-12-13, 22:09
Wymieniał ktoś szybę sam. Ledwo drugi rok minął od wymiany w profi zakładzie i znów. Ost poszło od dołu od strony kierowcy a teraz z drugiej strony. Rano zostawiłem auto na parkingu wracam po pracy a szyba od dołu poszła. Chyba trzeba wyciąć samemu i dobrze oczyścić

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

kruczekvu
03-12-13, 22:28
Wymieniał ktoś szybę sam.
Ja wymieniałem nie raz u znajomych

szastal
03-12-13, 22:34
To napisz może co i jak, jakie narzędzia, zrobi się dobry tutorial

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

kruczekvu
03-12-13, 22:55
Żadnej filozofii nie ma
Stalka do wycięcia starej szyby
Nożyk ala dłutko do odcięcia starego kleju
Dobrze oczyścić
Potem nałożyć prajmę
Przygotować szybę nakładając klej na nią
Z drugą osobą na przyssawce a jeśli się jej nie ma też bez niej można zakładać szybę
Trochę taśmy klejącej i tyle

szastal
04-12-13, 12:17
Ok dzięki

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

Wlodek
04-12-13, 23:58
Potwierdzam można to zrobić samemu :) z tym że ja starą szybę "wykopałem" ale polecam mieć dotego grube spodnie :D

szastal
16-04-14, 13:25
Panowie, ogarnięcie szyby we własnym zakresie, jakie narzędzia polecacie, tzn inwestować w ssawki np 130zl sztuka czy np styknie 100zl za dwie ? Przyda się chyba opis zrobić, bo ja na bank muszę wywalić starą, oczyścić zakonserwować blachę i dopiero brać się za wstawianie nowej

Endrju1
16-04-14, 14:07
"Ogarniałem" coś takiego w T4 i warto mieć linkę do wycinania (jeśli szyba jest cała i chcesz ją użyć ponownie) ssawki się przydają (najlepiej takie lepsze) ale da się obyć bez nich, za to trzeba mieć przynajmniej 1 silną osobę do pomocy (a najlepiej 2), dobrze wszystko odtłuścić i nie dotykać krawędzi szyby (tam gdzie ma być klej), (ogarniałem w cudzysłowie, bo byłem 1 osobą pomagającą).

szastal
16-04-14, 18:09
Z linką do wycinania to wiem, można wykopać ale chyba wolę bardziej cywilizowany sposób, jakoś to ogarnę chyba tylko myślę czy ssawki 2pkt np jonnesway 130zl sztuka czy coś połowę tańszego wybrać. Jak się będzie trzymać to najwyżej opiszę

er-robert
16-04-14, 20:29
Jakie przyssawki ? do jednej szyby oszaleliście, to za wstawienie biorą 120zł więc gdzie tu oszczędność, wkleiłem ponad 50 szyb i bez żadnych przyssawek, a po za tym szyba sama z siebie nie pęka, pewnie podszybie zjedzone przez rdzę i dla tego.

szastal
16-04-14, 20:58
O widzisz i właśnie dlatego wiem że jak sam to zrobię i zakonserwuje to będzie gitara a nie jak półtora roku temu w proslfesjonalnym serwisie gdzie niby oczyścili bo było trochę rdzy

siara87
17-04-14, 00:21
gdyby to byl profesjonalny zaklad to by ci jej nie wkleili,tylko wyslali najpierw do lakiernika zeby ta rdze ogarnął, zadna powazna firma nie wkleja na rdze,a z przyssawkami daj sobie spokój,obejdzie sie bez tego

szastal
17-04-14, 11:11
Niestety mi pan powiedział że było tylko trochę i oczyscil ale faktycznie ktoś oplem przyjechał i mu powiedzieli że mogą wyciąć i ma jechać do blacharza ogarnąć. Wytne i zobaczę sam jak to wygląda

siara87
17-04-14, 15:04
no to miales pecha, i odpusc sobie pomysl z wybijaniem szyby bo pozniej bedziesz mial spory problem z kawalkami szkla w nawiewach,ciezko takie cos szybko wydmuchac,powodzenia w naprawie:)

szastal
17-04-14, 16:48
Nie po to pytam o ssawki żeby później szybę wybijać, no przecież że ją wytnę . Ale będą jaja jak się okaże że rdzy za bardzo nie ma a po prostu buda tak miękka

R356
17-04-14, 23:10
Ja obstawiam miękką budę.Mi szyba padła jak wiozłem płytki w bagażniku i zakręty ostro brałem bo koleś w Alfie chciał się sprawdzić .

szastal
17-04-14, 23:36
Zobaczymy jak będzie pod szybą wyglądać a w dalszej kolejności zmiana na 3pkt z oem

kiecka1993
23-04-14, 12:44
orientujecie się może czy będzie pasować szyba z Civica Aerodecka 00' do Civica VI 5D ?

Kucykov
23-04-14, 12:51
Jeżeli mówimy o VIgen MB/MC Aerodeck, to tak.

kżyhó
27-04-14, 14:55
Z MC do MB pasuje. a w MA nie były takie same?

jawasaki
27-04-14, 15:36
Są takie same Ma mc mb nie ma znaczenia - można szukać też od rovera 400, 45 czy mg zs .

goralek
29-04-14, 21:29
mam przednią szybę z mb3 z rozbitka, do sprzedania za grosze, jedynie co to fachowa pomoc przy wyjęciu. Szyba do odbioru nad zalewem zegrzyńskim w długi weekend. Cena do uzgodnienia na priva.

GAWRON
02-05-14, 08:51
Mi jak pękła szyba to fachowiec powiedział że w tym aucie to norma i ze na podszybiu jest rdza ale że po wyjęciu szyby jej nie widać tylko ona jest pod zewnętrzną warstwą blachy w dolnych rogach i wypycha tą zewnętrzną warstwę co powoduje pękanie szyb. I dokładnie tak było.
Pojechałem do blacharza który współpracował z gościem od szyb. Wyjęli szybę a tam wcale nie było rdzy. Dopiero jak zaczął wycinać dolne rogi to pod spodem była ruda. Porządnie mi to wyczyścił, zaspawał i pomalował. Kompletnie nic nie widać po otwarciu maski że było robione. Dopiero wtedy wstawili mi szybę.
U mnie koszt takiej kompleksowej usługi razem z szybą Pilkinktona z paskiem przyciemniającym 700zł.

mattiz1
09-05-14, 22:51
Panowie, dołączyłem do grona użytkowników z pękającą przednią szybą, dziś nie wiadomo skąd wzięło się pęknięcie pod nalepką rej na długość ok 5cm (zatrzymało się na nalepce). Da to radę jakoś naprawić skoro pęknięcie idzie już od krawędzi? Jakie to w ogóle mogą być koszty? Jutro podzwonie po szklarzach czy ktoś się tego podejmie, bo póki co chciałbym oszczędzić sobie wymianę tej szyby.

szastal
10-05-14, 00:14
Moja za drugim razem tak zaczęła. Poczekaj trochę to pójdzie po całości

bartek1706
10-05-14, 09:28
Naprawić mozna mały odprysk od kamienia, pęknięcie to wymiana niestety


Sent from my iPhone using Tapatalk

mattiz1
10-05-14, 12:12
Tak samo też stwierdził szkarz, więc od razu wymieniłem szybę na nową. Ale cieszy mnie jedno, po oczyszczeniu nie było rdzy ;)

szastal
10-05-14, 17:20
Tej co nie widać. Ale jeśli pękła to się nie ma co cieszyć zobacz opis kilka postów wyżej

MadSkillz84
18-01-15, 14:58
Forumowicze...ostatnio pękła mi szyba w dolnym prawym rogu ...rozpórke przednia górna mam od kupna auta..zaznaczę że jechałem autostradą w ostatnie wietrzne dni z prędkościa 180/190 km/h ... w pewnych momentach miałem tak ze wiatr czołowy był tak silny że zwalniał mi auto...naprawde mocno wiało...wracałem z nad morza a tam sztormy były...czy mozliwe ze poprostu pod naciskiem wiatru ( duza prędkość i wiatr od przodu na szybę) mógł spowodowac pękniecie? Jest ono od prawego boku szyby..od krawędzi szyby..

maaaster109
18-01-15, 15:04
tak rozporka nawet oem pomaga wusztywnieniu nadwozia co za tym idzie zmniejsza sie jego "plastycznosc" czyli np naciski na szybe:)

MadSkillz84
18-01-15, 15:15
tak rozporka nawet oem pomaga wusztywnieniu nadwozia co za tym idzie zmniejsza sie jego "plastycznosc" czyli np naciski na szybe:)


ja nie mam oem tylko kupiułem rozpórkę...araz po kupnie auta...

maaaster109
18-01-15, 15:22
no to poprostu moze zbieg okolicznosci

pafels
18-01-15, 15:26
Nie wydaje mi sie zeby to byla wina samego wiatru, mogl on sie przyczynic do pekniecia szyby, ale ruda tez swoje dolozyla, prawdopodobie jak sciagniesz szybe bedziesz mial rdzę, szyba tak czy siak do wymiany wiec przy okazji oczyscisz i zabezpieczysz ranty :)

maaaster109
18-01-15, 23:58
chyba ze wiatr niósł ze sb jakis material skalny to tak + predkosc auta:)

Son - Goku
19-01-15, 21:09
Jest to standardowe pęknięcie taśmowej produkcji.
Sporo osób właśnie obrywa prawym dolnym.
Tym i ja.

fełtek
20-01-15, 01:10
A ja kiedyś w MB2 tez wymieniałem szybę, bo pękła sobie tak ooo... Ale po wymianie rok i znów.
Z taką pęknieta ja sprzedałem. Ale później słyszałem od innego montera, że u nas w MB trzeba ja osadzac możliwie jak najwyżej, bo ten dół tam coś felernie pracuje. Niby działa, ale nie miałem okazji się przekonać.

sebastiw
25-01-15, 09:23
miałem to samo. To wina korozji w prawym dolnym rogu blachy pod szybą. Każdy szklarz Wam powie, że te Hondy tak mają :-/

sebekkk1
18-04-15, 12:47
Wymieniałem szybę dwa lata temu i znowu poszła :mad: Wtedy po wyjęciu starej szyby nie było widać jakiejś dużej rdzy - lekko podszlifowaliśmy nalot jaki był i zamazali mi czymś czarnym ;)

Teraz znowu to samo... Co z tym zrobić? Do blacharza jechać po wyjęciu szyby?

MichałCK
18-04-15, 13:34
Będziesz autem bez szyby jechał do blacharza? To lepiej niż w Cabrio :) tak poważnie; to najlepiej tak zrób, podszlifować to sobie można.. Dopiero po wycięciu kawałka blachy będzie pewność że ruda nie wróci.
Miejsce które zeszlifowałeś miało już głęboko w swojej strukturze zalążki tlenku żelaza (rdzy) więc takie działania są tylko na chwilę.

kubens
19-04-15, 11:51
Szyba pękła przez korozję. Przed montażem nowej szyby konieczna będzie interwencja blacharsko-lakiernicza. Na 100% pod pęknięciem podszybie będzie przeżarte na wylot. Ten typ niestety tak ma.

lookaty
19-04-15, 20:55
Moja wytrzymała 2 i pół roku ;)

sn28777
19-05-16, 17:49
Trochę czasu minęło i samochodu już nie mam, ale przeglądałem stare posty i mogę polecić:

Aga-Pol Autoszyby - http://www.aga-pol.eu/ (zjazd z A2 na Ożarów, za Fly Spotem)

Są dogadani z lakiernikiem - FHU Zbigniew Kominek, Poznańska 38, Mory

Aga-Pol wyjmuje pękniętą szybkę i zabiera auto do p. Zbigniewa. Ten robi rdzę w podszybiu i oddaje auto do Aga-Polu, który wstawia nową szybę. Wszystko sprawnie i w dobre cenie.