PDA

Zobacz pełną wersję : Wahacz czy cos innego?



maciek
28-09-04, 14:44
Mam taka sytuacje: podczas przejazdu (wolno/szybko) przez poprzeczna nierownosc - prog, albo niski kraweznik, w momencie kiedy przejezdzam tylnymi kolami, z prawej strony cos skrzypi.Sprawdzilem i przejechalem pod katem, skrzypi tylko prawa strona. Czy to wahacz czy cos innego?
Moj Civ to eg4.

badyl
28-09-04, 16:03
Z elementów ruchomych i piszczacych to moze tylko sprezyna lub amorek.chyba ze gumy w wahaczu co zadko sie zdaza aby piszczały.

LIO
28-09-04, 19:21
obstawiam tuleje łączącą amortyzator z wahaczem, pewnie się wybiła i amorek rusza się na boki. Zajrzyj pod auto, nawet na lewarku podniesionym, czy nie ma tam jakiegoś luzu, czy amorek nie jest pod innym kątem niż drugi, czy jakoś się nie różni...

boomer
28-09-04, 19:21
A mozesz okreslic skad to skrzypienie? Z okolic zawieszenia? Skrzypia glownie elementy plastikowe. U mnie czasami slychac charakterystyczny odglosc sprezyny (w warsztacie mechanik powiedzial ze przez cale 4 lata jak jezdzil jednym cifem probowal zdiagnozowac co jest nie tak i dal sobie spokoj, powiedzial ze czasami tak jest :)). Mi np teraz stuka lacznik stabilizatora a popiskuje (ale w czasie jazdy a nie tylko na nierownosciach) lewa tyla piasta (bede zmienial niedlugo). A jak zamyka sie tylne drzwi to slychac odglos klapki wentylacyjnej bagaznika (dobre co hehehe). Ja podejrzewam plastiki, mi tez skrzypi cos na nierownosciach ale samochodu nie mam nowka sztuka wiec ma prawo :)

maciek
28-09-04, 22:17
Dzieki za odpowiedzi :)
A skrzypi mi przy "chowaniu kola w nadkole" - jakies pare centymetrow i wiecej.
To jest dzwiek jakby zawiecha dochodzila do punktu gdzie cos jest nie halo i zaczyna cos o siebie zgrzytac... no nie wiem jak to opisac.. chyba nagram i tu umieszcze:)
Hehehe wydumalem ze ten dzwiek jest podobny do skrzypienia rozwalonego krzesla drewnianego:D

Kiry
10-11-04, 11:51
Po przeglądzie wyszło ze powinienem pomyślec o wymianie kilku rzeczy. I stąd moja prośba. Poszukuje informacji o producentach i cenach poniższych częsci:
- Tuleje wahacza tylnego wzdłużnego (tzw cukierek)
- Koncówki drążka kierowniczego L i P
- Sworznie dolne wahaczy przednich
Samochod to Honda Civic rocznik 94, buda 3d EG53, silnik D16Z6.

Z pewności wielu z Was wymieniało te graty, wiec wiecie co mozna polecić, co stanowczo odradzacie, jakie sa koszty robocizny itp.

hosi
10-11-04, 12:04
Poszukuje informacji o producentach i cenach poniższych częsci:
- Tuleje wahacza tylnego wzdłużnego (tzw cukierek)
- Koncówki drążka kierowniczego L i P
- Sworznie dolne wahaczy przednich
Samochod to Honda Civic rocznik 94, buda 3d EG53, silnik D16Z6.


http://moto.sklep.pl/

Bayer
10-11-04, 12:05
Ja kupowałem tuleje w www.ted.pl w listopadzie w tamtym roku.
Przejechałem od tamtego czasu cos okolo 20 tys. Narazie się trzymają, tylko łączniki stabilizatora (gumki) już są do bani.
Ceny moim zdaniem mają niskie. A co do jakości to może niech ktoś jeszcze się wypowie. Pamietam że jeszcze z 2 tulejami miałem problem bo były ciut za bogate w materiał ;) i ciężko je bylo wpracować,

Kiry
10-11-04, 12:18
http://moto.sklep.pl/

Hosi, adresy zawsze mozna sobie wygooglac, zreszta jest topic temu pooswiecony. :evil:
Bardziej zalezy mi na subiektywnych opiniach użytkowników.
A co do Ted-Gumu to tam ponoć warto "cukierki" kupić. W przeciwienstwie do tych z JC. W ASO 140 za sztuke. Ale nie ma zadnych problemów ze spasowaniem i długo posłużą.
O zamiennikach wczoraj usłyszałem ze bywają problemy, były sytuacje ze trzeba było je "poprawiać" zeby pasowały i do tego szybko leciały (to chyba o JC była mowa).

GTBart
11-11-04, 01:19
a moze to poprostu amorek zgrzypi :roll:

hosi
11-11-04, 01:23
http://moto.sklep.pl/

Hosi, adresy zawsze mozna sobie wygooglac, zreszta jest topic temu pooswiecony. :evil:


Przepraszam że chciałem ci pomóc! Więcej to się nie powtórzy!

malina
11-11-04, 13:02
Ja wczoraj wymieniałem tulejki z przodu w wahaczu, tulejki kupiłem w ASO za 2 z przodu zapłaciłem 80zł, więc myślę że nie tragedja. No ale do tyłu to cen nie znam :) pozdro

Kiry
11-11-04, 19:05
Co znalazłem, z producentów koncówek i sworzni to oferta poza polskimi zamiennikami są produkty od MOOG, SIDEM i 555. W przypadku tuleji FEBI i TedGum, no i JC. Zastanawiam sie nad FEBI i 555.

boomer
12-11-04, 01:52
555 polecam, trwale z tego co sie orientuje

Kiry
08-12-04, 11:09
W końcu wczoraj wymieniłem u siebie tuleje w wahaczach, tzw: cukierki, na nowe od FEBI (okazuje sie ze to jakas marka/podwykonawca dla Bilstein`a) i z przodu tylko koncówki drażka bo sworznie okazały być się ok. Koncówki SIDEM`a.
Koncówki 50pln/szt, tuleje 80pln/szt. Sworznie SIDEM`a takze 50pln/szt, ale wróciły do sklepu :)
No i od razu spora roznica, autko ladnie wybiera dziury, szczegołnie z przodu calkiem konkretnie sie tłukło, szczególnie jak sie trafilo na jakas "pralke" przez swiatłami :)

Bayer
08-12-04, 11:32
Ja w poniedziałek wymieniałem sworzeń przedniego wahacza i koncówke drążka.Dziwne tylko było to że sworzeń miał dziwny luz, jak się go próbowało na boki sprawdzić to nie miał żadnego luzy, luz dało sie wyczucz tylko w jeden sposób odpowiednio podchodzac łycha, ale luz mial spory w pionie jakieś 0,5 cm. Ogólnie po wymianie tych 2 rzeczy nic dziwnego nie dochodzi z zawiechy. Nawet końcówka drążka może tak chałasować że aż trudno uwierzyć.

GTBart
09-12-04, 00:37
W końcu wczoraj wymieniłem u siebie tuleje w wahaczach, tzw: cukierki, na nowe od FEBI (okazuje sie ze to jakas marka/podwykonawca dla Bilstein`a) i z przodu tylko koncówki drażka bo sworznie okazały być się ok. Koncówki SIDEM`a.
Koncówki 50pln/szt, tuleje 80pln/szt. Sworznie SIDEM`a takze 50pln/szt, ale wróciły do sklepu :)
No i od razu spora roznica, autko ladnie wybiera dziury, szczegołnie z przodu calkiem konkretnie sie tłukło, szczególnie jak sie trafilo na jakas "pralke" przez swiatłami :)

Febi/SWAG to bardzo dobra firma, jesli chodzi o zawieche, natomiast Sidem jej dorównać nie moze :)

GoorY
15-12-04, 17:39
w kwesti skrzypi - sworzen prawdopodobnie dolny...

lukiasz
15-12-04, 18:09
jezeli chodzi o elementy zawiechy to albo aso (mam mechanika ktory to robi i ma fajne znizki)
albo 555 innych nie polecam bo sa o kant dupy potluc w del solu kiedys zalozylem ppodrobe swoznia dolnego i przejechalem 3 tys km i wymienialem znowu szkoda roboty ktorej jest nie malo przy wymianie tego gowna!!

co do skrzypienia to moze byc wszystko od sprezyny po tuleje i gumowe elementy najlepiej podjechac na stacje diagnostyczna dac im 20pln i niech wytrzesa cale auto od razu bedziesz wiedzial gdzie masz luz!