PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem - stukanie



szkari
22-11-10, 16:20
Dziś wymianiałem radio w aucie i jeden głośnik. Po całym zabiegu poszedłem do domu, potem jak wróciłem nie mogłem odpalić auta. Dziwny dźwięk wydaje, ponieważ zachowuje się tak że jakby podczas kręcenia, coś odcinało mu prąd. Wskaźnik temperatury (jak był jeszcze lekko nagrzany) wariował, to samo lampka w środku - stroboskop.

Całość wygląda tak:
http://www.youtube.com/watch?v=IxFPHD7ioQg

Jakieś pomysły ?

jacente
22-11-10, 16:27
A radio gra na zapłonie normalnie?
Może jakieś zwarcie zrobiłeś, posprawdzaj bezpieczniki, masz immo?

szkari
22-11-10, 16:39
Bezpieczniki sprawdziłem, ale tylko te od radia, całe. Radio wymieniałem bo stare nie włączało się jakiś czas, to dzisiaj chciałem podmienić na radio kumpla, też nie grało. Tyle że wcześniej radio nie grało i auto odpalało.
immo? Chyba jest - wnioskuje po tym że mam też czerwony kluczyk ;]

przypomniało mi się coś, w pewnym momencie przy zabawie z radiem, coś zaczęło cicho pikać (zdaje się że kontrolka od lpg), pierwszy raz coś takiego słyszałem, wyłączyłem zapłon, włączyłem i juz cicho, wtf.

djwafel
22-11-10, 21:08
Zrób samo diagnostykę może ci coś wykaże możliwe, że bezpiecznik jakiś padł.
A masz może jakiś alarm z odcinką jak tak, to może się uzbroił. Trochę dziwne ale sprawdź akumulator może jest słaby i starczyło prądu aby podświetlić symbole na zegarach. Jak chcesz wyeliminować czy to prąd czy nie odłącz jeden przewód zapłonowy i zobacz czy widzisz iskrę jak tak to iskra odpada. Może paliwo jest zblokowane spróbuj użyć startera trochę psiknij i zobacz czy zagada.
Jak wcześniej wspomniałem jak masz alarm to możliwe jest też aby wyłącznik uderzeniowy zblokował układ paliwowy.

art81
22-11-10, 22:05
sprawdź akumulator
od tego bym zaczął

Chomikos
22-11-10, 22:33
Wskaźnik temperatury (jak był jeszcze lekko nagrzany) wariował

może oznaczać brak masy.

alvaro_666
22-11-10, 22:46
Ja bym sprawdzil akumulator a pozniej wylacznik uderzeniowy bo jak grzebales przy radiu mogl sie wylaczy. Sprawdz tez czy pompka daje ale skoro mowisz ze dyskoteka to mogles sluchaniem muzyki rozladowac akumulator

art81
22-11-10, 23:13
skoro mowisz ze dyskoteka to mogles sluchaniem muzyki rozladowac akumulator
Chodzi Ci o stroboskop:)? Kolega miał chyba na myśli, że mu lampka tak błyska jak przekręca kluczyk a nie, że imprezy plenerowe urządza przy wyłączonym silniku:)

81saren
22-11-10, 23:36
Moze najpierw naladuj AKu i posprawdzaj podlaczenie radia czy nierobi zwarcia , ale jezeli dobrze gralo , a aku padlo przy zabawie , to chyba czeka cie wymiana .
Teraz beda coraz " cieplejsze " nocki , i jezeli padnie po nocy to wymiana.

szkari
22-11-10, 23:57
hmm.. o dziwo teraz byłem przy aucie i odpalił, być może postał chwile i aku faktycznie odetchnął trochę. Swoją drogą wiele razy mi w padł aku i objawy zawsze były takie, że słabo kręci aż przestaje w końcu, a nie dyskoteka i stukanie. Aku ma 2 lata, centra jakaś mała więc pewnie i tak się kończy. Swoją drogą z radiem muszę mieć gdzieś zwarcie (póki co jest odpięte), gdyż często się wyłącza i przestaje grać na parę dni (przeważnie kaput w chwili większego basu), więc jeszcze jutro się pobawię i zobaczymy czy odpali.

bdw. powiedzcie mi czy na włączonym zapłonie, a przy zgaszonym silniku działa ogrzewanie tylnych szyb ?

art81
23-11-10, 00:20
a nie dyskoteka i stukanie U mnie to było takie cykanie nie stukanie. Wezwałem elektryka bo nie mogłem odpalić, podejrzewałem immobiliser. Podłączył do swojego aku i okazało się, że moja centra umarła. Jeżeli to radio raz działa, a raz nie to pojedź do dobrego elektryka, niech Ci przejrzy układ. Tym bardziej, że odpaliła teraz. Zwarcie jak najbardziej prawdopoodbne. Jeżeli chodzi o ogrzewanie tylnej szyby to powinno działać przy włączonym zapłonie.

woz1938
23-11-10, 06:27
moja nie chciala palic bo klema byla za luzno...przetarlem papierem sciernym i kleme i cycek w aku i dokrecilem dobrze i jest okej.Fakt ze najpierw mama trzymala mi kleme reka a ja odpalalem :D ale doszedlem do celu;)

djwafel
23-11-10, 22:23
bdw. powiedzcie mi czy na włączonym zapłonie, a przy zgaszonym silniku działa ogrzewanie tylnych szyb ?
Tak Będzie działać ale nie rób tego bo akumulator padnie. Bo nie masz ładowania w danym momencie.

alvaro_666
23-11-10, 23:17
Chodzi Ci o stroboskop:)? Kolega miał chyba na myśli, że mu lampka tak błyska jak przekręca kluczyk a nie, że imprezy plenerowe urządza przy wyłączonym silniku:)

A to moze i jest różnica po miedzy stroboskopem a mryganiem:):):)

Baracuzzz
24-11-10, 10:47
Witam!
To stukanie to pewnie przekaźnik bo akumulator był za słaby. Co do radia to sprawdź kable od zasilania bo jak ci się wyłącza przy mocnym basie to znaczy że radio dostaje za mało prądu. Popraw je tak żeby był porządny styk i powinno być ok.