PDA

Zobacz pełną wersję : bujanie samochodu:)



bolek22
19-12-06, 13:37
Mam pytanie. Co moze byc powodem tego ze jak jade ponad 110 moja hania i wjade w jakas nierownosc to nagle zaczyna mi ja bujac na boki (czasem dosc mocno)??

Feniks
19-12-06, 13:46
czas sprawdzic zawieszenie, amorki sprezynki i reszte ot cala filozofia. pozdrawiam

Zapa
19-12-06, 13:53
zapewne kończą się*amortyzatory... a może była bita ? ;)

Piotrek Klag
19-12-06, 14:11
zapewne kończą się*amortyzatory... a może była bita ? ;)
to samo myslałem - pojechałem na komputerowe sprawdzeni całego zawieszenia i dupa(w sensiue wszystko jest OK) - fakt że u mnie buja tylko czasami....

szpulek
19-12-06, 14:37
wytrzasarki nie daja realnego obrazu amorkow.. dopiero jak kolo "lata" to procenty je lapia.. jesli masz pierwsze oznaki plywania po prostu zmien amory, a sie nie sugeruj jakimis "komputerowymi...", jesli masz twarde sprezyny to wytrzesarki tymbardziej nie wylapia skonczonych amorow..
pzdr

Pancin
19-12-06, 14:44
Jak buja na boki to możesz mieć poprostu wytłuczone tuleje w zawieszeniu. Jak gumy się zużyją to też jest efekt pływania na nierównościach.

Lcfr
19-12-06, 14:54
sprawdzic amorki i tuleje wahacza tylnego-tzw. cukierki...

Piotrek Klag
19-12-06, 14:54
Jak buja na boki to możesz mieć poprostu wytłuczone tuleje w zawieszeniu. Jak gumy się zużyją to też jest efekt pływania na nierównościach.tylko mi jak buja to na równym - na dziurach nic nie buja...

Pancin
19-12-06, 15:22
No to tym bardziej nie amortyzatory. Jakby to były amory to zwłaszcza na nierównościach byś odczuwał. Wybite tuleje w tylnym zawieszeniu będą się obiawiać bujaniem na boki, zwłaszcza przy większych prędkościach, najczęściej w koleinach.

Piotrek Klag
19-12-06, 16:10
No to tym bardziej nie amortyzatory. Jakby to były amory to zwłaszcza na nierównościach byś odczuwał. Wybite tuleje w tylnym zawieszeniu będą się obiawiać bujaniem na boki, zwłaszcza przy większych prędkościach, najczęściej w koleinach.
cukierki ?

adasiek_
19-12-06, 16:21
a moze masz szerokie kapcie i cie wciaga w koleiny? na letnich felach (215) mam taki problem... i takie uczycie walsnie jakby bujalo..

Piotrek Klag
19-12-06, 16:25
a moze masz szerokie kapcie i cie wciaga w koleiny? na letnich felach (215) mam taki problem... i takie uczycie walsnie jakby bujalo..
latem jeźdze na 195 50 R15 a teraz na zimówkach 175/65/R14 więc nie sądze że w tym tkwi problem....

sebas2o
11-03-07, 13:15
Nie chce zakładac nowego tematu chciałbym zrobić gneralny remont zawieszenia bo za miesiąć bede zakładał gwint wiec mam pytanie co trzeba wymienić prócz amorków i sprezyn.Z przodu wiem co bym mógł wymienić to dolną końcówke wachacza,końcówki drązków,i wachacz górny te rzeczy juz robiłem wiec wiem co jeszcze no i tył bo tam jeszcze nie zagladałem moze po krótce ktoś mi wymieni co moge wymienić.