PDA

Zobacz pełną wersję : Ubywajaca ciecz z choldnicy...



GOLAS30
24-11-10, 19:15
Na zimnym silniku zalewam chlodnice do pelna zbiornik wyrownawczy delikatnie ponizej max. Po przejechaniu np 100km i pozostawieniu auta do ostygniecia po otwarciu chlodnicy brakuje w niej cieczy a w zbiorniczku jest wiecej o tyle ile ubylo z chlodnicy. Co jest powodem co sie dzieje? w zwiazku z tym iz jest za malo plynu w chlodnicy na jalowym biegu np na skrzyzowaniu autko niebardzo chce grzac w srodku. Dodam ze korek chlodnicy jest wymieniony. silnik D16W4 POMOZCIE

jasiek09
24-11-10, 19:25
jeśli nie odkręcisz korka od chłodnicy to płyn po jakimś czasie wraca z powrotem do chłodnicy z wyrównawczego ?

GOLAS30
24-11-10, 19:32
Wlasnie ze nie a jesli juz to bardzo mala ilosc. W tym wlasnie problem bo w trakcie stygniecia powinna chlodnica zassac z wyrownawczego a nie robi tego.

jasiek09
24-11-10, 19:35
niestety może być to dmuchnięta uszczelka pod głowicą

GOLAS30
24-11-10, 19:39
Nie ma objawow ktore by na to wskazywaly. Bylem u kilku mechankow i ani nie dymi ani nie ma syfu na korku ani nie pojawiaja sie oczka olw=eju w cieczy chlodzacej ani nie mam podwojneggo stanu na bagnecie... Moze to byc wina termostatu? Autko nie przegrzewa sie czasem temp sie podniesie jak malo [lynu w chlodnicy ale tylko na postoju w czasie jazdy powietrze z nadmuchow wrecz parzy.

jasiek09
24-11-10, 19:42
Nie ma objawow ktore by na to wskazywaly
to co opisałeś w pierwszym poście jest właśnie tym objawem, nie muszą występować te które opisałeś powyżej aby uszczelka była uszkodzona

poczytaj jeszcze tu :(:(:(:(
http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?48629-Borygo-nie-wraca-ze-zbiornika-wyr%F3wnawczego-%28&highlight=borygo+nie+wraca

GOLAS30
24-11-10, 19:46
mimo ze jak wyciagne plyn ze zbiorniczka i wleje do chlodnicy to jest go idealnie tyle ile bylo po zalaniu chodnicy?

jasiek09
24-11-10, 19:48
TAK, edytowałem post poprzedni i wkleiłem link poczytaj, inna alternatywna odpowiedź to korek pod chłodnicą ale go już wymieniłeś