PDA

Zobacz pełną wersję : wali kierownica przy wyższych prędkosciach :/



agent_lol
20-12-06, 11:37
słuchajcie mam taki problem , przy jeździe do 120 km/h jest wszystko git , przy 130 zaczynam czuć większe drgania na kierownicy- wydaje mi się ze to idzie od przedniego prawego koła , przy 140 drży juz całe auto :/ , opony sa na 100% niewybulwione, koła ładnie wyważone , zastanawia mnie tylko jeszcze to ze przy jeździe na wprost kierownica jest lekko przekręcona w lewą strone , co to moze byc ? :?:

wieshaq
20-12-06, 11:54
na poczatek wywazanie kół a jesli jest dobre to moze byc za duzy otwor centrujacy. stawiam na to bo pewnie zmieniles kola lub opony

jak nie pomoze to sprawdz drazek/koncowka drazka

Mattmax
20-12-06, 12:00
Jesli felgi i opony juz sprawdziłes to ok...Moze to byc jeszcze zuzyta koncówka drązka kierowniczego z prawej strony lub inny element zawieszenia,zle ustawiona zbieżnosc lub jej brak ;) (zobacz czy wszystkie opony masz rowno zużyte)ew.luz na łożysku(łożysko wcale nie musi wyć) zapieczone cylinderki hamulcowe-u siebie miałem taki objaw-cylinderek w przednim lewym kole czasami nie "odpuszczał" i auto sciągało,wpadało w wibracje powyzej 100-120,przy hamowaniu także.Mnóstwo rzeczy niestety moze byc powodem Twoich problemów... :P
pozdrawiam :D

Piotrek Klag
20-12-06, 12:09
słuchajcie mam taki problem , przy jeździe do 120 km/h jest wszystko git , przy 130 zaczynam czuć większe drgania na kierownicy- wydaje mi się ze to idzie od przedniego prawego koła , przy 140 drży juz całe auto :/ , opony sa na 100% niewybulwione, koła ładnie wyważone , zastanawia mnie tylko jeszcze to ze przy jeździe na wprost kierownica jest lekko przekręcona w lewą strone , co to moze byc ? :?:
kierownica skręcona to typowy objaw wybrabanych tuleji na wahaczu. NIkt Ci nie zrobi żadej gemoetrii czy zbieżnosc jak są luzy w zawieszeniu wiec szkodsa czasu nawet jechać.

Co do kół to nie byłbym taki pewny co do ich wywaznia (one są wywaznoe komputerowe ble ble ble ale to nie rtym rzecz ) bo na 99% to jest przyczyna - jedź
do zakladu gdzie doważają koła na aucie - rozpędzą Ci każde koło do 100 km/h i doważą na osi bez ściagania. Wniosek bedzie taki że felga jest jedna krzywa na 100%. Koszt 40 zł za wszystkie koła wiec gówno nie pieniądz

ps. było tym 100 razy - trzeba był zaczć od szukania....

GrzechuLSi
20-12-06, 20:52
Jezeli mowisz ze kola sa wywazone to pewnie wiesz co mowisz! Ja radze pojechac na trzepaki bo czytajac te objawy to pewnie jakis luz i moze byc to koncowka drazka kierowniczego. Jedz do jakiegos znajomego jak masz na trzepaki lub odzaluj te 20zl i bedziesz wiedzial. Co do skrzwionej kierownicy to ja tak jezdze od momentu wymiany koncowki drazka i jezdzi sie prosto bez sciagania. Stawiam na koncowke drazka
pozdro600 :twisted:

Frydzio
21-12-06, 00:31
jezeli mam lekko skrecona kierownice w lewo i zmeczone tuleje wahaczy z tylu to moze byc to rozumiem?

Kuba007
21-12-06, 01:09
moze pierscienie centrujace felg nie pasuja do piasty?

agent_lol
21-12-06, 08:39
własnie jest taki ból że nie mam na felgach piescieni cenrtujących, trzymają sie tylko na śrubach :/