PDA

Zobacz pełną wersję : poduszka powietrzna pasazera?



Bencao
19-12-06, 19:31
Witam,

nie jestem pewny czy poduszka pasazera jest tam gdzie byc powinna. tzn kontrolka SRS niby zapala sie i gasnie po wszystkich innych ale jak sie wcisnie reka w to miejsce gdzie ona powinna byc to jest tak ze mozna z 5cm wglab wgiac ta zaslepke od niej. Podobno jesliby byla to to miejsce powinno byc nia wypchane i nie byloby luzu. Podobno niektorzy wczepiaja tam jakies zworki czy rezystory ktore oszukuja test SRSowski.
Jak bylem w salonie hondy przy okeciu (przy ktorym zreszta widzialem fajna 3d klubowa czarna) to powiedzieli mi ze sprawdzenie tego komputerkiem to koszt 70zl ale ze (to juz ostatnie "podobno") podobno mozna zajrzec jakos od schowka pod spod i jak ktos wie gdzie szukac to mozna dojrzec czy poduszka jest czy jej nie ma.

Jesli ktos by potrafil rozwiac wszystkie moje watpliwosci to bede wdzieczny.

pzdr

cin3k
19-12-06, 19:47
U mnie tez wciska sie palcem od gory i jest dosc miekko, ale 5 cm raczej nie wejdzie. Wystarczy ze otworzysz schowek i spojrzysz w gore (dobrze przyswiecic sobie latarka) i powinna ukazac sie Twoim oczom konstrukcja poduszki. U mnie tak jest przynajmniej.

Lcfr
19-12-06, 19:51
wez latarkę
wymontuj schowek
zajrzyj od dołu pod deske-poswiec sobie - jak dobrze poszukasz tood dołu to bedziesz ją widział (jest zwinięta w taki "wałek")
mozna zobaczyc bez demontazu schowka chyba nawet...
jest tam gdzies taka szpara ze to widac jak pamietam...

rodzyneck
19-12-06, 19:57
Najłatwiej będzie wyjąć schowek i widać ją "jak na dłoni"... to tylko dwie śrubki ;)

cin3k
19-12-06, 20:54
Bencao, daj znac jak nie znajdziesz to zrobie fote jak to u mnie wyglada i Ci pokaze

Bencao
19-12-06, 21:13
to jutro zajde, sprawdze i pstrykne foty tez i zaktualizuje temat - dzieki za szybki odzew i tak

agent_lol
20-12-06, 00:49
dokładnie wywal schowek i bedzie wszystko widac :)

prz3mo
20-12-06, 00:56
jak sie wcisnie reka w to miejsce gdzie ona powinna byc to jest tak ze mozna z 5cm wglab wgiac ta zaslepke od niej.

Mozna lekko wgiąć (u mnie tez), ale 5 cm to troche sporo..
Tak jak radzą przedmowcy wez latarke, otworz schowek (nie trzeba nawet odkrecac) i bedzie widac co i jak...

Bencao
20-12-06, 10:07
chyba jednak jest - z 5cm przesadzilem ale 3 cm to z linijka w reku:)

noi jakwidac na zdjeciach (mam nadzieje) to jednak to metalowe cos z naklejka z napisem SRS wyjasnia sprawe..


too bad ze przy okazji niechcacy wylamalem sobie jeden z zawiasikow w schowku..

http://img221.imageshack.us/img221/9248/airbag1zi2.th.jpg (http://img221.imageshack.us/my.php?image=airbag1zi2.jpg)http://img151.imageshack.us/img151/3955/airbag2gf7.th.jpg (http://img151.imageshack.us/my.php?image=airbag2gf7.jpg)

cin3k
20-12-06, 10:18
No to problem masz rozwiazany :)
A co do zawiasika to trzeba bylo sie posluchac mnie i nie tylko i nie wyjmowac schowka bo wcale nie trzeba tego robic :P

Bencao
20-12-06, 10:25
wlasnei qtwa nie wyjmowalem:) troche za mocno sie oparlem na nim (pewnie byl nadlamany troche a ja dopelnilem formalnosci... w kazdym razie wole tak niz mialbym sie brac za dokupywanie poduszki powietrznej za półtora tysiaka.. czyli mozna powiedziec ze sporo zarobilem na tym zlamanym schowku:)


------------------------ EDIT------------

dobra a tak jeszcze sobie pomyslalem... bo to co zoabczylem to tylko to metalowe opakowanie poduszki, ale co jesli poduszka wypalila a ktos po prostu nei wymontowal tego starego emtalowego pudla? skad mam wiedziec czy ta cala biala poszewka ze sprezonym gazem tam jest? czy ktos to ze zdjec zauwazyl?

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 ]
ok edit nic nie dal w sensei przesuniecia tematu wiec pozwole sobie aktualnic do gory zapytanie bo taki tu ruch na forum ze kazdy watek znika momentalnie..

cin3k
21-12-06, 17:36
No od dolu raczej na 100 % nie widac. Osobiscie nie wiem czy mozna zdjac ta zaslepke od gory bo nie probowalem. A masz na aucie jakies slady dzwona z przodu?

Bencao
21-12-06, 17:51
tzn z tego co wiem nei bylo przywalone - ale nic pewnego.

chodzi mi raczej ogolnie ze np widzialem tam takie niebieskie paseczki jakby zaciskowe albo moze jakis inny szczegol moze zdradzic czy to nabity naboj poduszki czy tylko luska?

cin3k
22-12-06, 12:47
Widzialem wymontowana kompletna poduszke pasazera i moja teoria jest taka:
- po pierwsze wygladala tak samo jak Twoja na fotce;
- po drugie czesc gorna (oslona plastikowa ktora wciskales palcem) jest na stale zespolona z reszta poduszki wiec wlozenie samej luski nie jest raczej mozliwe.

Wiecej w tej sprawie nie wymysle :)

Bencao
22-12-06, 23:51
to w takim razie temat wyczerpany.. dzieki wielkie.. teraz juz nie korci mnie zeby wjechac na cos zeby sprawdzic :)