PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY!!! Prosze o pomoc



kamilmarki
22-11-10, 23:02
Witam ,myślę że to nie jest zły pomysł abym zaczął te opowiadanie od samego początku i wszystko wam opisał co przy niej robiłem i od czego się zaczęło..
Posiadam od 2 miesięcy Civic-a Vgen 95 Coupe D15B7 EJ2... To mój pierwszy samochód ,kończę tech. samochodowe i lubię przy nim grzebać...
Pierwsze problemy zaczęły się od samego początku ,kupiłem go od "..." który sprzedał mi samochód z niecałym 1 litrem oleju ,byłem zmuszony wrócić nim 200km do domu... Kontrolki od oleju nie paliły się ,temp w normie bez żadnego ale... Po powrocie do domu uzupełniłem braki itp. spalone żarówki ,kilka dni później ,filtr oleju ,olej (pół syntetyk ) ,filtr powietrza (spory stożek) ,świece NGK ,kable zapłonowe Bosch ,filtr kabiny ,filtr paliwa..
Niestety trafiłem wersje z ! gazem ! ,słyszałem że te silniki nie przepadają za gazem ,ale ,zdrowa blacha ,środek zadbany ,gleba ,ładna fela więc zabrałem ją ze sobą...


---> Problem ,myśle że jest naprawdę poważny ,podczas jazdy na gazie ,po przejechaniu około 8km ,zgasła na światłach z powodu niskich obrotów (problem z gazem ,stożek za dużo powietrza daje ,lub po prostu nie wyregulowany gaz więc przyzwyczaiłem się że od czasu do czasu gaśnie ) Próbuje odpalić ,a tu efekt rozładowanego akumulatora... Cif na holu wrócił do domu... naładowałem akumulator ,podłączyłem ,staram się odpalić ,a tu rozrusznik 2x zakręcił powoli i nic ..ale z tym problemem sobie poradziłem ,dowiedziałem się od koleszki który posiada Coupe-te VI że miał taki sam problem i to rozrusznik ...Więc odkręciłem od serca ,rozebrałem na części pierwsze i przeczyściłem co trzeba... Miał racje ...odpaliła... rwałem się aby popędziła po ulicach ,ale usłyszałem ŻE POJAWIŁO SIĘ STUKANIE ,nie jestem pewien ,ale wydaje mi się że między 1 a 2 gim cylindrem ,lub 2 a 3... nie jestem fachowcem ,nie przypuszczam co to może być ,stukanie to bardziej dźwięk metaliczny ,przy dodawaniu gazu jakby falował ale jest głośniejszy ,przy odpuszczeniu gazu ,przestaje pukać aż do momentu nabrania stabilnych obrotów...
!!!Proszę o porady!!! ,to mój pierwszy post... Mam nadzieję że przywitacie mnie fachowymi i trafnymi poradami...
Proszę o darowanie sobie tekstów typu ( coś ty kupił ,EJ2 w gazie ,porażka itp..) myślę że to nie jest złe jeździć 100km za 15-17zł... Dodam że staram się nie ciskać do 4,500 tys obrotów aby na gazie dostała kopa... Nie brakuje mi tego na benz i tylko na niej sprawdzam osiągi itp ,aby oszczędzić silnikowi "suszy w pysku" spowodowanej gazem...
Pozdro

qureku.
22-11-10, 23:11
Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że to panewka. Po pierwsze jechałeś spora odległość bez odpowiedniego smarowania. Może wpisz na youtubie "panewka" i porównaj dźwięki

kamilmarki
22-11-10, 23:35
Znajomy od IV gen powiedział to samo ...Wydaje mu się że to panewka ,ale pewności nie ma... Jutro postaram się nagrać dźwięk tego stukania ,aby dobrze było go słychać... Wystawie wam linki ,może ktoś bd wiedział ,może problem już występował i ktoś dał sobie z nim rade... A przy okazji ,wystawie zdjęcia swojej Hanki ,będę potrzebował propozycji i dyskusji z wami aby dodać jej troche wygląd JDM... Dodam że moim marzeniem było mieć EJ2 ,teraz jest kolejne ,na nowy rok b16/b18 może H22 i Turbo... Pozdro

nikog0
22-11-10, 23:39
może to być też coś poważnego, znajomi mechanicy wspominali że metaliczny oddźwięk silnika podczas dodawania gazu zwłaszcza (i niebieski dym) mogą świadczyć o kiepskim stanie tłoków.
A jak przegazujesz, to jaki dym leci z rury? Możliwe że też panewki właśnie.
Ale pamiętaj że silnik to bryła o ciężko zlokalizować dokładne miejsce powstawania danego dźwięku, bo moze on powstawać gdzie indziej a słychać w innym miejscu...
A swoją drogą, gaz masz na wtrysku?

MajkelK
22-11-10, 23:49
jezeli slychac metaliczy stuk to podejzewam takze panewki , ale zobaczymy jak posluchamy serducha twojego ej2. pozdro sasiad

kamilmarki
23-11-10, 20:51
Juz dziś odpuszczę sobie nagrywanie tego dźwięku..jutro się tym zajmę... A puki co ,po sprawdzeniu na youtube filmików o nazwie "Panewka Honda" myślę że to właśnie to...Ale czy opłaca się z tym bawić ? Myślę że jeśli się tym zająć to zrobić "remont" wszystkiego... Może poprzedni właściciel olał sprawę i nie zaglądał do mechanika wtedy kiedy potrzeba ,lub robił metodą "prób i błędów" zajmując się tym sam bez fachowca ,i nie wymieniając wszystkiego na czas ,śmigając do celu aż się coś nie spier*** popsuje i nie będzie można jeździć... Czytałem też że ktoś miał identyczny dźwięk ,ale to była uszczelka pod głowicą ,myślę że tym był bym bardziej zadowolony ,ze względu na to że "lepszy dostęp" i łatwiejsza wymiana... Co do tego ,ten gaz... Uszczelki chyba szybciej padają jeśli pod maską mamy obóz koncentracyjny xD Mam pytanie ,ile to mnie wyniesie ? Czy z uszczelką bawić się samemu ? jeśli to panewka to jaka cena z wymianą u fachowca ,i jeśli to uszczelka ,ile wyniesie... I czemu akurat coś padło ,kiedy na niskich obrotach sobie zgasła ,nie było wtedy żadnego "metalicznego stukania" ani jakich dziwnych zmian ... Temp. ok ,przyspieszenie normalne ,żadnego falowania obrotów...Poziom oleju gdy wyjeżdżałem był między minimum ma max ...około 3/5 stanu... Więc skoro już zgasła ,padł rozrusznik ,przyczyna syfu uzbieranego przez te wszystkie lata... No ale czemu akurat wtedy padła panewka/uszczelka... nie mam zielonego pojęcia... Panowie proszę o porady i propozycje ... Muszę to zrobić jak najszybciej i zostawić na światłach tego wyżej z EJ9 :P Pozdro sąsiad :))

qureku.
23-11-10, 20:58
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale jeżeli słychać było moce stuki, to prawdopodobne jest że wał został uszkodzony i wymiana panewek na nic się nie zda. Ja bym na twoim miejscu szukał zdrowego "dołu", bo można tanio kupić... Takie jest moje zdanie, ale sam poczytaj, skalkuluj koszty...

kamilmarki
23-11-10, 21:06
Sorki --- Nie ,to zwykła instalacja gazowa ,regulowana elektronicznie ,nie sekwencja więc bez wtrysku.... Dymu niebieskiego nie ma... ale pamiętam że raz koleszka z parkingu szkolnego ,podczas zmieniania z benz na gaz ,po lekkim rozgrzaniu silnika ,powiedział że pokazało się troche niebieskiego "lub podobnego koloru" dymu..nie przyglądał się dokładnie... Mechanik ze stacji kontroli pojazdów powiedział że podczas zmiany z benz na gaz coś tam się pokazuje to nic strasznego ,spalanie wachy i gazu w jednym momencie jest tego przyczyną... Ale to raz przez ten czas się zdarzyło ,od kiedy ją mam... Przyglądałem się uważnie około 2 tygodnie po tym czymś na spaliny i nie widziałem ponownego efektu... Jeśli dodaje gazu...Hmm w dzień to sprawdzę dokładnie ,tzn jutro ,przy okazji nagram na filmik wszystko co potrzeba ,abyśmy wspólnie stwierdzili co to może być dokładnie... ( Co do EJ2 ,proszę o linki i komentarze na temat JDM-owania tego modelu budy... Moim zdaniem te "podwójne pozycje" tylne to fajna sprawa ,niezły efekt nocą... Co o tym sądzicie ? co jeszcze warto zrobić? )

Myślisz o wale korbowym ? Szlif czy kupić używany w dobrym stanie ? Czyli w granicach ilu zł ?

qureku.
23-11-10, 21:10
Myślisz o wale korbowym ? Szlif czy kupić używany w dobrym stanie ? Czyli w granicach ilu zł ?

Wały się nie szlifuje!!( zdzierasz powłokę, które została fabrycznie azotowana itd). Nie powiem ci ile kosztuje używka w dobrym stanie , ale wydaje mi się, że nie więcej niż 200zł..

demonobiker
24-11-10, 15:50
kolego przejrzałem filmiki na youtube i ja miałem identyczny dzwiek jak na tym filmiku
http://www.youtube.com/watch?v=ZTND2B4Xs64
i u mnie okazalo się(coprawda inne auto bo Ma) że odkrecilo się (poluzowało) koło pasowe na wale, zawsze mozesz to sprawdzic zanim za panewki sie wezmiesz.przy dodawaniu gazu waliło coraz mocnej przy odpuszczaniu torchę cichło stuki było słychać okolić rozrządu

kamilmarki
24-11-10, 22:19
Spoko ,dzięki za info ,myślę że to dobra wiadomość ze względu na to ,że nie będzie potrzebny remont itp. A co do tematu ,był mechanik ,tzn średni mechanik ,a b. dobry blacharz jeśli chodzi o samochody... Ale mam zaufanie do jego słów i wypowiedzi na temat silników... Powiedział że to prawdopodobnie sworzeń ma luzy ,ze względu na to że silnik pracuje równo ,wie jak pracuje silnik z uszkodzoną panewką i to nie ona... Czasami przestaje stukać ,ale częściej napierdziela...A co do koła pasowego... Bardzo możliwe ,silnik w momencie "uszkodzenia" ,czyli wtedy kiedy mi zgasła ,nie był katowany ani ciskany po garach na zimnym silniku...Nic z tych rzeczy ,więc dziwne by było aby to była panewka... Nie wiem o co chodzi ,ale strasznie się przejmuje tym tematem... To mój pierwszy samochód ,zapewniałem starych że Hondy z D15B7 to b. rzadko awaryjne samochody... Zalewać i jeździć ,wiec jak na pierwszy samochód idealny... A tu takie fochy mi Hanka strzela ... Pech ? ... Tragedia

kamilmarki
25-11-10, 14:36
Czy jest możliwość spierdzielenia czegoś przy moim montowaniu rozrusznika ? Czy jest możliwe aby to on napierdzielał ? Istnieje taka możliwość ? " Za chwilkę dodam filmik z dźwiękiem pracy mojego silnika " mam nadzieje że ocenicie i powiecie w czym problem... Pozdro

http://kamilmarki.wrzuta.pl/film/2jLMipqLqWv/civic_d15b7_5_gen_problem
A oto i filmik ...przepraszam za jakość..jeśli potrzeba nagram czymś lepszym ,ale myśle że dźwięk jest na tyle dobry aby można było ocenić

Pod koniec filmiku pokazuje ,że dźwięk czasami przestaje się wydobywać... Po prostu przy opadaniu z obrotów "czasami" go nie słychać...Więc panewka to raczej nie jest... Ale cały czas po głowie chodzi mi ten rozrusznik... nie wiem czemu ;]

kamilmarki
25-11-10, 15:36
A oto i ona ...Proszę bardzo co się marnuje obecnie w garażu ,zamiast dawać dużo frajdy z jazdy...
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/1wLVoudBtlF/dsc00033
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/6PYlfaBeNXJ/dsc00034
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/6WTeUsby0gr/dsc00052
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/8DyGZgsTy1d/dsc00613
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/61AyIzDCtnR/dsc00615
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/0l2qofqXAvx/dsc00617
http://kamilmarki.wrzuta.pl/obraz/1OxAblXMCxR/hania

demonobiker
25-11-10, 15:47
rozruszniek to pracuje tylko w momencie odpalania pozniej sie nie kreci

kamilmarki
25-11-10, 15:57
Coś bardzo mnie zaniepokoiło... Podczas pracy silnika ,odkręciłem korek od wlewu oleju... poczułem bardzo silny wydmuch powietrza... myślę że nie jest "standardowy" jeśli tak to mogę ująć... Czy to coś oznacza ?

Akurat to wszyscy wiemy... Ale to po nim ta dziwna praca... Więc może to jest z czymś związane ,choć nie wydaje mi się... Oglądałeś film Damian ? Masz jakieś podejrzenia ?

demonobiker
25-11-10, 16:14
oglądałem ale ciężko mi powiedzieć nie cc\hcę Cię w błąd wprowadzić niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony w tym temcie jedyne co mi rpzychodzi do głowy to tak jak ci pisałem u mnie taki dzwiek byl jak poluzowało mi sie koło pasowe na wale

kamilmarki
25-11-10, 16:19
I sam to robiłeś czy do mechanika ?

demonobiker
25-11-10, 16:47
sam, ale ja zanim sie zorientowałem ze to jest to zdarzylem uszkodzic gwint na wale i musialem to gwintowac

to koło trzyma tylko jedna śruba z normalnym prawym gwintem wchodzac pod auto masz to mozna powiedziec na wierzchu

kamilmarki
25-11-10, 17:15
Puki co nie mam możliwości sprawdzenia tego ...kanału nie mam ,u sąsiadów pozalewane... Podnośnika nie mam ,a to straszna gleba...
Ale proszę o wypowiedzi innych którzy też mają jakiekolwiek przypuszczenia co to za usterka... Dzięki Damian za info ,myślę że zaczne sprawdzanie właśnie od tego elementu... Pozdro

demonobiker
25-11-10, 17:23
nie wiem jak w ej ale w moim ma jak sciagne lewe koło to w osłonie silnika na dole jest taki okrągły otwór przez który można wsadzić klucz i dokręcić koło pasowe.tak mi się rpzypomniało że jak zmianiałem sprzęgło to musiałem wyjąć rozrusznik po złożeniu i odpalenie tęz była taki bardzo dziwny dzwiek bardzo zbliżony to tego jednakże nie wiem czy sie nasilał czy malał z czasem bo zgasiłem auto poluzowałem rozrusznik pokreciłem nic na boki i przestało ale co to było nie mam pojęcia

kamilmarki
25-11-10, 18:38
W sensie ,pokręciłeś rozrusznikiem na boki ?

teg
25-11-10, 18:58
Kamilu nasz drogi, nie masz w okolicy żadnego mechaniora, który się w Hondach specjalizuje? Powiem Ci z doświadczenia mojego i innych. Będziesz tu szukał, płakał, stresował się, wymienisz kupę rzeczy albo wydasz na remont silnika, a okaże się, że to wina czego innego. Naprawdę poszukaj kogoś, kto się zna i zajmuje głównie Hondami, mamy tu takich ludzi w Bydgoszczy ale nie wiem skąd jesteś. Ktoś musi tego posłuchać, samemu zobaczyć objawy. Ktoś, kto wie jak silnik Hondy powinien pracować.

kamilmarki
25-11-10, 19:34
Kolego nasz drogi xD Kończę technikum samochodowe ,i sam chętnie zabiore się do roboty... Co prawda autoryzowana klasa MAN-a hehe... Ale silnik to silnik... Dałem rade z rozrusznikiem.. Dam rade i z resztą.. Chyba że będzie trzeba rozbierać silnik... To odpada ,udam się do fachowca... A narazie nikomu nic nie będę oddawał ,stwierdzam fakt ,że w porównaniu do innych dźwięków uszkodzonych silników ,to nie panewka ,tak jak powiedział mi mechanik... To też nie zawory ,bo pięknie wchodzi w obroty i *****iście równo pracuje ,uszczelka pod głowicą też raczej nie ,spaliny wyglądają normalnie ,i nie ma wydmuchów wokół bloku... Wokół korka wlewu oleju ,nie ma żadnej piany... Przy jego wyjęciu nie chlapie olejem ,no ale co prawda chyba zaczęło ostro z niego powietrze dmuchać... Zakładałem rozrusznik ,i być może to jakaś pierdółka ,jak przypuszcza Damian ,który ma Ma ,i taki problem rozwiązał... Zobaczę wszystkie opcje ,czysta ciekawość ,i chęć podjęcia się samemu roboty... Bo lepiej kupić flaszkę ,i zrobić ją z sąsiadem ( EJ9 xD ) zrobić z nim auto ,i jeszcze objechać go na światłach xD 3 w 1 :)) No ale i tak masz świętą rację... Nie ma co samemu się pierdzielić ,oddać fachowcowi ,on mi powie co jest do wymiany bądź naprawy ,weźmie kasę ,i więcej go nie zobacze (chyba)... Pozdro Bydgoszcz ( a na co stawiasz ? jaka przyczyna ? )

kamilmarki
26-11-10, 18:17
Odłączałem dziś świece... Każdą po kolei ,i nic... dźwięk tłuczenia młotkiem w blachę nadal się pojawia... Sprawdzałem koła pasowe... Nic z tych rzeczy...