PDA

Zobacz pełną wersję : Obroty na zero a na wolnych chodzi ok



Tomek__121
19-12-06, 12:46
Czesc, sluchajcie mam taki problem,nie jezdzilem autem dwa dni,wsiadam dzis do hanii odpalam ( i niby wszystko jest ok,włącza sie sanie jest powyzej tysiaca obrotów) i nagle kiedy sie sanie wyłączyło auto chodzi normalnie natomiast obrotomierz pokazuje zero obrotów,ale kiedy przyspieszam chodzi chyba ok,

co moze byc przyczyną????
(czy moze to byc wina sprzęgła,wiem ze niedługo powinienem wymienic)
moze wiecie czym jest napedzany obrotomierz?????
POMOCY
Hania 92 1,5 16v

mozes
19-12-06, 16:10
Obrotomierz odczytuje impulsy z cewki wróć z modułu zaplonowego. W każdym razie jest "napędzany" elektronicznie a nie mechanicznie więc skrzynia nie ma tu nic do rzeczy.

Tomek__121
19-12-06, 16:14
Wiec dobrze myslałem,rozkreciłem aparat zaplonowy i wyczysciłem co mogłem ale nic z tego,wiec moze gdzies pod deską rozdzielczą????Moze jakis zimny lód na stykach czy tak????

mozes
19-12-06, 16:22
Nie chcę Ciebie straszyć ale jak u mnie skakał obrotomierz raz chodził normalnie raz na zero to po dłuższej chwili Hania zgasła i musiałem wymienić cewkę zapłonową. Może wstrzymaj się z rozgrzebywanie deski, może to od wilgoci i minie jej to, może jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie.

Tomek__121
19-12-06, 16:28
wstrzymam sie jeszcze,modul kosztuje 200zl wiec tragedi nie ma,
czekam na pomysły i jeszcze raz dzieki,


No i styało sie,wsiadam dzis do hani i wszystko wrociło do normy:),ale c zy na długo.....
Zobaczymy pozdrawiam

[ Dodano: Sro 20 Gru, 2006 ]
Panowie jak sciagnac palce rozdzielacza w kopułce ( trzeba go szarpnąc??? )))))

Diablo
20-12-06, 21:04
Witam o ile pamietam z boku palca na jego trzonku masz srubke, odkrecasz ja i sciagasz palec.