PDA

Zobacz pełną wersję : Tarcze ATE oryginalne?



mpepe
26-11-10, 19:53
Witam mam problem zamówiłem w sklepie tarcze i klocki ATE gość sprowadził mi komplet ale tarcze były rozpakowane, czy oryginały mają wybite jakieś znaki nazwę ATE itp? zaniepokoił mnie kolor bo są jakby malowane na szaro (ta powierzchnia na której zajdują się otwory na śróby) a na zdjęciach z allegro te tarcze wygladają ineczej całe srebrne

http://allegro.pl/ate-tarcze-hamulcowe-klocki-honda-civic-sumitomo-i1326800128.html

spytałem dlaczego ma rozpakowane pudło powiedział że takie mu przyszły co o tym myślicie? można to jakoś sprawdzić nie chce kupić Chinki w pudle ATE


Może spotkaliście się z podróbkami?

amon
26-11-10, 19:59
To są oryginały na 100%. Tarcze ATE są pokryte tym szarym kolorem po to aby nie rdzewiały - nazywa się to oksydowanie. Wiekszośc tarcz ATE to tarcze oksydowane. Za to ee z allegro wygladaja na chinole!

mpepe
27-11-10, 00:34
Thanks amon

jeszcze 2 pytanka:

1) orientujecie sie ile płynu wchodzi do układu hamulcowego buda ej9
2) zmieniacie olej w układzie wspomagania i sprzęgle ? jak ? odkreciłem korek od pojemnika na płyn do sprzęgła i jest czarny myślę że wypada go zalać świeżym tylko jak ?

spychu
27-11-10, 08:12
Plyn w sprzegle wymieniasz tak samo jak hamulcowy. Odpowietrznik na wysprzegliku i pompowanie az stary plyn zleci i zastapi go nowy, lejesz np ten sam DOT4 co do hamulcow.

mpepe
27-11-10, 09:38
Plyn w sprzegle wymieniasz tak samo jak hamulcowy. Odpowietrznik na wysprzegliku i pompowanie az stary plyn zleci i zastapi go nowy, lejesz np ten sam DOT4 co do hamulcow.



ok a płyn od wspomagania?

sivy
27-11-10, 12:09
PSF honda, psuszczasz z pompy wyjmujesz zbiorniczek czyścisz go dokładnie odkrecasz przewód od pompy do magla ja jeszcze pompe wyciagam i czyszcze ją dokładnie, potem wlewasz nowy płyn i odpalasz auto jak dobrze spusciłęś płyn to wciągnie cały zbiorniczek odrazu potem dolej i pokręc kierownica odpowietrzy sie samoczynnie, pozdr

mpepe
27-11-10, 13:42
PSF honda, psuszczasz z pompy wyjmujesz zbiorniczek czyścisz go dokładnie odkrecasz przewód od pompy do magla ja jeszcze pompe wyciagam i czyszcze ją dokładnie, potem wlewasz nowy płyn i odpalasz auto jak dobrze spusciłęś płyn to wciągnie cały zbiorniczek odrazu potem dolej i pokręc kierownica odpowietrzy sie samoczynnie, pozdr



Dzięki to do dzieła farelka i do garażu

mpepe
27-11-10, 22:41
To są oryginały na 100%. Tarcze ATE są pokryte tym szarym kolorem po to aby nie rdzewiały - nazywa się to oksydowanie. Wiekszośc tarcz ATE to tarcze oksydowane. Za to ee z allegro wygladaja na chinole!

Odebrałem tarcze są całe szare a nie tylko ta część z dziurami jak myślałem wcześniej niestety auto niezłożone gość po raz 2 przywiózł klocki nie do mojego modelu :-( na pon. dopiero przywiezie takie jakie mają być. Martwi mnie jednak że wymiar jest prawie na styk przymierzyłem w sklepie do mojego zacisku klocek innej firmy (jakiś szajs) ale miał wymiary takie jak zamówione ATE i strasznie ciasno wchodzi ile powinno być luzu pomiędzy klockami a zaciskiem?

PeJot
28-11-10, 09:53
Musi sztywno siedzieć w blaszkach w zacisku żeby nie skakał w czasie jazdy ;)

A co do ATE to można trafić na podróby które zaraz się pogną a klocki będą piszczeć dlatego polecam TRW albo tarcze TRW plus klocki Ferodo Premier (mniej pylą od TRW).

mpepe
30-11-10, 21:39
ok wziąłem komplet ATE w końcu nim mi nie bije w kole jednak hamulec jest nie tak ostry jak liczyłem że będzie myślę że może to kwestia źle odpowietrzonego układu bo jest trochę miekki pedał robiłem odpowietrzenie z moją żoną pompowała a ja odpowietrzałem :-) albo kwestia powłoki ochronnej (ktoś już pisał że te tarcze są oksydowane) może musi zejść to z wierzchu. A tak w ogóle ile razy należy wykonać czynność odpowietrzania

PeJot
30-11-10, 23:22
Wystarczy raz a dobrze ;) , może lepiej podjedź do kogoś żeby Ci pomógł bo jak od odpalenia auta pedał jest miękki to układ jest zapowietrzony.

Co innego jak pojeździsz trochę po mieście i dopiero wtedy mięknie to trzeba wymienić gumki w pompie.