PDA

Zobacz pełną wersję : Oleje firmy Midland



dareka2
15-04-05, 00:07
Czy ktoś to stosował albo słyszał coś olejach tej firmy? Wpadł mi artykuł w ręce i pierwsze słyszę o takich olejach. Podobno do Subaru to leją?

Szwajcarskie oleje silnikowe:
O niezwykłej jakości olejów Midland znanych wcześniej pod nazwą Quaker State świadczy fakt posiadania przez nie, wszystkich najwyższych norm jakościowych obowiązujących na całym świecie.

- Oleje "Midland" produkowane przez szwajcarską firmę OEL-BRACKAG AG o ponad 120 letniej tradycji.
- W krajach skandynawskich oleje "Midland" używane są ekskluzywnie przez samochody marki Subaru
- W niektórych krajach Europy użytkownicy olejów "Midland" otrzymują bezpłatną gwarancję na silnik na 400 000 km lub 10 lat.
- Oleje "Midland" nie są anonimowe. Na etykiecie znajdziesz informacje o miejscu produkcji - MADE IN SWITZERLAND - to znaczy wytworzone w Szwajcarii, a nie jak w przypadku większości innych olejów MADE IN EU czyli wytworzone w bliżej nieokreślonym kraju Europy

Produkcja i dystrybucja olejów Midland opiera się na biznesie rodzinnym, którego podstawową zaletą są niskie koszty. Nakłady na wytworzenie jednego litra oleju silnikowego, w przypadku większości firm olejowych na świecie są podobne. Niestety, finalna cena produktu obciążona jest kosztami milionowych kampanii promocyjnych, rozrośniętych struktur biurokracji, kosztownych stanowisk prezesów i dyrektorów, a przede wszystkim finansowania autoryzowanych serwisów. Za wszystko to zapłacić musi klient. Firmy rodzinne pozbawione są tych wszystkich kosztów. Tutaj prezesem jest właściciel. Używa on własnego samochodu, a ogromne, kosztowne biura są mu najzwyczajniej zbędne.
Gwarancja jakości
Dla klientów indywidualnych dodatkowym gwarantem jakości jest nenaruszone, oryginalne opakowanie oleju - i to opakowanie detaliczne. Sprzedaż olejów "z beczki" budzi co raz więcej kontrowersji. Klienci mają uzasadnione wątpliwości co do rzeczywistej marki oleju, znajdującego się w otwartej beczce. Nigdy też nie mają możliwości sprawdzenia czy olej odpowiada marce i jakości opisanym na etykiecie beczki.
W celu zapewnienia naszym klientomoryginalności produktów, oleje Midland są oferowane w sprzedaży detalicznej wyłącznie w oryginalnych opakowaniach i nie są sprzedawane jako oleje "luzem" z beczki.

W sprzedarzy posiadamy:

-Avanza 5W-40: W pełni syntetyczny olej silnikowy do silników benzynowych i diesla w pojazdach do 3,5 t.

-Synqron 10W-40: Półsyntetyczny olej silnikowy przeznaczony do silników benzynowych i diesla z turbodoładowanymi włącznie.

-Special Blend 15W-40: Mineralny olej silnikowy przeznaczony do silników benzynowych i diesla i turbodoładowanymi włącznie.

-XHD 15W-40: Mineralny olej silnikowy do starszych silników benzynowych i diesla, również turbodoładowanych

-XHD 20W-50: Mineralny olej silnikowy do zużytych, lub mocno obciążonych silników benzynowych i diesla.

lukiasz
15-04-05, 00:42
Quakera juz nei ma w europie a byl do normalnych aut spoko, nie ma bo byl sprzedawany w beczkach, beczki byly chszczone i kontroli nei przechodzil ale to bylo potem wczesniej bylo git. Quaker jest zza wielkiego stawu. O firmie Midland nie slyszalem i nei spotkalem sie ... wole sprawdzone :wink:

Koser
15-04-05, 01:05
a co mobil 1 się nie sprawdza?

emg
15-04-05, 09:28
to pytanie czy reklama?

dareka2
15-04-05, 10:56
Żadna reklama a na mobilu 1 to sam jeżdżę. Ale chciałem sie dowiedzieć co to za olej, bo wczoraj pierwszy raz przeczytałem o tej marce.
Pomyślałem, że może coś ktoś wie na ten temat.
Ot co

hubiii
15-04-05, 11:06
hehhe
w sumie powiem wam ze sie spotkalem .. z tam marka jak jeszcze w BP pracowalem i faktycznie cenowo jest spoko bardzo konkurencyjny .. no i wyglad tez ma spoko .. a opakowanie .. jakbys postawil go w sklepie miedzy olejami do pieczenia pewnie 90 % kupujaych wzielo by ten olej .. - opakowanie jak po napoju helena :)

sory ale jesli ktos oszczedza na opakowaniu w sposob naprawde hamski i promuje oleje w takim shicie to nie jest to dla mnie wiarygodnosc .. poza tym ten olej to QUARKER STATE wystarczy popatrzec na opakowania w jakich sa pojemnikach niestety nie sa to litry tylko galony i gdzie tu wytworzone w ue i dla ue ? u nas sa Litry ... przyklad ... u nas sa beczki 208L a midland 204 L
nie nalal bym za cholere tego oleju do hondy ..
jesszcze taka informacja ze te oleje .. MOGA byc produkowane z oleju przepracowanego jak polowa tanich olejow na polskim rynku ( fuhs, orlen, inne takie ) do takich olejow przepracowanych po jakiejs filtracji dodaje sie uszlachetniacze i leje sie dalej do silnikow :) (a oasd i tak bedzie sie4 zbieral)
takze nie polecam lepiej kupic cos drozszego .. w koncu jesli silnik ma byc sprawny a ktos chce zaoszczedzic te 50 zl w skali roku llub polroku .. to jego broszka :[

edit
jak nie sa sprzedawane w beczkach ... jakas sciema

http://www.oelbrack.ch/de/ml/Nutzfa_509.asp

poza tym jak sie do ciezarowki leje olej to je jest 5 l tylko 20 :) ta ulotka cos smrodem zalatuje

Mariusz19b
15-04-05, 11:10
ja zalalem mineralny castrol GTX 3 do d16z5 i powiem wam ze juz nigdy wiecej, po 3000 km jak zdjeto pokrywe zaworow to poprostu "czarnoooo widze"
od razu popatrzylem sobie w inne silniki z olejem wymienianym po 8000 km i byl brazowiutki taki jak byc powinien, Mobil 1
i po wymianie na castrola wiecej zaczal wpierdzielac oleju
nie wiem jaki mialem wczesniej ale bylo lepiej
wymieniam teraz na mobila lub motula

hubiii
15-04-05, 11:21
WIESZ CASTROL przez dluggi czas byl naprawde swietnym olejem chodz drogim .. potem zaczeli cos z tym magnateckiem mieszac i wyszlo im cos co strasznie psuje silniki .. no moze nie wszystkie, osiada sie nagar, caly szlam magnatekowy oblepia zawory i maja one sklonnosci do zacinania sie i ostateczie sie wykrzywiaja .. nie wiem jak to mozliwe ale w pewnym serwisie toyoty mieli 3 lub 4 przypadki po zalaniu tego oleju .. po porstu remont silnika i zeby bylo smiesznie klient sie nie dowiedzial ze to wina oleju ...
drogi shit .. w serwisie nissana byla dokladnie ta sama historia .. wystarczy sie mechanikow popytac co sadza o tym oleju hehehehe
ale tak to jest ja sie ma umowe warsztatowa podpisana z castrolem .. i chcac nie chcac na podnosniki trzeba zarobic sprzedajac olej ..
ja w hani mam BP visco 3000 i nie narzekam :) chodz teraz sie zastaawiam moze sie na inn amarke przezuce .. tylko jaka ... ??

Jasiu
15-04-05, 18:27
O niezwykłej jakości olejów Midland znanych wcześniej pod nazwą Quaker State świadczy fakt posiadania przez nie, wszystkich najwyższych norm jakościowych obowiązujących na całym świecie.

Quaker State jest amerykański, right?

No to jak szwajcarski olej wczesniej byl amerykański?

Ogólnie to strasznie kiepski marketingowo ten tekst. Nie kupiłbym na jego podstawie tego produktu. Normy spelnia prawie kazdy olej, w gwarancje na 400 000 km nie wierze, a czym jezdzi prezes firmy Midland mnie nie obchodzi.


OT: Ja ostatnie 2 razy zalalem olejem Comma 5W-40. Podobno to robi Mobil? Co sadzicie o tym oleju??

Jasiu :)

emg
15-04-05, 23:05
kolega załatwił sobie silnik w bmw m3 jak nalał kastrola, a zawsze jeździł na mobilu i było ok

badyl
15-04-05, 23:23
jesszcze taka informacja ze te oleje .. MOGA byc produkowane z oleju przepracowanego
własnie tez mi to sie obiło o uszy,ja uwazam tylko Mobila1,kiedys jak zalałem do 4g to poszła mi 180km/h a wczesniej tylko 170km/h,moze to przypadek ale ja czuje i słyszałem róznice,silniczek ciszej chodził i jakos gładziutko :wink: